Devizahitel - elszámolás panasz


pajszi # 2016.02.03. 06:27

Tisztelt Segítők! Azzal problémával fordulok Önökhöz, hogy 2009.10.09 -én felmondtak egy hitelszerződésemet. Átadták egy faktoring cégnek, ahol a mai napig fizetek egy fix összeget. Elszámoláskor érkezett egy levél a Banktól, hogy 160000 forintot jóváhagynak és ezt a levelet juttassam el a Faktoring cégnek. Miután elküldtem ezt a levelet F.cégnek kértem kamatostól levonni a tartozásomból ezt az összeget, visszautasították mondván, hogy Ők kamat kedvezményt adnak és ez az összeg nem jár vissza (a kedvezményről akkor hallottam először) persze ezt igazolták is mutatós táblázatokkal. Természetesen ezt nem fogadtam el azzal az indoklással, hogy a két időszaknak, cégnek semmi köze sincs egymáshoz. Különben is ha a bank tisztességesen járt volna el a "kamatkedvezményt" akkor is megadták volna. Faktoring cég ismételten elutasította az előző indokokkal a jóváhagyást. Kérdésem az lenne ilyenkor mit tudok tenni kihez lehet fordulni, vagy jogos az indoklás?

pajszi # 2016.02.03. 06:27

Tisztelt Segítők! Azzal problémával fordulok Önökhöz, hogy 2009.10.09 -én felmondtak egy hitelszerződésemet. Átadták egy faktoring cégnek, ahol a mai napig fizetek egy fix összeget. Elszámoláskor érkezett egy levél a Banktól, hogy 160000 forintot jóváhagynak és ezt a levelet juttassam el a Faktoring cégnek. Miután elküldtem ezt a levelet F.cégnek kértem kamatostól levonni a tartozásomból ezt az összeget, visszautasították mondván, hogy Ők kamat kedvezményt adnak és ez az összeg nem jár vissza (a kedvezményről akkor hallottam először) persze ezt igazolták is mutatós táblázatokkal. Természetesen ezt nem fogadtam el azzal az indoklással, hogy a két időszaknak, cégnek semmi köze sincs egymáshoz. Különben is ha a bank tisztességesen járt volna el a "kamatkedvezményt" akkor is megadták volna. Faktoring cég ismételten elutasította az előző indokokkal a jóváhagyást. Kérdésem az lenne ilyenkor mit tudok tenni kihez lehet fordulni, vagy jogos az indoklás?

pajszi # 2016.02.03. 06:27

Tisztelt Segítők! Azzal problémával fordulok Önökhöz, hogy 2009.10.09 -én felmondtak egy hitelszerződésemet. Átadták egy faktoring cégnek, ahol a mai napig fizetek egy fix összeget. Elszámoláskor érkezett egy levél a Banktól, hogy 160000 forintot jóváhagynak és ezt a levelet juttassam el a Faktoring cégnek. Miután elküldtem ezt a levelet F.cégnek kértem kamatostól levonni a tartozásomból ezt az összeget, visszautasították mondván, hogy Ők kamat kedvezményt adnak és ez az összeg nem jár vissza (a kedvezményről akkor hallottam először) persze ezt igazolták is mutatós táblázatokkal. Természetesen ezt nem fogadtam el azzal az indoklással, hogy a két időszaknak, cégnek semmi köze sincs egymáshoz. Különben is ha a bank tisztességesen járt volna el a "kamatkedvezményt" akkor is megadták volna. Faktoring cég ismételten elutasította az előző indokokkal a jóváhagyást. Kérdésem az lenne ilyenkor mit tudok tenni kihez lehet fordulni, vagy jogos az indoklás?

pajszi # 2016.02.03. 06:27

Tisztelt Segítők! Azzal problémával fordulok Önökhöz, hogy 2009.10.09 -én felmondtak egy hitelszerződésemet. Átadták egy faktoring cégnek, ahol a mai napig fizetek egy fix összeget. Elszámoláskor érkezett egy levél a Banktól, hogy 160000 forintot jóváhagynak és ezt a levelet juttassam el a Faktoring cégnek. Miután elküldtem ezt a levelet F.cégnek kértem kamatostól levonni a tartozásomból ezt az összeget, visszautasították mondván, hogy Ők kamat kedvezményt adnak és ez az összeg nem jár vissza (a kedvezményről akkor hallottam először) persze ezt igazolták is mutatós táblázatokkal. Természetesen ezt nem fogadtam el azzal az indoklással, hogy a két időszaknak, cégnek semmi köze sincs egymáshoz. Különben is ha a bank tisztességesen járt volna el a "kamatkedvezményt" akkor is megadták volna. Faktoring cég ismételten elutasította az előző indokokkal a jóváhagyást. Kérdésem az lenne ilyenkor mit tudok tenni kihez lehet fordulni, vagy jogos az indoklás?

