Citibanktól Erste Bankhoz - sajnos


Szabolcs78 # 2017.04.10. 16:21

Megoldódott a probléma: egy kis zavar volt a rendszerben. :-)

Szabolcs78 # 2017.04.09. 19:10

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Immaculata # 2017.04.09. 19:01

Vegyél fel egyösszegű hitelt, és másfél év alatt 30.000.- Ft havi törlesztéssel vissza is tudod fizetni. Jelenleg alacsony kamatozású hitelek vannak.

Szabolcs78 # 2017.04.09. 18:16

Ami miatt csak kicsivel a minimum összeg felett fizetek be, az az, hogy a fizetésem nem túl fényes, abból ennyire futja.
Vitatkozni? Nem tervezek ilyet. Viszont megköszönöm a segítséget. :-)
Ha van tipped arra nézve, hogy havonta, vagy évente várjam ezt az angol megnevezésű levonást, megköszönöm! :-)

gerbera317 # 2017.04.09. 18:08

Tehát jól értettem. Én többet nem szólok, mert vitatkozni fogsz. Majd a többiek elmondják, ha akarják.

Szabolcs78 # 2017.04.09. 18:05

Ha ez az "INTEREST CHARGED THIS PERIOD" havonta örténik levonásra, az nekem rossz hír.
Ha csak évente egyszer, azt még nem szívesen, de kibírom. Ez innentől vajon minden hónapban így megy majd, vagy ez csak évente egyszer?

Szabolcs78 # 2017.04.09. 17:58

Egy levonás szokott lenni havonta, azzal nincs bajom.

A Citibanknál nem emlékszek rá, hogy lett volna második levonás is.

gerbera317 # 2017.04.09. 17:40

Talán én értelek félre, úgy tűnik, azt gondoltad, hogy ha a minimum megfizetendőt megfizeted, akkor a meg nem fizetett után már nem számítanak fel kamatot. Vagy nem?

Szabolcs78 # 2017.04.09. 17:28

Röviden: a gondot a "INTEREST CHARGED THIS PERIOD" nevű levonás okozza.

Szabolcs78 # 2017.04.09. 14:40

Citibankos hitelkártyám volt. Azzal nem is volt semmi gondom.
Mikor épp kellett, vettem le róla, aztán szépen pakolgattam rá vissza a pénzt.
Mikor megvette az Ertse Bank a Citit, épp eléggé le volt merítve a hitelkeretem.

Amitől majd megöl a méreg, az az utolsó havi ügymenet. Ez a következőképpen néz ki:

A minimum fizetendő összegnél kicsivel többet, 30 000-et fizettem be.
Levonták a szokott kamatterhelést, ami akkor 16 042 ft volt.
Ment a Hitelfedezeti biztosítás díja is, ami akkor 4 080 ft volt.
Pár nap múlva "INTEREST CHARGED THIS PERIOD" címszó alatt ugrott 13 741 ft a számláról.
Na, ez már egyáltalán nem tetszett.
Ez így együtt már kb 4.000 ft-tal több, mint amennyit befizettem.

Angolul nem sokat tudok, gondoltam, kihasználom a lehetőséget, és írok a Netbank Ügyfélszolgálatának, ez most mi is volt, és milyen sűrűn kell majd számítanom erre.

Kéthetes várakozás után kaptam választ (nem érek rá bemenni a Bankba):

"Köszönjük megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben adott hónapban a megjelölt fizetési határidőig nem érkezik be Bankunkhoz a teljes felhasznált hitelkeret összege, abban az esetben a hitelkártyán kamatot terhelünk.

A 2017/1 sorszámú kivonatban közölt információk alapján a fizetési határidő 2017. március 10, a minimum fizetendő összeg 29.821 Forint, a teljes felhasznált hitelkeret összege 517.095 Forint. Tekintettel arra, hogy a fizetési határidőn belül 30.000 Forint összegű befizetés érkezett, mely a teljes felhasznált hitelkeret összegét nem fedezte, így kártyáján kamatot terheltünk.

A hitelkártya kamatozása az alábbi módon kerül kiszámításra a LAKOSSÁGI HITELKÁRTYA ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI értelmében:

„3.1. A Bank napi kamatozás szerint számol kamatot és havonta egyszer, az Elszámolási időszak zárónapján terheli a Hitelszámlán a mindenkor hatályos Hirdetmény szerint meghatározott mérték és mód szerint a Számlatulajdonos tartozása után az alábbi esetekben:

  1. Havi hitelkamat vásárlásra
  1. Ha a Számlatulajdonos a Fizetési határidőig megfizeti a Felhasznált hitelkeret teljes összegét, a Bank az Elszámolási időszakban végrehajtott vásárlásokra hitelkamatot nem számít fel.
  1. Ha a Számlatulajdonos a Fizetési határidőig nem fizeti meg a Felhasznált hitelkeret teljes összegét, a Bank az Elszámolási időszakban végrehajtott vásárlásokra hitelkamatot számít fel a vásárlás könyvelési időpontjától az Elszámolási időszak végéig a Vásárlás összegére. A vásárlásra felszámított hitelkamatot a Bank az Elszámolási időszakot követő Elszámolási időszak zárónapján közli és számolja el.
  1. Havi hitelkamat készpénzfelvételre

A készpénzfelvételi tranzakció összegére és a készpénzfelvételi díj összegére a Bank havi hitelkamatot számít fel a tranzakció könyvelésének időpontjától az adott Elszámolási időszak végéig vagy ha hamarabb bekövetkezik, akkor annak teljes megfizetéséig.

  1. Havi hitelkamat az Elszámolási időszakban felhasznált, de a Fizetési határidőben meg nem fizetett Felhasznált hitelkeret összegére

Ha a Számlatulajdonos a Fizetési határidőben nem fizeti meg a Felhasznált hitelkeret teljes összegét, úgy a Bank a Felhasznált hitelkeret meg nem fizetett részére a következő Elszámolási időszak első napjától a meg nem fizetett összeg teljes megfizetésének időpontjáig havi hitelkamatot számol fel.

A havi hitelkamat felszámítása attól függetlenül megtörténik, hogy az adott Elszámolási Időszakban végrehajtott ilyen Tranzakcióhoz kapcsolódó összege(ke)t a Kártyabirtokos az adott Elszámolási Időszakot követő Fizetési Határidőben teljes egészében vagy részlegesen visszafizeti-e.”

Hosszú távon ez így nem lesz jó.
Igen, én hoztam össze 517.095 elköltött összeget a számlán, de nem keresek olyan jól, hogy ezt be tudjam fizetni.
Számíthatok rá, hogy az Erste minden hónapban hónapban el fogja ezt velem játszani?
Ha igen, mit tudok tenni ellene?
Poénokból nem kérek.