Adócsalást követ el a munkáltató? Fizetés


laller2121 # 2017.08.17. 17:22

"A leírtak alapján valószínűleg szabályosan, a teljes bruttó után fizeti az adót a munkáltató."

De döbbenet egyébként egy JOGI FÓRUMON ez a dilettantizmus!!!!
Ugyanus! AZ SZJA-t NEM A MUNKÁLTATÓ fizeti!

Azt én a munkavállaló fizetem, a munkáltató meg levonja tőlem, a béremből és továbbítja a navnak!!
Adóelőleg... ennyi. Vonhatnák egy évben egyzer is, de havi bérből havonta vonják ha úgy tetszik előre hogy egy évben egyzer majd az adóbevalláskor ne kelljen már vonni.

De a munkáltató csak annyit jogosult vonni amennyi a fizetéssel arányban áll. És nem áll arányban mert annyit von mintha X ft-ot keresnék de nem keresek csak X-1 ft-ot

laller2121 # 2017.08.17. 15:36

"Amikor átveszed a fizetésed, mit írsz alá, mennyit kaptál meg?"

ez megint egy felhőkben lebegő kérdés. Nem írok alá semmit nem is kéri senki hogy bármit is aláírjak..
Melőtt valaki azzal jönne hogy "ne írd alá a bérpapírt ha nem a jó pénzt kapod" egyrészt nem írom alá nem is kéri senki hogy bármit is aláírjak másrészt ugyan mki gondolja komolyan hogy egy ilyen helyen ha kinyitom a szám nem vagyok kirúgva azonnal. Ha én elkedzenék óbégatni hogy hol a pénz egyet értnék el. lapát. Még aznap.

laller2121 # 2017.08.17. 15:33

"Szerintem, mindenféle feljelentés előtt inkább a munkáltatót kérdezd meg, hogy miért történt ez"

Pontosan tudom (tudjuk mindannyian...) akik itt dolgozunk hol a pénz és miért van elvéve.
A közvetlen főnök nem a tulaj csak egy mb főnök.
A tulaj adja a pénzt a fizetésre. A főnök kiosztja és elszámol. Átvettem 100 ft-ot abból 30-at kapott feri 30 at kati 30at laci. itt van 10 vissza.

De mi van (mert ez történik) ha azt mondja 30-at adtam lacinak de valójában 20-at adok csak lacinak 10-et meg én a főnök teszek zsebre?
És itt a papír ami bizonyítja hogy odaadtam a 30-at... azt meg hogy nem adtam oda ketten tudjuk: Laci és én, a főnök aki zsebre teszi a különbözetet....
Laci nem mer szólni mert félti az állását (mert az hogy kit rúgok ki abba meg a tulaj nem szól bele....) így a főnök és a lopott pénze biztonságban van.

Ja és aki azt hinné ez egy extra sztori: ki kell ábrándítsam... mindennapos. Legalábbis a szekus cégeknél...

Miért nem megyek el? Hova. Másik szekus céghez? Jártam már vagy 20 cégmél. Mind csalt ahol tudott...

Grave7 # 2017.08.17. 14:44

@laller2121: Nem értek az adó-, se a munkajoghoz, de nem az lenne az adócsalás, ha több fizetést adna a munkáltató, mint amire be vagy jelentve? A leírtak alapján valószínűleg szabályosan, a teljes bruttó után fizeti az adót a munkáltató.
Az, hogy kevesebbet kapsz meg, mint ami a bérpapíron van, az inkább munkajogi kérdésnek tűnik. Amikor átveszed a fizetésed, mit írsz alá, mennyit kaptál meg?

Szerintem, mindenféle feljelentés előtt inkább a munkáltatót kérdezd meg, hogy miért történt ez. Ha nem sikerül tisztázni és nem kapod meg a tényleges fizetésed, akkor lehet jogi lépésekben gondolkodni.

laller2121 # 2017.08.17. 13:46

1. Nem lehet hogy van valami plusz levonás a fizetésből (pl. vettél valamit a munkáltatótól, esetleg kártérítést kell fizetned, tartásdíjat, stb.)?

Nem, nem lehet.

2. Javíts ki jha tévedek. A Btoo bért érintpő bármilyen azt csökkentő levonás kötelező eleme a bérjegyzéknek.
Van levonásom? nincs. De ha lenne, ott kéne lennie.
Tartásdíj? Munkáltatói hitel törlesztése? Adóletiltás? Mind lehetne (de egyik sincs....) de ha lenne: ott kéne lennie tételesen.
Ilyen marha egyszerű. Rosszul látnám?

Rexor # 2017.08.17. 08:31

Nem lehet hogy van valami plusz levonás a fizetésből (pl. vettél valamit a munkáltatótól, esetleg kártérítést kell fizetned, tartásdíjat, stb.)?

laller2121 # 2017.08.16. 15:00

Adócsalást követ el a munkáltató ha nem egyezik a bérpapír és a valós fizetés de adóelőlegként a bérpapír szerint von le SZJA-t?

Tehát a btto fizetés annyi amennyi és az ebből levonásuk után előálló nettó fizetés a bérpapír szerint nettó 140, de nem ad oda csak nettó 110-at. Tehát a bérpapír és a valós fizetés nem azonos. A bérpapíron az van aminek szerződés szerint lenni kell.
Ugyanakkor a bérpapírból az is kiderül hogy SZJA-t meg az eredeti helyes szerződés szerinti összegből vonja le...

Ez adócsalás? Mehetek vele a NAVhoz bejelentést tenni?
Amúgy is elmegyek ezzel a navhoz persze, csak előtte megkérdem!
És nem fogom titkolni hogy én jelentettem be, amint megtörtént a bejelentés magam mondom majd el a munkahelyen.