Sherlock # 2015.07.01. 18:05

Én nem tudnám neked elmagyarázni.

Nilatakz # 2015.06.30. 22:00

Az alábbiakban kérnék tanácsot.
Chf alapú szabadfelhasználású jelzáloghitelt 2013-ban a bank felmondta, majd értékesítette egy faktoring cégnek. Az ingatlan időközben eladásra került és a faktoring céggel megegyeztünk 5 m. Ft kifizetésében, mely meg is történt. Ezt követően a fennmaradó "tartozást" egy nem adóstárs családtag részére jelképes összegért engedményezte a cég. Ezzel minden tartozás letudva. Jött az elszámolás. A bank késedelembe esve ugyan, de tájékoztatott bennünket, hogy tisztességtelenül beszedett tőlünk 1,4 m. Ft-ot, de ezt a faktoring cégre engedményezi. Kérjünk tőlük is elszámolást. Kértünk, nem értették ugyan, hogy miért, de megcsinálták ez szerint a már jelképes összegért a magánszemélyre engedményezett rész csökkent 1,8 m. Ft-al. Vagyis az évek alatt tisztességtelenül beszedett összeg marad a banknál. Nem kell fizetniük, mert állítólag így szól a devizahitelesek megsegítéséről szóló törvény!A céggel mi három hónap alatt megegyeztünk mindenben, és minden tartozást lezártunk. Ők semmit nem követelnek és természetesen semmit nem is fizetnek vissza. Magyarázza meg nekem valaki, hogy a bank által tisztességtelenül beszedett pénzt miért a faktoring cégnek kellene kifizetni. Illetve mivel a cég továbbengedményezte egy magánszemélyre, így az Ő követelése csökken, azért mert a bank tiszességtelenűl járt el???

matroz100 # 2015.06.25. 10:17

Üdv!
Rokonom magánszemélyként és devizahitelesként devizahitel semmisségi pert indított a mások által is hivatkozott árfolyamkockázatra, tisztességtelenül felszámított összegre. Jól tudom, hogy a korábban folyamatban lévő pereket a bíróság felfüggesztette a devizahiteles elszámolási törvény bevezetéséig, a törvény hatályba lépésével pedig ezek perek megszüntetésre kerültek?
Köszönöm ha valaki válaszol aki a témában szakértő.

Sherlock # 2015.06.25. 08:46

Nem lehetetlen a 10 millió, bár akkor valószínűleg nem annuitásos hitel, hanem unit-linked biztosítással vagy lakástakarékkal kombinált. A könnyítés meg az lehetett, hogy abban az időben nem kellett tőkét, csak kamatot fizetni.

Bár jól láthatóan túlhitelezett voltál; pénzügyi és/vagy életmód-tanácsadóhoz kellene menned, mert ennek jogi megoldása nem nagyon van azon kívül, hogy fizess. De egy új 10 milliós kölcsönnek a havi törlesztője 20 év futamidővel 60-65 ezer Ft, 10 évre 100 ezer körül van, tehát első körben váltsd ki a mostani kölcsönt, vedd fel 20 évre és nyissatok (legalább) két 4 éves, havi 20 ezres lakástakarékot, mikor az lejár, abból törlesszétek elő a kölcsönt és nyissatok megint két lakástakarékot, utána pedig a maradék összegre kérjetek szerződésmódosítást, hogy a legmagasabb összeget fizessétek amit még tudtok, a legrövidebb futamidővel.

ius latratus # 2015.06.24. 18:29

Azért hadd kapjon választ a kérdéseire is.

"Kérdésem, hogy mi van akkr ha én ezt nem fizetem tovább??? Szüleim adóstárak, de nekem van munkahelyem ilyenkor az ő nyugdijukhoz ha jól tudom nem nyúlhatnak ameddig tőlem van mit levonni?? Mit gondoltok hogyan tovább??"

  1. Végrehajtási eljárás lesz belőle.
  2. Nem jól tudod.
  3. Eszközkezelő, további egyezkedés, per, esetleges eladás, meg még van vagy hat ötletem.
Bori Bori # 2015.06.24. 18:00

Milyen feltételekkel adott a bank fizetési könnyítést? Azt ígérte, hogy a futamidő végéig mindig 30 ezer lesz a törlesztő? Vagy csak átmeneti könnyítést kaptál, a felhalmozott különbözetet augusztustól kell törlesztened az esedékes díjjal együtt?
Mennyi volt a CHF a hitelfelvételkor, mennyi volt a CHF az elszámoláskor?
Mi lett 10 millió? A tőketartozásod? Vagy inkább a hátralévő futamidőre vonatkozó tőketartozás + díjak + kamatok?
Borzasztó kevés az info egy ilyen panaszkodásban.

