Másodfokon elutasított végzés ellen mit tehetek?


premike # 2017.05.08. 21:22

Tisztelt Burn Out!

Nagyon köszönöm válaszod!
Erre tudnál nekem valami jogszabályhelyet írni, amivel megtámogathatom a kérelmem?

premike # 2017.05.08. 21:20

Vadsuhanc
Nagyon szívesen!

Vadsuhanc # 2017.05.08. 12:54

Tisztelt Burn Out!

Én is köszönöm a tanácsot és válaszod, bár én nem kérdeztem, de számomra is nagyon hasznos volt !

Burn Out # 2017.05.08. 12:51

Arra hivatkozz, hogy a döntés meghozatalát követően állt rendelkezésedre ez az adat. Kérd őket, hogy vonják vissza a döntésüket és folytassanak le új eljárást.

alfateam # 2017.05.08. 12:21

premike!
A területileg illetékes közigazgatási hivatalhoz fordulj,
ő illetékes a két szakhatóság közötti vita eldöntésében.

Vadsuhanc # 2017.05.08. 11:40

premike

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

premike # 2017.05.08. 11:38

Tisztel Burn Out!

A kézbesítési vélelem megdöntésére vonatkozó elsőfokú elutasító végzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Baranya Megyei Adóigazgatósága Magánszemélyek, Egyéni Vállaklozók, Operatív és Kockázatkezelési Főosztálya Magánszemélyek, Egyéni Vállaklozók Ellenőrzési Osztálya 2. állította ki.

Másodfokon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Fellebbviteli Igazgatósága Dél-dunántúli Hatósági Főosztály Hatósági Osztály 1. járt el, de mire az NMHH meghozta a végzését, már ők is hoztak végzést.
Ezek után mit írjak a másodfokú hatóságnak, mire hivatkozhatok, hogy változtassák meg a döntésüket?

premike # 2017.05.08. 11:35

Tisztelt Vadsuhanc!

A postai értesítőkkel panasszal első körben a Pécs 2. Posta ügyfélszolgálatán éltem. Ez elutasították, ezért az NMHH Postafelügyeleti Főosztályához fordultam panasszal.

Majd 4 hónapi vizsgálódást követően a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hozta meg a korábban említett végzést.

Vadsuhanc # 2017.05.04. 16:43

Tisztelt premike!

Tudnád pontosítani a postai értesítőkkel kapcsolatban hová fordultál a panasszal pontosan?
Köszönöm.

Burn Out # 2017.05.04. 16:27

II. fokú hatóságnak küldd meg. mivel a fellebbezés elbírálására jogosult hatóság már eljárt, az I. fokú szerv saját hatáskörében nem módosíthatja a korábbi döntést.

premike # 2017.05.04. 12:40

Köszönöm szépen "ObudaFan"!

Nem világos, hogy kinek mit kellene írnom.
Az elsőfokon eljáró Hatósági Főosztály a saját végzésének a visszavonása ügyében, és a másodfokon eljáró Fellebbviteli Igazgatóság felé felügyeleti intézkedést kérve is írjak kérelmet ?
Az ügyészségre mi legyen a kérelem tárgya?

Hol, milyen jogszabályhelyekre hivatkozhatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2017.05.04. 10:01

Az adóhatóság visszavonhatja a saját végzését, illetve a felettes szerv is, felügyeleti intézkedés keretében, illetve az ügyészség is eljárhat.

premike # 2017.05.04. 09:43

"A Szolgáltató által a Beadványos P-xxxxxx/2016 számú panaszában hivatkozott RLxxx és RLxxx azonosító számú hivatalos iratok kézbesítése nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak."

Aztán az indokolás részben:

"Mivel az értesítők elhelyezését a Szolgáltató igazolni nem tudta, és a Beadványosok panasza többször ismétlődött, ezért a Hatóság elfogadja a Beadványosok álláspontját azzal kapcsolatban, hogy a kifogásolt, NAV által küldött küldemény, értesítőt nem kapták meg."

Burn Out # 2017.05.04. 03:57

mit írt pontosan az NMHH?

premike # 2017.05.03. 23:33

Hiába tudta, nem volt elég, hogy én állítottam, bizonyítékot kért a NAV.
Úgy vélem, hogy mivel az NMHH elismerte, hogy a kézbesítő hibájából kifolyólag nem kaptam meg a levelet, az önhiba ezzel kizáródott.
Rosszul gondolom?

Burn Out # 2017.05.03. 22:48

azt, hogy nem kaptad meg a levelet, azt egyszerű volt megállapítani, illetve azt eddig is tudta mindenki. ettől függetlenül az önhiba még mindig kérdéses.

premike # 2017.05.03. 21:05

Tisztelt Fórumozók!

Kérdeztem korábban, hogy ha a NAV-tól érkező levélről értesítést nem kaptam, hogyan tudom bizonyítani, hogy önhibámon kívül nem vettem át a levelet.
Panaszt tettem a postánál, de azt írták vissza, hogy a rendszerük szerint a kézbesítések megtörténtek, ami nem igaz.

A NAV a kézbesítési vélelem iránti kérelmemet elutasította, megfellebbeztem, az is elutasította. Azt írták, ha a Posta nekik azt az információt adja, hogy a levél kézbesítési kísérlete megtörtént, azt (hiába nem tudja ezt a posta bizonyítani) nekik el kell fogadniuk, mert a Magyar Posta hivatalos szervnek/hatóságnak számít.

A Posta által elutasított panaszommal szemben az NMHH-nál tettem panaszt, amelyre 4 hónapi vizsgálódást követően most kaptam válasz: elismerték, hogy nem kaptam meg a levelet.

Csakhogy közben megszületett a NAV másodfokú végzése a kézbesítési vélelem elutasításáról, és az Art. 143. § (1) szerint az adóhatóság másodfokú végzésével szemben nincs helye bírósági felülvizsgálatnak.

Mit tehetek? Milyen jogorvoslattal, vagy bármivel élhetek, hogy érvényt szerezzek az igazamnak?

Előre is köszönöm a válaszokat!