adókedvezmény


lalika78 # 2015.08.02. 19:37

Igen így tudom én is de ez elég gáz :) Na mindegy ez van kuss a nevem :) csak magamra számíthatok.
De nálunk 10 éve nincs semmiféle elhelyezés meg ilyesmi teljesen jól van ez így és működik.Mindig időbe fizetek és mindig mindent megdumálunk....csak éppen együtt nem élünk ennyi.

Bori Bori # 2015.08.02. 18:10

Élettársaknál is rendezni kell a gyerekelhelyezést, gyerektartást, egyéb nyalánkságokat. De a lényeg, hogy a családi adókedvezményt az veheti igénybe, akivel a gyerekek együtt laknak saját háztartásában. Vagyis ez a szülő jogosult a családi pótlékra. Családi adókedvezményt az a szülő igényelheti, aki jogosult a családi pótlékra.
Na ezt jól megaszontam.

lalika78 # 2015.08.02. 18:03

Tulajdonképpen élettársi viszony volt de minden kulturált módon történt és most is így van hosszú hosszú évek óta. Csak arra lettem volna kíváncsi hogy az apának jár e valamilyen kedvezmény hiszen ő is kiveszi a részét a gyerek nevelésből még ha csak ez heti 3 napot jelent de anyagilag maximális támogatást plusz gyerektartást jelent.

Bori Bori # 2015.08.02. 17:52

Hogy szól a bontóperi ítélet? Kinél laknak a gyerekek? Közös felügyelet, vagy kizárólagos elhelyezés + láthatás + gyerektartás?

lalika78 # 2015.08.02. 17:22

Elvált szülök milyen ADÓ kedvezményt vehetnek igénybe?
Gondolok arra hogy csak az egyik szülő veheti igénybe,vagy mind a kettő?
Miért csak az anyának jár amikor a gyermek ellátásában ugyan akkora részt vállal az apa is ,sőt anyagilag talán még többet is.