Kölcsönpénz átutalás


BatGirl # 2015.09.07. 11:16

Igen, utalásról van szó és 150 ezer forint érték alatt per hónap. Nincs élettársi papírunk, ilyen esetben a közös tartózkodási cím elég bizonyíték ahhoz, hogy közösen "gazdálkodunk"? Ha be szeretném jelenteni a NAV-nak, hogy ne legyen ebből gond, azt milyen módon kell megtenni?
Köszönöm az eddigi hasznos információkat.
(Elnézést, ha kétszer jelenik meg a hozzászólásom. Egyszer már írtam, de órák óta nem jelenik meg.)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.07. 08:57

De ez nem ajándékozás. Ha valóban élettársak, akkor közösen gazdálkodnak, tök mindegy, ki rendelkezik egyik vagy másik bankszámlával.

BatGirl # 2015.09.07. 08:55

Igen, havi 150 ezer forint alatti utalásról van szó per hónap. És nincs élettársi szerződésünk. Ilyenkor a közös tarztózkodási cím elég annak bizonyítékául, hogy közösen "gazdálkodunk"? Milyen formában kell ezt a NAV-nak bejelenteni?
Köszönöm az eddigi hasznos információkat.

Rexor # 2015.09.07. 08:16

Ha jól értem itt nem közös bankszámláról van szó, hanem utalásról. Az illetéktörvény kicsit furcsán módosult. Korábban takarékbetét ajándékozása (ergo ha átutaltál egy bankszámláról másikra) illetékmentes volt. Idén kikerült ez, és csak egyenes ági rokonokra vonatkozik és házastársakra.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.07. 08:09

Miért is kötne bele az adóhatóság az élettársak közös gazdálkodásába? Nem értem.

Rexor # 2015.09.07. 08:04

Ha lesz munkád visszafizeted a párodnak? Ha igen, akkor kössetek kölcsönszerződést. Ha nem és ajándékba kapod, de ha 150.000 Ft alatt van egy utalás, akkor elvileg nem probléma, viszont elvileg be kellene jelenteni a NAV-nak.

BatGirl # 2015.09.07. 06:55

Kedves Válaszoló,
Nekem olyan kérdésem volna, hogy közös tartózkodási címen lakom a Párommal, akivel más papír nem köt össze minket. Pár hónapja munkanélküli lettem, és ő a saját bejelentett leadózott pénzéből szokott a bankszámlára utalni, hogy az élelmiszerboltban, fontos átutalási megbízásokra stb. legyen rajta összeg. Ilyen esetben beleköthet a NAV? Mit kell tenni ahhoz, hogy ez teljesen problémamentes legyen?
Válaszát előre is köszönöm.

Rexor # 2015.08.17. 07:50

Business law: akkor csak Neked, hogy jobban megértsd :). Vagyonosodási vizsgálatok alapján a nem igazán tiszta eredetű jövedelmek esetében a legtöbben arra hivatkoznak, hogy azt kölcsönbe kapták. Csakhogy ez sokszor nagyon nagyon gyenge lábakon áll. Ezért fontos az óvatosság, mert ha pl. egy kölcsönt a NAV ajéándékozássá minősít át, annak nagyon komoly adó és járulékkövetkezményei lehetnek.

Dr.Attika # 2015.08.17. 06:26

Az átutalás közlemény rovatába be kell írni, hogy "kölcsön szóbeli szerződés alapján". Nincs az a szőrös szívű NAV ellenőr, aki eltitkolt jövedelemként kezelné.

ius latratus # 2015.08.16. 12:35

Négyszázezer forintból semmi gond nem lesz.

Vasutas # 2015.08.16. 11:43

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdésemre szeretnék választ kapni. Szeretnék egy autót vásárolni, régóta gyüjtögetek rá. Sajnos munkanélküli lettem, nincs jövedelmem. Egy kedves barátom aki Angliában él, szeretne kisegíteni kb, négyszázezer forintal, hogy meg tudjam venni a kocsit. Ez úgymond egy kölcsön, amit majd ha lesz mukahelyem viszafizetem neki, természetesen kamatmentes. Szóban meg is egyeztünk. Mivel köztünk nagy a távolság, ezért utalni akarja a pénzt az OTP számlámra. Lehet ebből valami gond, hogy hirtelen a számlámra érkezik ez a pénz?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!