SZJA elengedése


egyesu # 2017.06.06. 14:00

Tisztelt Fórumtársak!

A társasházunk legutóbbi közgyűlésén a lakóközösség megszavazta a tetőtér eladását (cserébe felújítja a vállalkozó a társasházat) 33 M Forint értékben.

Ez után a ~5 M Ft jövedelemadó fizetési kötelezettsége lesz a társasháznak.

A képviselő az ezzel kapcsolatos kérdésünkre azt válaszolta, ezt el fogja engedni az Önkormányzat.

Nekem ez hazugságnak tűnik, de lehet én vagyok tájékozatlan.

Én úgy tudom két dolog biztos a világon a halál és az adó :).

Van esély/gyakorlat arra, hogy a háznak nincs pénze, ezért az jövedelemadót méltányosságból elengedjék?

A másik gyanús dolog, hogy mi köze ennek az Önkormányzathoz? Szerintem ez a NAV hatásköre. Miért az Önkormányzatra hivatkozott a képviselő?

Lehet erre hivatkozva (ha nem volt jegyzőkönyvezve csak elhangzott) kérni a határozat törtélését a bíróságon?

Felelősségre lehet e vonni a képviselőt amiatt, mert szándékosan félrevezette a lakóközösséget, ezzel befolyásolva a szavazás végeredményét? (állandóan ezt csinálja)

Nagyon nem tetszik nekem ez, hogy mindenki azt hiszi és szajkózza, hogy ingyen pénz áll a házhoz, közben meg már lassan ugyanannyit fizetünk be, mint amiből megcsinálhatnánk magunknak, plusz két szint ráépítés és beárnyékolás nélkül a felújítást.

Köszönettel,
P.