Bérbe adott lakás után ilyenkor kell adózni?


hókuszpók100 # 2016.06.21. 16:48

Tisztelt Bea!

Hogyan érted hogy ,,helyedben nem lennék ilyen bátor"?
Ami jár az jár, ill. csak kihasználom a törvény adta lehetőségeket.

Hogy biztos hogy nem büntessenek meg, előtte én is befogom mutatni a NAV-nak a külföldi lakás bérleti szerződését és a hozzátartozó bérleti díjak banki átutalásait.

László

Bea1 # 2016.06.21. 03:35

Hát én nem lennék ilyen "bátor", bár elviekben nekem is hasonlót mondtak a nav-nál, én azért számlát adtam.

Tehát, szerintem, számlát kell kiadni, de van "ellenszámla", a külföldi ingatlan bérleti díja, így a negyedévente utalt összeg a nav-nak ez ügyben 0 ft.

Lehetőség van utólagosan visszaigényelni a jogszabály nem ismerése miatt befizetett összegeket is a nav-tól!

Tehát ha max 5 évig ezen jogszabály nem ismerése miatt adózott, miközben az 5 évre megvannak a külföldön bérelt ingatlan számlái, akkor visszaigényelheti az 5 év magyarországi ingatlankiadás után befizetett összeget utólag is!

Én biztos ami biztos, bementem a nav hoz, megmutatni a külföldi "számlákat" (angliában kis papírfecniket adnak). Bólintsanak rá, nehogy kiderüljön, hogy csak kamuszámlák.

hókuszpók100 # 2016.06.20. 20:41

Tisztelt Bea!

Tulajdonképpen nem kell csinálnom ugye semmit amikor kiadom a magyarországi ingatlanomat? Számlát sem kell kiállítanom?

Ha valaki feljelentene a NAV-nál, akkor egyszerűen bemutatom a külföldön bérelt lakás bérleti szerződését + a havonként átutalt bérleti díj banki átutalásait. A kiadott ingatlan és bérelt ingatlan ugyanolyan havi bevételt és kiadást jelentenek.

László

Bea1 # 2016.06.12. 10:40

Igen, az, aki külföldön dolgozik, bérel, az itthon le tudja vonni a kiadott ingatlanaiból. 15%-os nyereség!Ennek érdekes üzenete van, de ez van, működik!

MajorDomus # 2016.06.12. 09:37

Arra amit kérdeztél!

hókuszpók100 # 2016.06.12. 07:00

Tisztelt Rexor!

Az igen válasza mire vonatkozott?

1.) Bérbe adott lakás után ilyenkor kell adózni?
2.) Érvényes ez Magyarországon bérbe adott ill. külföldön bérelt ingatlan esetére is?

Köszönöm
László

Rexor # 2016.06.10. 07:04

igen

hókuszpók100 # 2016.06.07. 18:48

Tisztelt Fórumozók!

Egy NAV-os közleményben olvastam, hogy....

2012 január 1.-től csökkentheti lakás bérbeadásából származó bevételét a bérbeadó magánszemély úgy, hogy a más településen bérbe vett lakás ugyanazon az évben igazoltan megfizetett bérleti díját levonhatja a bérbeadásból származó bevételéből az SzJA tv. 17§ /5/ bekezdése szerint. Ennek feltétele hogy a bérbeadás ill. bérbevétel időtartama a 90 napot meghaladja.

Érvényes ez Magyarországon bérbe adott ill. külföldön bérelt ingatlan esetére is?

László