könyvelői felelőségbiztosítás


Rexor # 2016.07.28. 06:58

Félek, még mindig nem érted a dolgot. A könyvelő könyveléssel foglalkozik ez a dolga. Az adótanácsadás külön szakma, ha ilyen szolgáltatást akarsz fordulj egy adótanácsadóhoz. Hogy nem megfelelő adózási típust választottatok az nem az ő hibája, le kellett volna ülnötök előtte és megbeszélni, hogy melyik adózási formával mennyi lenne az adóteher és ennek az ismeretében választani.

k.a.86 # 2016.07.27. 18:57

amikor én nyertem akkor, akkor még úgy volt, hogy csak akkor kellett kiváltani a vállalkozóit mikor kiderült hogy nyertem. Amit írtál, az az idei pályázat feltételében van. De akkor a lényeg, hogy nem lenne helytálló a kártérítési igényem, pedig a könyvelő a szakmai hozzá nem értéséből fakadóan lettem anyagilag megkárosítva. Direkt úgy mentem hozzá annó, hogy képben van ezzel a pályázattal és a sajátosságaival.

bokros # 2016.07.27. 16:43

Ha nem nyert volna a pályázat, akkor meg az lenne a baj, hogy a könyvelő miért nem a KATA-t javasolta.
Ugyanis egyéni vállalkozónak nem "ezzel együtt" hanem ez elött kellett lenni ( ld. pályázati feltételek)
Szerintem ezt még a könyvelő biztosítója sem ismeri el biztosítási eseménynek ( nem is az )


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Rexor # 2016.07.27. 15:11

Még egy gondolat: a könyvelő alapban nem adótanácsadó. Másik gondolat: csináltatok számítást, hogy megéri e kilépni a KATÁ-ból? A bevétel túllépés nem jelenti azt hogy nem lehetsz KATÁS, csak hogy extra adóval kell leadóznod a 6 millió Ft feletti összeget.

Sherlock # 2016.07.27. 13:12

Ezt nem nyernéd meg.

k.a.86 # 2016.07.27. 12:50

köszönöm, ezzel a válasszal nem lettem okosabb....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 12:39

Kérni mindent lehet.

k.a.86 # 2016.07.27. 12:18

Üdvözlök mindenkit!
kérdésem az lenne jár e kártérítés részemre abban az esetben ha a könyvelőm tudatlansága miatt, számomra kedvezőtlen adózási formát választottak, ezáltal magasabb összeggel kell adóznom. A konkrét eset: egy mezőgazdasági pályázaton nyertem pénzt több mint 11 millo forintot. ezzel együtt egyéni vállalkozónak is kellett lennem. a könyvelő javaslatára katás lettem, a havi fix járulékra hivatkozva, én ezt elfogadtam. aztán egy fórumon olvasva én magam jöttem rá, hogy nem lehetek katás, mert ha megérkezik a pályázati pénz a bankszámlámra, az itt már bevételnek számít és egyből megadóztatják ezt a 11 millió ft-ot ami nagy veszteségem lenne! szóltam a könyvelőnek, hogy azonnal léptessen ki katából, aki ezt meg is tette. de mostár 2 évig nem léphetek vissza, pedig mostmár lehetnék katás... emiatt a malőr miatt fizetek havi 74 ezer ft járulékot, ami lehetne 50 is ha nem katásként kezdek, és a pénz megérkezése után léptetnek át... 2 év alatt ez a pluszköltség 600.000 forint os többletet eredményez nekem!! van e jogom így kártérítést kérni? a könyvelőnek van biztosítása, mert mondta az elején, csak én nem tudom jogos e a követelésem, de nagyon dühítő!!