Nem jogosult


nonolet # 2017.08.14. 14:55

Zöld lámpa
Azt jelenti, hogy az ellátandó személynek érvényes a taj-száma és az OEP nyilvántartásában jogosultként szerepel, azaz rendezett az egészségügyi szolgáltatási jogosultsága.
Ez lehet azért, mert biztosítási jogviszonyban áll és fizeti a 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot, de lehet azért is, mert például a havi 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizeti meg. Ez esetben a beteg az ellátásra zöld utat kap, azaz az egészségügyi szolgáltatónak a társadalombiztosítás keretében el kell látnia őt.

Piros lámpa
Azt jelenti, hogy az ellátandó személy taj-száma érvényes, de a jogviszonya rendezetlen, azaz az ellátandó személy az OEP nyilvántartásában jogosultként nem szerepel.
Ez esetben is megkapja a beteg az egészségügyi szolgáltatást, támogatottan kapja a gyógyszert, gyógyászati-segédeszközt, gyógyfürdőt (azaz nem téríttetheti meg a biztosító a beteggel az ellátás, gyógyszer, segédeszköz, gyógyfürdő árát), azonban a jogviszony, illetve a jogosultság rendezése érdekében a beteg köteles a kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez fordulni.

Kék lámpa
Azt jelenti, hogy a beteg taj-száma átmenetileg érvénytelen, mert a beteg külföldön biztosított.
Ha a beteg az EU valamelyik tagállamában biztosított és ott igényelt EU kártyát, akkor ezzel a kártyával Magyarországon orvosilag szükséges ellátást kaphat.

Barna lámpa
Azt jelenti, hogy a betegnek nincs érvényes taj-száma.
Ez esetben a beteg csak az ellátás kifizetése mellett kaphat Magyarországon egészségügyi szolgáltatást.
Ilyen például, ha a beteg más országban él, a magyar lakcímét megszüntette és ezért taj-számát érvénytelenítették.

nonolet # 2017.08.14. 14:52

kopi-zoli

A települési cím IS magyar lakcím!

Azaz jogosult vagy TAJ kártyára.

Innetől két ets van

1.
NEM vagy biztosított
Ekkor ketyeg "Egészségügyi szolgáltatási járulék".
Amit

  • vagy te fizetsz kell magad után
  • vagy valakinek átvállalja tőled a fizetését
  • vagy szociális alapon kérhetsz 1 év mentességet (ismételhető a kérés)

Ez most havonta 7110 Ft
Jár érte az ÖSSZES TERMÉSZETBENI !! ellátás.
(orvos, kórház, mentő, gyógyszer, protkó, stb.)
De nem jár semmiféle pénzbeni kifizetés!
(táppénz, gyed/gyes/tgyás, stb.)

2.
BIZTOSÍTOTT vagy
(állásod van, vállalkozó vagy, őstermelő vagy, stb, stb.)
Ekkor járnak pénzbeli ellátások is...

  • *-

A dokinál "zöld lámpa" és "piros lámpa" esetén is
jár az ellátás!!! INGYEN bármit dumál is a doki ...

"kék lámpa" és a "barna lámpa" az más tészta.

drbjozsef # 2017.08.13. 21:43

(egyébként, ha nem lenne rendezett a jogviszonyod, ha nem fizetnél járulékot, még akkor is jár az egészségügyi szolgáltatás, azt nem tagadhatnák meg tőled egy pirosat jelző TAJ-kártyával se, vagy TAJ-kártya nélkül sem. Legfeljebb rendezned kell utólag a jogviszont, ha nem teszed, a NAV adók módjára behajthatja az elmaradást.)

drbjozsef # 2017.08.13. 21:38

kopi-zoli

olvasd el ezt :

http://utcajogasz.hu/…llatasokhoz/

Ha jól értem, járulékot fizetsz, ezért biztosított vagy, nem csak jogosult, tehát nem csak a természetbeni ellátásokra vagy jogosult, hanem a pénzbeliekre is.

Van TAJ-kártyád, rendezett a jogviszonyod?

Valaki totálisan félreinformált, hogy ne lennél jogosult bármilyen TB finanszírozott kezelésre.

drbjozsef # 2017.08.13. 21:21

Ki mondta neked azt, hogy nem vagy jogosult?

kopi-zoli # 2017.08.13. 19:37

Akkor miért nem vagyok jogosult???

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.13. 19:28

Mint megtudtam aki nem rendelkezik magyarországi állandó lakcímmel
De te rendelkezel.

kopi-zoli # 2017.08.13. 19:26

Tisztelt Szakértök!

Segitséget szeretnék kérni.
2011 óta nem rendelkezem állandó lakcímmel,csak településszintű lakcimem van.Mint megtudtam aki nem rendelkezik magyarországi állandó lakcímmel,az nem jogosult semmilyen társadalom-biztosító által finanszirozott ellátásra.Csak életmentö-és ügyeleti ellátásra vagyok jogosult.
Magyarul köteles vagyok fizetni a járulékokat ugyanúgy,mint az,aki állandó lakcímmel rendelkezik,viszont azon kívül,hogy összeszednek a mentösök.ha esetleg rosszul leszek semmi másra nem vagyok jogosult.Lényegében bele vagyok kényszerítve egy olyan szolgáltatás fizetésébe,amit nem vehetek igénybe.Szerintem ez egyfajta diszkrimináció,mert hátrányos megkülönböztetés ér azért,mert nem rendelkezem állandó lakcímmel.
Kérdezem Én,hogy kihez lehet fordulni emiatt panasszal?Köteles vagyok-e továbbra is így járulékot fizetni,hogy továbbra sem vagyok jogosult ellátásra?Az eddig (szerintem igy jogalap nélkül) befizett pénzt követelhetem-e vissza?Van valakinek valami ötlete?Külföldi ,uniós hivatalok,biróságok esetleg?
Azt hiszem rajtam kívül sokakat érint ez a probléma!
Köszönöm szépen a segitséget!