bucimaci12 # 2015.06.24. 14:25

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget, ötleteket kérnék mitévő legyek. 2005-ben felvett ingatlanfedezetes jelzálohitelről lesz szó. Forintban kb 4,5 millió forint volt, havi 40 ezer ft-o törlesztővel. Természetesen CHF alapú... Ahogy az sokaknál megtörtént, idővel (2012 ) már nem tudtam fizetni a havi részleteket, ezért a bankomtól kértem, és kaptam is banki könnyitést, igy a 60-70-80 ezer helyett 30 ezer ft-ot fizettem. A múlt héten megjött az elszámolás, közel 10 millió!!!!! ft szerintük a tertozásom. Már eleve ettől sokkot kaptam, hát még amikor megláttam hogy augusztustól 75 ezer ft-ot kellene fizessek. Ez azért vicces.... Én ezt nem tudom kifizetni és őszintén megmondom nem is akarom. Ja és mindezt 2033-ig.... Ennyi pénzt eg családi házra nem egy 42m2-es 5. emeleti panelra kell fizetni. Kérdésem, hogy mi van akkr ha én ezt nem fizetem tovább??? Szüleim adóstárak, de nekem van munkahelyem ilyenkor az ő nyugdijukhoz ha jól tudom nem nyúlhatnak ameddig tőlem van mit levonni?? Mit gondoltok hogyan tovább??

ius latratus # 2015.06.15. 18:36

"A banki munkatárs azt mondta, hogy nem kapom meg ezt a pénzt, mivel a törvény időközben változott, így ezt majd az EOS Faktoring számolja el nekem. "

Semmiféle törvény nem változott időközben. Meg miért is kapnál vissza bármit? Az elszámolást tartalmazó dokumentummal felkeresed az EOS-t, s majd azután matekozhatsz.

sutyo2010 # 2015.06.15. 15:29

Kedves BorBori!

Ugye ha nincs az elszámoltatási törvény, akkor a bankok visszaadták volna a jogtalanul beszedett pénzt! Ugye?

Bori Bori # 2015.06.15. 14:33

Amit visszakaptál volna, úgyis a tartozásod rendezésére fordítottad volna, igaz? Így csak megspóroltak neked egy kis időt.

sutyo2010 # 2015.06.15. 12:12

Röviden az én történetem. A Raiffeisen banktól felvettem X összegű svájci frank személyi kölcsönt. Ezt a kölcsönt kiváltottam, kifizettem ennél a banknál egy euró személyi kölcsön felvételével azért hogy kevesebb legyen a havi törlesztés. A svájci frankos hitelről meg is kaptam a hitel visszafizetéséről szóló értesítést. Majd rendesen törlesztettem az euró hitelt, de időközben fizetési gondjaim voltak, ezért a bank átadta az euró hitelt az EOS Faktornak.
Pár napja megkaptam a Raiffeisen-től a svájci frankos hitel elszámoló levelet, amelyben X összeg került tisztességtelenül felszámítva. Bementem a bankba, hogy akkor milyen módon kaphatom meg ezt az összeget. A banki munkatárs azt mondta, hogy nem kapom meg ezt a pénzt, mivel a törvény időközben változott, így ezt majd az EOS Faktoring számolja el nekem. Hiába más szerződés számon volt a frankos hitel, az utolsó hitel számít, ha van tartozásom akkor abból jön le. Én ezt nem értem. Kihez forduljak? Mit tanácsol? Ez így igaz?
Köszönöm a válaszát!

Kriszta0712 # 2015.06.15. 10:45

Kedves Pénzügyi Szakértők !
Volt egy jelzálog alapú svájci frank ingatlan hitelem a legnagyobb magyar banknál, amit 2007-ben kötöttem 5 évre, és aminek a hátrálékát a lejárat előtt 5 hónappal fix árfolyamon végtörlesztettem.
Sajnos csak most néztem utána, hogy az ilyen konstrukcióval rendelkező hitelekre a " tisztességtelen haszon"-ból eredő kártéritést 2015. március 1-30 között kellett volna kérvényeznem, így most nem is kapok vissza semmit. A bank azt mondta, hogy miután ezt a határidőt a MNB szabta meg, már nem lehet tenni semmit, egyetlen lehetőségem, hogy panasszal éljek a bank felé, de igazából itt a bank részéről nem történt sem törvénysértés, sem mulasztás, nemigen lehet panaszra alapot találni. A tisztességtelen haszonszerzés az én káromra viszont részükről megtörtént, és ezek szerint az náluk is marad. Tud esetleg valaki valami ötlettel segíteni ?

