bányászok szénjárandósága


alfateam # 2020.01.22. 16:41
gogesmagog # 2020.01.22. 11:07

Kedves Szakértők!
1965-től 1988-ig dolgoztam a Mecseki Szénbányáknál. Azután más állami vállalatnál helyezkedtem el, később betéti társaságtól mentem nyugdíjba - annak megszűnése miatt - 2007-ben. A jelenlegi jogszabályok alapján kaphatnék-e szénjárandóságot?

Tamás62 # 2012.07.19. 10:06

Mi sem kaptuk meg a szénjárandóságot,pedig a régi és az új törvény szerint is jár!
Tud valaki segíteni hová fordulhatunk jog orvoslatért!!!

ugribugri # 2012.07.10. 06:10

változott a helyzet utólag fizetik,állítólag ebben az országban a jogszabály nem garancia semmire..(arra is volt jogszabály hogy május hónapban ki kell fizetni)
rájöttek hogy meg jogállamosdit akarnak játszani,legalábbis a látszatát fenntartani...

http://www.banyasz.hu/…penz_mod.pdf

módosítottak a jogszabályt hogy jövőévben is járjon..

ha bár sosem fogom megérteni hogy ennyi jogász lebzsel a parlamentbe és mégis meglehet csinálni hogy egy tavalyi évre járó pénzt egy idei jogszabály alkotással meglehessen szüntetni,akadályozni ,ezt most próbálták javítani...
pávatánc 1szer javítunk 9szer úgy hagyjuk

ugribugri # 2012.05.28. 17:12

a válasz megérkezett az jár annak aki nem töltötte be a nyugdíjkorhatárt amit a ló a hasa alatt hord,valószínű ebből fizetik ki a postának ,nyomdának az új konzultációs wc papírt...(igaz arra sem jó)
amihez a fiuk hozzányúlnak abból csak sz@r lesz...

ugribugri # 2012.04.28. 14:10

végrehajtó1
rosszul tudod:)
a kérdésem arra irányult hogy a rokkantnyugdíjas megnevezés hiánya menyiben befolyásolja a kifizetést..

végrehajtó1 # 2012.04.28. 12:05

Én úgy tudom már meg szünt.Villanyáram kedvezmény van helyette

ugribugri # 2012.04.28. 11:03

Tud valaki valami konkrétumot a megszűnt rokkantnyugdíjasok,új ellátás szerinti szénpénz kifizetéséről ?

Ibolya55 # 2006.01.18. 19:58

Köszönöm szépen.

A szénutalványt azért írtam, mert míg dolgozott addig a járandóságot utalvány formájában kapták. Később lett belőle pénzbeli megváltás.

gittus # 2006.01.18. 18:57

bányászok szénutalványa - mint természetbeni juttatás - és a tüzelőutalvány sem azonos.

Ibolya55:
A volt munkáltató igazolja a jogosultságot.
Ezt megküldi a Nyugdíjfolyósítónak.

obsitos # 2006.01.18. 10:46

Valamikor a tüzelőutalvány úgy működött, hogy az ember "íratott" magának ilyent - akár aktív akár nyugdíjas volt az illető -, azaz pl. x év november hónaptól a rákövetkező év november hónapjáig a mindenkori esedékes havi járandóságának 7-8 százalékát ennek alapján levonták, aztán a 12 hónap elteltével megkapta az utalványt, ami alapján "ingyen" volt neki a Tüzépen a szén.

Tehát amolyan önelőtakarékosság volt.

Egyebet a dologról nem tudok.

Ibolya55 # 2006.01.16. 15:23

Nagyon szépen köszönöm a választ.
Azt kérném még szépen írd meg, ha tudod, hogy a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságtól vagy honnan kell igényelni.

gittus # 2006.01.13. 16:59

A szénutalvány kérdésében nem tudok segíteni, de a szénjárandóságban megpróbálok.

Jogosult a nyugdíjas bányászok szénjárandóságának pénzbeli megváltására az aki
 egészségkárosodási járadékát1992. november 3-át követően állapították meg,
 ha munkaviszonyuk megszűntekor az utolsó munkáltatójuknál előírt jogosultsági feltételekkel, de legalább 10 éves, bányászati gazdálkodó szervezetnél töltött szolgálati idővel rendelkeznek
kivéve, ha a szolgálati idő a bányászati tevékenység során szerzett munkaképesség-csökkenés miatt rövidebb
és az őt utoljára foglalkoztató gazdálkodó szervezet jogutód nélkül megszűnt vagy a gazdálkodó szervezet felszámolás alatt áll és bányászati termelő tevékenységét megszüntette.

Ibolya55 # 2006.01.13. 15:35

A szénjárandósággal kapcsolatos kérdés az, hogy annak a volt bányásznak, aki a bányászok egészségkárosodási járadékban részesül jár-e szénutalvány, ill. annak pénzbeli megváltása?