pontos információ az adózásról


xulve # 2016.03.10. 13:39

Nincs kikötési a számlák elkészítésének időpontjára vonatkozóan, illetve az időszakok hossza sem szabályozott.
Plusz, ez egy végszámla, tehát a szolgáltatási időszak lezárult, csak a számla elkészítése maradt el.

Rexor # 2016.03.10. 12:13

Ez odaáig rendben van, de mit tartalmaz a szerződés?

xulve # 2016.03.10. 10:20

Adott időszakra vonatkozó jutalékok továbbértékesítése, továbbszámlázása - közvetített szolgáltatásként.

Rexor # 2016.03.09. 15:39

Ez nem kívánságműsor, az ügylet határozza meg mi a teljesítési időpont.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.09. 14:12

A számla kelte biztosan lehet március 9.

xulve # 2016.03.09. 13:32

Most készülök kiállítani egy számlát, 2015. március - 2016. január 10 közötti időszakra.
A teljesítés időpontja lehet-e 2016. január 10, a számla kelte pedig 2016. március 09.?
(Forint pénznemű)

juju # 2016.03.05. 07:08

Tényleg nem gond, hogy adóznom kell, mert a fiam fizeti, tehát nem arról van szó, hogy nem akarom elfogadni, csak szerettem volna pontosan tudni, mert lám, mindenki mást ír.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 06:21

Neki is keletkezhet adófizetési kötelezettsége, ez a szerződés szövegezésétől függ. Szerintem már elsőre is ezt a választ kapta (no meg azt, hogy az okiratot szerkesztő ügyvédet kellene kérdeznie), csak nem akarja elfogadni.
Akkor harmadszor is: ha a haszonélvezetet öt éven belül szerezte, és a szerzéskori érték kisebb volt, mint az, amit most kap érte, akkor adóznia kell. Hogy mennyit, az függ a szerzés módjától, évétől is.

Rexor # 2016.03.04. 20:14

Neked nem kell adót fizetned, tehát ha a nyugdíjon kívül nincs más jövedelmed, akkor adóbevallást sem kell készíteni. Tehát ezt a részt felesleges bonyolítani.

A fiadnak (ha drágábban adta el a lakást), akkor a 4. évben keletkezhet még adófizetési kötelezettsége (jövedelem 30% után ).

juju # 2016.03.04. 19:10

Kedves Rexor!
Már sokszor feltettem ide a kérdésemet, de vagy nem értem a választ, vagy a kérdést fogalmazom rosszul.
TEHÁT:
Fiam eladta a lakását, melynek haszonélvezője vagyok. A szerzés évétől számított 4 évben adtuk el. Az adás-vételi szerződésben az ügyvéd nem írta bele, hogy a haszonélvezeti jogomról ingyen lemondok a fiam javára. Én "állageladóként" szerepelek. A szerződésben annyi van benne, hogy a haszonélvezeti jog törlésre kerül. Áprilisig letéti szerződés van érvényben, mert még várni kell a teljes kifizetésre a vevő részéről.
Akkor most hogyan, milyen arányban adózunk?
Én nyugdíjas vagyok, akkor most nekem is kell adóbevallást készíteni?
Érdemes-e egy ajándékozási szerződést írni a haszonélvezet odaajándékozásáról. Vajon ajándékozás után a fiam a haszonélvezettel csökkentett érték után adózik kedvezőbben?
Ez a kérdésem. Köszönöm a választ!

Rexor # 2016.03.02. 08:02

nav.gov.hu,válassz egy közzel hozád eső ügyfélszolgálatot. Mi a kérdésed egyébként?

juju # 2016.03.02. 05:59

Kérem, hol lehet személyesen pontos információt kapni az ingatlan eladást követő adózás ügyekben.
Bármilyen Budapesti című NAV irodában,
vagy kerület szerint?
HOL?
Kérem adjanak egy címet, mert nem tudok az internetes tanácsadásokon eligazodni.
köszönöm a választ