Értékcsökkenési kulcs ingóságok esetén


drbjozsef # 2016.10.05. 09:27

lajcsó,

KBS nem értelmetlent ír, hanem reménytelent. Nagy különbség.

KBS,

De, sokszor írtad, és jobbára igazad is van. De mi van akkor, ha az ingóságokat, legalábbis létezésüket, mindkét fél teljes egészében elfogadja. Vita csak az érték kiszámításánál van. Azért az szerintem nem reménytelen. És még szakértő sem hinném, hogy kell hozzá. Főleg, ha relatíve kis értékű, de több darabról van szó, összesen több millió forint értékben, de egyesével néhany tíz-, esetleg százezer nagyságrendű értékben.

Amit Te többször írtál, hogy a létezésüket, hollétüket, birtoklásukat szinte lehetetlen bizonyítani, ha az ellenérdekelt fél nem együttműködő. De ha nem ez a helyzet, akkor egyáltalán nem értelmetlen ivtázni rajta...

Ferkó3 # 2016.10.05. 09:07

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Ferkó

lajcsó # 2016.10.05. 07:58

"házassági vagyonjogi vitában az ingóságokon vitázni többnyire eleve reménytelen dolog"
Pl. egy kinai piacon vásárolt étkészlet miatt valóban nincs értelme. De vannak több milliót érő ingóságok is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.05. 07:33

Nem számít. Ezt az érvelést, számítást a bíróság nem fogadja, nem fogadhatja el. Ha vita van az ingóságok értékén, akkor az szakkérdés, amelyről szakértői vélemény nélkül nem lehet dönteni.

Azt mondtam már, hogy házassági vagyonjogi vitában az ingóságokon vitázni többnyire eleve reménytelen dolog?

Rexor # 2016.10.05. 07:05

Szerintem az szja törvénynek semmi köze nincs ehhez, mivel ez nem adó vagy számviteli kérdés. Egy példa 100 ezer forint érték alatt a számviteli és adó szempontból is egy összegben le lehet írni egy eszközt. Ez azt jelenti, hogy 0 Ft az értéke vásárlás után? :)

lajcsó # 2016.10.05. 06:55

Nézd meg az SZJA törvény écs-re vonatkozó mellékletét! Igaz, hogy az csak egyéni vállalkozókra vonatkozik.

drbjozsef # 2016.10.05. 06:54

Miért nem megy?

Ha az egyik fél benyújt egy marék 1997-es számlát mindenféle ingóságra (mondjuk akkor rendeztek be egy lakást), és az alapján kéri a közreműködése arányában a pénzbeli megtérítést, mármint a számlákon szereplő összeg alapján, ahol tiszta nonszensz 20 éves bútorok után a vételkori értékből számolni. Én ezzel dobnám vissza a labdát, hogy számoljuk rá az évi 14,5% amortizációt, és a maradék után osztozkodjon. Azért nem kicsi különbség az összegben.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.05. 05:15

A vagyonmegosztásban ezzel nem mész semmire.

Ferkó3 # 2016.10.04. 20:13

Nagyon köszönöm a válaszokat. Vagyonmegosztás miatt kérdeztem, nem kell könyvelő (nem vállalkozás keretében akarom az écs-t elszámoltatni).
Évi 14,5% reálisnak tűnik nekem is.

@Kovács_Béla_Sándor: így már ok? :D Valójában de, igenis könyvelni akarok.:)) Szerinted lineáris vagy degresszív leírás szerint számoljak? :P

Rexor # 2016.10.04. 06:46

Választás kérdése. Beszélj a könyvelőddel.

drbjozsef # 2016.10.04. 06:35

Évi 14,5%.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.03. 19:40

:)
Mi a valódi, tényleges problémád? Mert fogadjunk, hogy nem könyvelni akarsz!

Ferkó3 # 2016.10.03. 19:00

Sziasztok!

Háztartási ingóságokra milyen értékcsökkenési kulcsot szoktak alkalmazni általában? Nem antik/nagy értékű bútorokról van szó.

Előre is köszönöm!