fel nem használt hitelkeret vs behajtás


lánceszter # 2015.10.10. 01:04

koszonom a valaszokat. idokozben sikerult beszelnem a fiok igazgatoval, es meg tudom szuntetni a szamlat meghatalmazassal!! :-)

Bori Bori # 2015.10.09. 16:14

Én már szüntettem meg olyan bankszámlát, ami nem az enyém volt. Szintén nagyon kevés mínusszal a bankszámlatulajdonos nem tudott személyesen eljárni. Írásban egyedi elbírálást kértem a banktól, az ügyintéző nem hajlott a megoldásra, fiókvezetőt kértem, ő engedélyezte a megszüntetést, és kész.

Bea1 # 2015.10.09. 07:11

én végűl telefonon keresztül meg tudtam oldani a problémát, megszüntették a hitelkeretemet.

lánceszter # 2015.10.09. 06:58

Kedves forumozok! tudnatok tanacsot adni mit tegyek? Kulfoldon elek nehany eve, es egy magyar banknal van szamlam, amin folyoszamla hitel keret van. A szamlat nem hasznalom, a penz ami rajta volt elfogyott a havi dijakra, es egy keves minnusz keletkezett rajta. Most szeretnem megszuntetni a szamlat, jeleztem a banknal, hogy egy meghatalmazottamat kuldenem a szamlazarashoz. Azt irtak vissza, hogy csak is szemelyesen lehet ezt megtenni, mivel folyoszamla hitelem van, es van rajta tatozas!! Sajnos nem tudok hazamenni magyarorszagra egy jo ideig. Megirtam nekik, hogy termeszetesen kifizetem azt a par ezer forintot,ami minuszban van. Erre azt valaszoltak, akkor sem lehet megszuntetni csak szemelyesen! Letezik ilyen??? En hajlando vagyok kifizetni meg most, de kesobb, amikor mar nagyon magas lesz a minuszom ( a szamlavezetesi dijak miatt) akkor azt en mar nem akarom megfizetni. Kerdeztem a banktol, hogy mi lesz ha kifogy a "hitelkeret"? Valaszt nem kaptam, egy hete varok egy telefon beszelgetesre, a fiok igazgato igerte hogy felhiv. En attol felek, hogy felgyulemlik a tartozas es kiadjak valami behajto cegnek. En nem ertem a politikajukat. Hajlando vagyok rendezni, de ok ugy latszik nem. Mit tegyek szerintetek? Koszonom a valaszokat elore is!!!

Bea1 # 2015.08.03. 14:18

ez rendben is van.

de:

miért a behajtó keres?

miért nem a bank?

amikor itthon voltam, bejöttem lemondani a hitelkeretet.

elmondtam, hogy az én számlámon nem lesz forgalom, és hogy lemondanám a hitelkeretet. azt javasolták, ne tegyem.

meg is indokolták, hogy miért lesz így jobb nekem.

ezek után végképp érthetetlen számomra az eljárásuk.

megírom, mi történt, holnap bemegyek.

ui: volt már ilyen máskor is, hogy nem volt rajta havi 260 000. soha nem kerestek behajtók...

Bea1 # 2015.08.03. 13:22

szervusz. nem, megnéztam, a hitelkeretemet itteni tanácsot követve zároltattam, hogy egy esetleges végrehajtásnál ne férhessenek hozzá. Plusszba van a z egyenlegem.

Tehát az van, amit írtam: a bank kiadta behajtónak az ügyemet azért, mert NEM TELJESÜLT A HAVI BEÉRKEZŐ JÖVEDELEM!!!

tehát semmivel semm tartozok, de pár hónapig, szerintem 3 hónapig nem érkezett meg a számlámra a vállalt 260 000 ft-os jóváírás.

ezt adták ki a behajtóknak!!!

ti ezt értitek?

mit fog behjtani? közelez, hogy fizessek be 3*260 000 ft-ot?

amit ég aznap le is vehetek...

én ezt nem értem, a számlám pluszban van, milyen jogon, és mit adott oda a behajtóknak...

Bea1 # 2015.08.03. 11:50

megyek mindenképp, de szerinted van ilyen? azért keres a behajtó, mert nem lett meg a számlaforgalmam?

ez tartozásnak minősűl? és kérhet érte kamatot?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.03. 11:12

Szerintem úgy, hogy Te sem érted az ügyet, valószínűleg erős felindulásból írtál, nyilván semmilyen irat sem áll az ügyeddel kapcsolatban a rendelkezésre, elég nehéz tájékoztatást adni.

Keresd a bankodat és a követeléskezelő céget.

Bea1 # 2015.08.03. 10:50

csak hogy ragaszkodjak a VALÓDI TÉNYÁLLÁSHOZ:

Bea1 KÉRDÉS NÉLKÜL!

és 2 kérdést írtam ki ma!!!

de választ még nem kaptam. tud esetleg valaki segíteni,

(és nem az elmegyógyintézet száma érdekel:-)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.03. 10:42

azaz: ügy nélkül :)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.08.03. 10:30

nem múlhat el egy hét sem egy újabb Bea1 ügytől :)

Aaliz # 2015.08.03. 10:21

T.Jogi FÓrum!

Kommunális adóval kapcsolatban tettem fel kérdést, de még
választ nem kaptam.....mikor esedékes és hol találom a választ?
Előre is köszönöm a tájékoztatást-
Tisztelettel... Aaliz

Bea1 # 2015.08.03. 10:20

leírtam a problémámat. az elmeállapotom minősítése nem a te feladatod, de lehet ilyen véleményed, bár nem vagyok közszereplő...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.03. 09:35

Bea1 reloaded...

Dr.Attika # 2015.08.03. 09:31

Már megint egy újabb "Bea1" probléma. Ennyi jogi gondja nem lehet egy embernek. Szerintem elmeháborodott a kérdező.

Bea1 # 2015.08.03. 08:54

ilyen létezik?
volt egy banknál egy hitelkeretem, 750 000 ft, amire évi 15 000 ft ot fizettem, hogy rendelkezésemre álljon, ha kell, tól-ig, azaz 365 napra.

feltétele volt, hogy havi 260 000 ft érkezzen rá. mivel külföldre költöztem, ez nem teljesült, lecsökkentették a hitelkeretet 460 000 ft-ra.

mikor itthon jártam, bementem lemondani. ott meggyőztek, hogy ne mondjam le, csak csökkentsem, mert ég van kg 6 hónap az egy évből, amit kifizettem, és nem akarták visszaadni a 15 000 felét. így is lett, nemrég fel is mondták ezt a hitelkeretet.

SEMMIT NEM HASZNÁLTAM FEL A HITELKERETBŐL.

erre ma felhívott egy rdsc nevű BEHAJTÓCÉG, HOGY TARTOZÁSOM VAN A BANK FELÉ...

ez szerintetek hogy lehet, miközben a számlám plusszban van.

a vicc, hogy kamatot is akar arra kérni, amit fel sem vettem.

segítsetek, ha tudtok, mert nem értem ezt az egészet.

köszönöm.