Banki elszámolás elévülése


ismail # 2015.08.27. 18:07

Business Law e-mail 2015.08.25. 12:31

Köszönöm a segítséget, így már nyugodtabb vagyok.
A bankkal is felvettem a kapcsolatot (elektronikusan) és korrekt hozzáállást mutattak,de a válaszra még várok, mivel azt írták, hogy a személyes adatok miatt elektronikusan nem, csak postai úton válaszolnak, a levelet elküldték.Most várom a postást :)

ismail # 2015.08.25. 10:01

Business Law e-mail 2015.08.24. 20:17

Van igazság abban amit, mondasz, és igen én sem siettem el a dolgokat - ennek több oka is van,de most nem térnék ki rá.

Az is felvet egy kérdést, hogy a szerződés lezárása 2010. szeptemberében történt,tehát az 5 év, most 2015. szeptemberében telik le, viszont a forintosításból adódó visszatérítésről csak 2015. márciusában kaptunk tájékoztatást, vagyis az 5 év pénzügyi követelés elévülésének nem onnan kellene indulnia? Mivel 2010-2015 márciusáig nem volt még pénzügyi visszatérítésről szó.

Sherlock # 2015.08.25. 09:44

Judit: nem, de már akkor sem tudnál semmit kezdeni, ha elévült volna. (jókor kérdezed)

banjudit # 2015.08.24. 16:16

T. Fórumozók!
2001-ben vettünk fel hitelt az akkor épült házunkra. Közben elváltunk, a volt férjem maradt az új házban, de nem fizette a részleteket. Most már a végrehajtóknál van az ügy, az én fizetésemből vonják a 30 %-ot, mivel a volt férjemnek nincs munkahelye, ő nem törleszt semmit. Váláskor nem kértem vagyon megosztást, ezért maradhatott a lakásban.
A Magyar Külkereskedelmi Banktól vettük fel a kölcsönt, 2009-ben járt volna le a visszafizetési határidő.
Kérdésem: Ennyi idő után nem évült el a követelése a banknak?
Köszönöm!

ismail # 2015.08.24. 12:47

Teljesen igazad van,de szerintem a közjegyző nem tudja, hogy mikor jár le a szerződés végtörlesztésétől számított 5 év, mivel ez a részére továbbított banki elszámoló levélben nincs benne.

Kérdésem nem is arra vonatkozott, hogy jár-e a visszatérítés az örökösöknek, hanem hogy jelen esetben is fennáll az 5 éves elévülési idő(amely a pót hagyatéki eljárás lefolytatása előtt 3 nappal jár le)?

Esetleg forintosításból visszajáró visszatérítés esetén nincs időkorlát az igénylésre, mint ahogy a bankos kisasszony tájékoztatott? Vagy ez az 5 év elévülés meghosszabbítható,ha jelzem a kifizetésre az igényt a bank felé?

Természetesen megkérdeztem levélben a bankot is, de ezidáig nem kaptam írásos tájékoztatást, a közjegyző pedig szabadságon van a héten.

ismail # 2015.08.24. 09:39

Senkinek sincs ötlete, információja - ha csak tájékoztató jellegű is - az üggyel kapcsolatban? Sürgős lenne. Köszönöm előre is.

ismail # 2015.08.19. 12:08

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdéssel fordulok hozzátok.

2015 márciusában a 2014. Évi XL. Törvény (Elszámolási törvény) értelmében az Erste Bank Hungary Zrt. levélben értesítette édesanyámat, hogy az elszámolási törvény értelmében visszajár részére egy bizonyos összeg az autóhitele után.

A hitelszerződés 2010. szeptember 7-én végtörlesztéssel megszűnt, a gépjárművet pedig 2012-ben édesanyám eladta. A csavar a történetben, hogy édesanyám 2013-ban elhunyt, így a visszajáró összeget csak póthagyatéki eljárást követően vehetik fel az örökösök –mivel a gépjármű nem volt halála pillanatában a tulajdonában, így az a rendes akkori hagyatéki eljárásba nem is került bele. Az elszámolás miatti póthagyatéki eljárás 2015.09.10.-re lett kiírva, vagyis a kölcsönszerződés megszűnését követően 5 év 3 nap leteltével áll rendelkezésre minden papír a visszatérítés igényléséhez.

Kérdésem, hogy a bankkal szembeni követelés 5 éves elévülési ideje ez esetben is érvényesül, vagyis az örökösök már nem vehetik fel a hitelszerződés után járó visszatérítést, vagy a banki elszámolás esetében nincs ilyen elévülési idő?

Köszönöm válaszaitokat.