Negatív információk? Lehet ilyen?


Dr.Attika # 2016.04.27. 08:05

Valószínűleg a MKB onnan értesült a csalás miatti büntetőeljárásról, hogy ezen eljárás keretében lefoglaltak minden pozitív bankszámla egyenleget, bármelyik banknál vezetik is. Ilyenkor az összesen pénzintézet kap megkeresést, ha van ott bankszámla, ha nincs. Az MKB úgy gondolhatja, hogy nem is köt folyószámla szerződést, mert csak nyűg lenne.

Bea1 # 2016.04.27. 07:49

Nem kell,hogy ugyanúgy hívják, elég, ha azonos a lakcím. Velem is előfordult egyszer ez egy szolgáltatónál, és ott végül is erre hivatkoztak:valaki előttem ugyanazon lakcímen nem fizetett, ezért utasítják el a szerződést.

Mivel én pozitív listán szerepelek, azaz jó adós vagyok, így egyéb oka nem lévén megértettem ezt a fajta üzletpolitikát.

Elvégre lehetek az adott nem fizető rokona is, névegyezés nélkül.

Sherlock # 2016.04.27. 06:27

Azért azt nem lehet kizárni, hogy az Árnyékkormány akarja így ellehetetleníteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.26. 21:19

Nyugodj már meg! Nincsenek bekötve a bankok a rendőrségre, más problémájuk van veled.

ver.david85 # 2016.04.26. 19:59

Nem írt címet. Igazából csak lefénymásolta a banki referens az okmányaimat és utána már láttam,hogy vakarózik.
Csak azt nem értem,hogy ki és milyen jogcímen adhat ki adatot rólam úgy,hogy előtte soha nem álltunk semmilyen jogviszonyban. A rendőrségi ügyet leszámítva sehol nem szereplek negatív listán.
De egy MKB banknak mi köze a rendőrséghez?

efi99 # 2016.04.26. 19:03

Mert gondolod azt is pont ugyanúgy hívták ?

Bea1 # 2016.04.26. 11:31

Ha a jelenlegi lakcímeden régebben élt valaki, aki tartozott nekik, ez is oka lehet az elutasításnak.

ver.david85 # 2016.04.26. 10:17

Egyéni vállalkozó vagyok,egy jelenleg szüneteltetett vállalkozás. Csak kicsit ez nekem furcsa. Soha semmilyen jogviszonyban nem álltam a nevezett bankkal.
Egyáltalán érdemes lenne másik banknál megpróbálni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.26. 06:40

Mondjuk olyan cégnek vagy, voltál tagja, vezető tisztségviselője, amellyel szemben felszámolás, törvényességi felügyeleti eljárás folyt, folyik...

Sherlock # 2016.04.26. 06:13

Azzal szerződnek, akivel akarnak. Nem kell ahhoz rendőrség, hogy ilyet megtudjanak (vagy mást).

ver.david85 # 2016.04.26. 05:26

Üdvözlök mindenkit!

Tegnapi napon bementem az MKB bankba,szerettem volna lakossági számlát nyitni. Jelenleg a Raiffeisen banknál van vállalkozói folyószámlám,de túl drágának találtam és gondoltam szép lassan átmegyek az MKB-hoz.
Elkérte a kis hölgy az okmányimat,majd rohangálás és telefonálgatás után közölte velem (flegmán),hogy negatív információk miatt a bank nem kíván velem a továbbiakban szerződést kötni és elutasítják a számlanyitást.
Kérdeztem,hogy mégis miféle információ,hiszen soha semmilyen kapcsolatom nem volt a bankkal. Soha nem volt hitelem semmilyen formában. Nem vagyok KHR listás.
Viszont folyamatban van ellenem egy büntető ügy csalás bűntette miatt.
Kérdem én,ha ez miatt tagadták meg a számlanyitást akkor ez törvényes?
A bank mióta kaphat információt mondjuk a Rendőrségtől?
Ez mindegyik banknál lehet,vagy csak az MKB módszere ez?

Válaszokat köszönöm!