Segitség egyházi probléma


nárcisz25 # 2016.04.21. 09:45

Kétségbe esett édesanya vagyok.Ausztriában élünk 5 éve a férjemmel és 3 kisgyerekkel.
Tévedésből (az első főbérlőnk beirta hogy római katolikusok vagyunk).
Én megsem vagyok keresztelve és a gyerekeim sem lesznek a férjem megvan de sosem hitt Istenbe és templomba sem járt soha.
A Katolikus egyház 1900 eurot követel tőlünk a férjem egyedül keres évi kb 20.000 euro netto a keresete
én nem is dolgoztam még itt kinnt jelen pillanatba is gyesen vagyok tehát nincs keresetem sem.Nem is tudnánk kifizetni
ezt az összeget engem teljesen megviselt ez az egész és a sírás kerülhet ha csak rágondolok.
A kerültei bírásgról jött a leevél hogy 2 héten belül fizetni kell vagy ügyvéddel fellebezni.
De milyen ügyvéddel tudom én ezt megtenni?
Egy ismerősömtől értesültem erről az oldarról aki azt javasolta nekünk lépjünk az egyházból.Ez ilyenkor már nem késő megtenni?
Illetve hogy léphetnék ki hisz be sem léptünk az egyházba csak egy tévedés az egész.
Kérem ha valaki tud segiteni tanácsot adni szivesen fogadom mert teljesen elvagyok keseredve hogy hogyan tovább.
Felvagyok háborodva hogy egy egyház ilyet megtehet.Több gyerekes családoktól követelnek horror összegeket,
de mire fel hisz nem vagyok sem katolikus illetve a férjem se vesz igénybe semmiféle egyházi szolgáltatást.
Kérem aki tud tanácsot adni irjon