Önálló tevékenység, tételes költségelszámolás


goldfish # 2017.04.09. 07:54

Sziasztok! Számítógépekkel "bányászott" cryptocurrencyk után szeretnék adóbevallást csinálni. Úgy tudom, hogy ez önálló tevékenységnek számít. Több kérdésem is lenne az első kérdésem az lenne, hogy az ezzel járó költségeket hogy tudom leírni ? A "hivatalos dokumentum" ezt írja A kizárólag az önálló tevékenységhez használt 100 ezer forint alatti tárgyi eszközök (gépek, berendezések, felszerelések) beszerzési, előállítási költsége egy összegben elszámolható. Ez pontosan mit jelent ? Ha én 100 ezer forint alatti komponensekből rakom össze a gépet amivel ezt a tevékenységet folytatom akkor azokat egy az egybe leírhatom költségként ? A másik dolog az áram az nem az én nevemen van de ezt írja "Azokat a kiadásokat, amelyek nem kizárólag az önálló tevékenységgel kapcsolatban merültek fel, arányosan lehet elszámolni. Ilyen kiadás például a fűtés és a világítás, ha a magánszemély a lakásában végzi az önálló tevékenységet. A költségelszámolásnál a költségre jellemző felhasználási mértéket (pl. kwh) kell alapul venni." Ezt hogy kell érteni ? Ha a gép fogyaszt x kw/h-t akkor én azt elszámolhatom ? Mivel bizonyítom, hogy valóban annyit fogyaszt ? Megnövekedett villanyszámla ?