családi adókedvezmény nem bejegyzett élettársaknál


Bori Bori # 2015.08.23. 19:19

Nem vagy jogosult családi pótlékra, így adókedvezményre sem. Ahhoz örökbe kell fogadnod az élettársad gyerekét.
Mivel nincs gyereked, nem vagy jogosult, így egyáltalán nem kell kitöltened az adóelőleg nyilatkozatot. Sem most, sem a következő munkahelyen.

Csuklósbusz # 2015.08.23. 19:06

Igen, a munkáltatónak az adóelőleg nyilatkozatot szeretném beadni.
Azt hittem a mai modern világban mindent tudnak rólunk. :-)

Ezt csak egyszer kell beadni vagy ha netalántán munkahelyet váltok akkor oda megint egy új nyilatkozat?

Erről van szó:
http://www.nav.gov.hu/…at_2015.docx

De úgy fogalmaz hogy házastárs vagy élettárs de közös gyermek esetén...

De ha a gyermek csak közösen nevelt, de nem én vagyok a vér szerinti apja akkor ez nekem jár vagy sem?

Bori Bori # 2015.08.23. 18:22

Hova adsz be milyen nyilatkozatot? A munkáltatónak az adóelőleg nyilatkozatot? Mert annak alapján számolja el a munkáltató a jövedelmedet, ahogy te nyilatkozol. A munkáltató nem köteles vizsgálni a jogszerűségét. A nyilatkozatodért felelősséggel tartozol. Ha bizonytalan vagy, hívd fel a NAV ügyfélszolgálatát, névtelenül lehet kérdezni.

Csuklósbusz # 2015.08.23. 18:17

vagy beadom a nyilatkozatot és maximum visszadobják és akkor kiderül hogy igen vagy nem.

Amúgy x-el lehet jelölni hogy kérem-e a családi járulékkedvezményt.

Az pontosan mit takar?

Bori Bori # 2015.08.23. 17:50

A bejegyzett élettársi életközösséget azonos neműeknek találták ki. Tudom, hogy nem ez a kérdés.

Csuklósbusz # 2015.08.23. 17:39

Most költözött hozzám a barátnőm, gyesen van. Van 1 db gyerek, nem tőlem, de most én tartom el őket.
A gyerek apja lelépett külföldre, nem tudunk róla semmit, most én vagyok a nevelőapa.

De csak gyakorlatban, papíron csak a lakcímünk a közös.

Ilyenkor én igénybevehetem a családi adókedvezményt?

Rebáron # 2015.06.29. 11:08

Tisztelt Fórumozók!

A következő a problémám:van egy közös,és egy nem közös,(csak az enyém)gyermekünk,nem hivatalos élettársi közösségben élünk,párom ideiglenesen be van jelentkezve hozzám,ő dolgozik,én még gyesen vagyok,a gyed már lejárt tavaly szeptemberben. Kérdésem,nagylányomra,igényelhet-e adójóváírást a párom??
Köszönöm! :)