ingatlan tulajdon hányad, és adóság


pulsarxp # 2015.04.28. 23:11

végrehajtó1

Köszönöm válaszát.
az mit jelent pontosan? Hogy a tulajdoni lapra bekerül egy bejegyzés, hogy amennyiben az ingatlan eladásra kerül, az 1/6 részéből rendezheti az adósságot?
És ha az ingatlan csak 20 év mulva lesz eladva?
Ilyen esetben miért nem tiltják az adós fizetését? Nem egyszerűbb?
Illetve akkor az édesanya a "az elárverezzük a házat" típusú fenyegető leveleket figyelmen kívül hagyhatja?
Köszönöm

pulsarxp # 2015.04.28. 22:33

végrehajtó1

Köszönöm válaszát.
az mit jelent pontosan? Hogy a tulajdoni lapra bekerül egy bejegyzés, hogy amennyiben az ingatlan eladásra kerül, az 1/6 részéből rendezheti az adósságot?
És ha az ingatlan csak 20 év mulva lesz eladva?
Ilyen esetben miért nem tiltják az adós fizetését? Nem egyszerűbb?
Illetve akkor az édesanya a "az elárverezzük a házat" típusú fenyegető leveleket figyelmen kívül hagyhatja?
Köszönöm

végrehajtó1 # 2015.04.23. 05:38

pulsarxp

Csak a gyerek tul.részét tudja végrehajtatni.

végrehajtó1 # 2015.04.23. 05:36

cario

Gyerektartás követelésedet hajtasd végre, a végrehajtóval a volt férjed tulajdonihányadára.

a fizmeghagyásnak ha nem tulajdoni hányadok alapján (közösköltség esetében) kapod mondj ellent és a bíróságtól kérd hogy ossza meg a tartozást.

a már kifizetett közösköltség volt férjedre eső részére adj be fizmeghagyást az ex ellen és hajtsd azt is végre.

Ha netántán egyszer árverésen valaki megveszi a lakást akkor kapsz te is belőle.

cario # 2015.04.22. 17:14

Tisztelt Fórumozók!
2009-ben elváltam férjemtől és mivel "önként" elhagytam az 50-50% tulajdoni hányadú lakást a gyerekekkel (a rendőrségre behívták, amég mi elmenekültünk 2 óra hossza alatt), a váláskor ő maradhatott benne. Már 2008-ban elköltöztem, 2009-ben mondták ki a válást, én meg nem tudtam róla, hogy nem fizette a hitelt. A bank felmondta a szerződést, azóta járom a kálváriám. 2009 júliusáig el kellett volna hogy adja a lakást (ez a válás során jegyzőkönyvbe került), utána fizetnie kellett volna nekem. Természetesen még most is ott lakik, minden ügyvéd azt mondta, hogy nem tudok mit csinálni. A rendőrség engem be sem enged a lakásba, viszont a volt férjem nem hajlandó semmit sem fizetni. A bank árverezteti az ingatlant már 6 éve, de mivel több a tartozás rajta, mint a lakás értéke, senki nem veszi meg. 2013-ban már fizetési meghagyást kaptam, mert nem fizette a közös költségeket. Akkor felvettem a gyerekek megtakarítását és kifizettem 262.800 Ft-ot (2011novemberig szóló tartozás). Leírtam az ügyvédnél a telefonszámom, címem, e-mail címem, hogy értesítsenek ha tartozás van. Na, tegnap kaptam egy újabb fizetési meghagyást 500 000 Ft-ról. Normális dolog ez? Miből fizessem ki? Közalkalmazott vagyok, egyedül nevelem a gyerekeket, gyerektartást nem kapok. Hogyan tudnék megszabadulni a lakástól, vagy legalább a közös költségtől? Eddig egy ingyenes ügyvéd sem tudott segíteni, és félek, nem is fog tudni senki. Milyen fórumokhoz fordulhatok? Ki segíthet? Sajnos ügyvédre sincs pénzem...

pulsarxp # 2015.04.17. 19:01

Kedves Fórumozók,

Egy olyan problémával szembesültünk, amihez segítségre volna szükségem.
Adok egy férj és feleség. Nekik 3 gyermekünk született. Édesapa sajnálatos módon időközben maghalt, így a gyerekek örököltek 1/6-od tulajdon hányadot, még az édesanya, aki az ingatlanban lakik haszonélvezeti joggal, és ugye 50% tulajdon joggal rendelkezik.
Egyik gyermek egy banki hitelt vett fel, amit nem fizetett, és mivel semmi más nincs a nevén csak a tulajdon hányad (mellesleg nem is lakik az ingatlanba) így a bank azzal fenyegetőzik, hogy elárverezi a házat.
Ezt megteheti? Megteheti azt, hogy egy tulajdon hányad végett elárverez egy olyan ingatlant, amire másnak még haszon élvezeti joga is van?

Előre is köszönöm a segítséget.