Pénzem visszaszerzése internetes csalótól


Mariann70 # 2016.04.12. 19:29

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni, hogy hol tudnék az alábbi ügyben lépéseket tenni?

Az olx-en vásároltam ingyenes háztól-házig szállítással 3 db wc ülőkét amiből az egyik mint utóbb kiderült sérülten érkezett.
Mivel a csomagoláson nem látszott sérülés így átvettem kicsomagolás után láttam, hogy az egyik ülőke alkatrészei hiányosak , sérültek ráadásul sima hűtőtasakban vannak ami ugye nem gyári csomagolás! majd később láttam, hogy maga az ülőke is sérült és az egyik rögzített zsanérja is.
Azonnal jeleztem az eladónak aki vissza is hívott(fotókat is készítettem, de ezt nem kívánta megtekinteni) és azonnal közölte, hogy kicseréli csak juttassam vissza hozzá.
Természetesen saját költségen majd végül kiderült, hogy a cseredarabot is az én költségemen juttatja el.
Mondtam ám legyen...
Visszaküldtem a sérült terméket.
Később húzta az időt, hogy pár nap múlva megy a nagykerbe ahonnan beszerzi és majd felteszi házhoz szállítással.
Pár nap elteltével végül közölte, hogy 3 ezerért tette fel ennyit fizessek érte mert nem az ő hibája a sérülés stb...(jelzem saját dobozában sima folpackal összetekerve érkezett!)Pedig kifejezetten kértem a gondos csomagolást!!
Azóta ott tartunk, hogy engem vádol a sérülés miatt... és vissza akarja küldeni a sérült terméket.

Ezt nem vagyok hajlandó elfogadni és szeretnék lépéseket tenni , hogy soha többet senkit ne tudjon átverni!
Várnám a tanácsot, hogy mit tegyek?
Köszönettel : Mariann