solarenqu # 2015.06.12. 21:47

Üdv, segítséget szeretnék kérni. Adott egy deviza alapú személyi hitel szerződésből eredő követelés amit x bank engedményezett y követeléskezelőre, kb 4 éve. Abszolút jogosultak vagyunk minden fele elszámolásra x bank elküldte a papírt hogy ennyi és ennyi a jogtalanul felszámolt összeg.. Akkor amikor meg híre hamva sem volt az elszámolási törvénynek és a többi a követelés kezelővel alairtunk egy KAMATKENTES megállapodást miszerint amennyiben befizetünk havonta z összegű törlesztő részletet akkor elengedi a kamatot.. Azóta 3 éve hibátlanul fizetünk. Egyszer sem volt gond. Összefoglalva: tartjuk a megállapodást. Kértük az elszámolást a követeléskezelőtol, aki arról tájékoztatott hogy az engedményezo által kiszámolt ~590chf (ezt küldte a bank) tisztességtelenül felszámolt osszeg illetve az engedmenyezes napja óta erre az összegre felszámolt ~55ezer ft (összesen kb 200000) pont egyenlő azzal a kamattal amit azért engedtek el, mert tartjuk azt a megállapodást amit akkor kötöttünk amikor meg szó nem volt bármi fajta jóváírásrol. kicsit furcsának tűnik nekem hogy van egy aláírt megállapodás amit szerintem egyoldalúan próbál módosítani a követelés kezelő, hiszen, a kamatot mar korábban elengedte Egy olyan feltételhez kötve amit mi nem szegtunk meg.. Mit szóltok ehhez?:)

Sherlock # 2015.06.07. 12:51

Ezek szerint jogtalan volt a felmondás!?

Nem; akkor mind a ketten elfogadtátok, hogy még tartozol. Ezt perben vitathattad volna, amit akkor nem tettél meg.

Lehet, hogy érdemes lenne a hitelszerződés visszaállításáért küzdeni?

Nem.

Ez nem egy járható út.

mokus123 # 2015.06.06. 12:25

Segítséget szeretnék kérni!
Megkaptuk az elszámolást az Otp-től. Egy felmondott hitelről van szó. A hátralék a hitel felmondásakor 669 CHF.A tisztességtelenül felszámított összeg: 1371 CHf, vagyis még egyszer annyi, mint amiért felmondták a hitelt.Ezek szerint jogtalan volt a felmondás!? Lehet, hogy érdemes lenne a hitelszerződés visszaállításáért küzdeni? Ha csak a 3 család lekerülne a bárlistáról, már azért is megérné, de 1 csomó + költség is lett abból, hogy átkerült a faktoringhoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 14:26

Aha. Kösz.

Sherlock # 2015.05.23. 10:37

deviza alapúnak nem minősülő deviza fogyasztói kölcsön = aminél az adós választhat hogy forintban vagy meghatározott devizanemben fizeti az aktuális törlesztőrészletet; tehát a deviza kb. effektivitási kikötésként szerepel.

ksanyi52 # 2015.05.23. 09:28

Üdv. Köszönöm szépen a válasz. " (Csak kíváncsiságból kérdezem: hol a csudába lehetett ilyen noname cégekre rábukkani, velük kapcsolatba kerülni?)
"Használt gépjármű kereskedő." ( Szerintem azt már rég felszámolták) Üdv ksanyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.23. 08:42

A felszámoló szerint az elszámolást május 4-ével bezárólag a deviza alapú kölcsönt felvevőknek megküldték. A "deviza alapúnak nem minősülő deviza fogyasztói kölcsön" (biztos lesz, aki érti, mi ez), felvevőknek az elszámolás megküldése "folyamatban van".
Persze, az elszámolás nem pénz.

(Csak kíváncsiságból kérdezem: hol a csudába lehetett ilyen noname cégekre rábukkani, velük kapcsolatba kerülni?)

Sherlock # 2015.05.23. 08:32

A kormánytól kell kérnie, hogy mentsék meg. Ha felszámolás alatt áll, akkor szinte mindenki előbb kapja meg a lóvét, mint az elszámolósok (és mivel felszámolás alatt áll, így a lóvé már a többinek sem elég).

ksanyi52 # 2015.05.22. 17:34

Tisztelt fórumozók!
Gyerekem 2007ben deviza hitelt vett fel a CREDIT SERVICE banktól melyet 2013ban vissza is fizetett. Most az elszámolással kapcsolatban kereste a bankját , mert nem kapott levelet. Azt az információt kapta hogy „ Várjon nyugodtan majd megfogja kapni a többi hitelessel együtt.” Telt az idő ismét próbálta keresni a bankot de már nem elérhető. Felszámolás alatt áll. Kérdésem az lenne , hogy kihez fordulhat a gyerek a továbbiakban? Tisztelettel : ksanyi.