Egy cég miből fizessen adót, ha nincs bevétele?


Rexor # 2016.12.06. 06:52

Esetleg a KIVA még javíthat a helyzeten, mert így a szociális hozzájárulási adót, ami a legjelentősebb közteher ki lehet váltani ezzel. Jövőre még kedvezőbb lesz ez, év közben is át lehet rá állni (de célszerű jövő januártól, mert kedvezőbbek lesznek a feltételek).

Rexor # 2016.12.06. 06:47

Átalakulással lehet megoldani, de ez nem egy egyszerű folyamat, és elég időigényes (6 hónapig is eltarthat).

Tycoon # 2016.12.05. 19:59

Köszönöm a választ!

Esetleg Kft-t át lehet minősíteni Bt-vé? Mennyire bonyolult eljárás ez?

Rexor # 2016.12.05. 19:42

A legolcsóbb kezdő vállalkozási forma a Ti esetetekben (feltételezem nincs főállásotok máshol) a KATA lenne. De ez nem működik Kft-re (BT, KKt jöhet szóba).

Tycoon # 2016.12.04. 23:36

Üdv!

Adott egy kétszemélyes kft. 2db ügyvezetővel (akik mi vagyuk) fullos bejelentett bérminimumon alkalmazva.
Egy saját magunk által fejlesztett szoftvert árulunk külföldi webshopokban.
A cégnek még nagyon kevés a bevétele, és per pillant napi sok órában azon dolgozunk, hogy legyen több, de ez még beletelhet jónéhány hónapba is.
Ugye mivel kötelező alkalmaznunk magunkat ezért az adó munkavállalói és munkáltatói részét is mi fizetjük ami a bérminimum után fincsi 160000Ft per hó összesen. Fizetést kivenni nem tudunk, de az adót, akkor is be kell fizteni. Ezt az összeget jobbára a törzstőkéből fizetjük ami lassan elfogy. A cég bevétele igen változó, de mondjuk olyan 50000Ft körül volt havonta az elmúlt hónapokban. Ehhez mérten a havi 160k egyszerűen overkill, nem fenntartható (főleg nem lesz az jövőre amikor is még több lesz).

Mit lehet csinálni ilyenkor? Bármilyen legális, legjobb megoldás érdekel. Bt, kata, külföld stb.
Kinek van per volt tapasztalata hasonló szívásban?
Miért gondolja az állam, hogy ha nincs bevétel akkor van miből adót fizetni?
Miért nem bevételarányos az adózás? Miért kell alkalmaznom magam és fizetést adnom magamnak a munkavégzéshez, amikor én vagyok a tulajdonos és elvileg az van amit én akarok?

Előre is köszönöm a válaszokat!