jövedéki engedély


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.10.05. 12:19

ha egy cégnek korábban volt jövedéki engedélye akkor is ugyanolyan feltételeknek kell megfelelni mint egy új jövedéki engedéllyel nem rendelkező korábbi cégnek

Avita # 2006.10.06. 09:53

Ha a jövedéki engedélye megszűnt (Jöt. 39. § alapján), akkor szvsz az ismételt igénylésnél minden törvényi feltételnek (Jöt. 34-37. §) meg kell feleni, nem számít, hogy korábban már volt neki ilyen.

Ezt csak a tv. értelmezéséből gondolom; keresd meg sztem dr. attika nevű fórumtársunkat, ő ennek a gyakorlati tudója.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.10.06. 10:54

kösz sztem is így van csak kötelességből megkérdeztem
mert ez ajövedék nekeme egy kicsit magas

Dr.Attika # 2006.10.10. 05:37

Előlről kell kezdeni az engedélyeztetési procedúrát. Előny abban lehet, hogy a korábbi számítógépes programot nem kell külön elfogadtatni a vámhatósággal, ha az korábban megfelelt. Meg talán a jövedéki biztosítékhoz szükséges bankgarancia egyszerűbben elintézhető a bankkal.

Herakles # 2015.08.31. 15:50

Ha őstermelőként az OÉTI -nél bor alapú (de nem bor, mert más növények is vannak benne), természetes erjedés útján létrejövő alkohol tartalmú táplálékkiegészítőt regisztrálok és azt szeretném forgalmazni boltoknak, az jövedéki termék?

Dr.Attika # 2015.08.31. 16:07

Pontosan meg kell határozni a termék vámtarifaszámát és az dönti el, hogy jövedéki termék vagy sem.
Ha nem tudja a vámtarifaszám megállapítási eljárást, akkor eligazítom benne. Keressen meg az alább hivatkozott elektronikus levél címemen.

Herakles # 2015.08.31. 17:02

Úgy értem, hogy őstermelőként minden alkotórészét magam állítom elő. Nem használok fel hozzá vásárolt alkoholt vagy ilyesmit..
Exportálni sem akarom. Gyógynövényboltoknak adnám el.
Mint táplálékkiegészítő.

Dr.Attika # 2015.08.31. 17:52

A borászok sem vásárolt alkoholt használnak fel a borhoz, hanem a természet állítja azt elő a borban.És az így előállt termék (bor) jövedéki termék.

Herakles # 2015.08.31. 18:03

Értem. Akkor nem elegendő az OÉTI, vámtarifaszámot is kell kérnem hozzá?
Segítenél? Írtam a weblapodra is.

Herakles # 2015.09.29. 18:55

Esetleg azt meg tudja valaki mondani, hogy a
1302198000 VTSZ
jövedéki termék, vagy milyen besorolású, korlátozású?

Herakles # 2015.10.06. 13:24

Csak 6 számjegyig működik a VTSz kereső...
Hogy lehet megtudni, hogy az enyém jövedéki-e?

wers # 2015.10.06. 13:56

Értem. Akkor nem elegendő az OÉTI, vámtarifaszámot is kell kérnem hozzá?
Akkor nagyon nem értetted meg. A VTSZ adott, nem kérni kell, hanem az áruhoz meg kell keresni (csúnyán mondva betartifálni). Mivel nem olyan egyszerű feladat, jobb szakember segítségét kérned. Így elsőre biztos jövedéki termék. (13-as árucsoport biztos nem, valahol 22 lesz)
Innen nehéz lesz segítséget adni.

Dr.Attika # 2015.10.06. 15:08

"Segítenél? Írtam a weblapodra is."
Segíteni nem segítek. Ellenérték fejében, ügyvédi megbízási szerződés keretében teljesítek.
Egyébként én nem vagyok tegeződős típus.

Herakles # 2015.10.06. 18:33

Köszönöm wers!

Végül is találtam egy terméket, ami majdnem ugyan olyan mint amit én is elő akarok majd állítani. Annak a VTSZ száma 1302198000. Szóval ezt már tudom.

Van még ezzel dolgom? Úgy olvastam csak az export/import -nál javasolják (KTSZ) a vtsz megállapítását és ott is csak javasolják: http://nav.gov.hu/…tarifal.html

Mint őstermelő, aki belföldre ad el, annak még a számlán sem kell szerepeltetnie a VTSZ-t (http://www.naturasoft.hu/…i-elemei.php). Akkor nincs is rá szükségem?!

wers # 2015.10.07. 14:59

Remélem megbíztál már egy szakembert, úgy tűnik nagyon szükséged lenne rá.

VTSZ száma 1302198000. Szóval ezt már tudom.

Én nem, pedig évekig tanultam és használtam. Mármint az 1-6 számig értelmezem, onnan nincs szerintem a KN-ben. Ami persze nem baj, hiszen nem akarod exportálni, a vtsz. a 6 első szám. (Ez nem azt jelenti, hogy ilyen vtsz. ezzel a 7 - 10 számmal, csak az máshol érvényes)

Úgy olvastam csak az export/import -nál javasolják (KTSZ) a vtsz megállapítását és ott is csak javasolják

Te jó ég! Továbbá: a KTSZ-nél beugratós kérdést sejtettem, de csak félre írtad. A KTSZ a VTSZ elődje, 1996 óta nem használatos. Már én sem használtam, csak hírből ismerem.

Mint őstermelő, aki belföldre ad el, annak még a számlán sem kell szerepeltetnie a VTSZ-t

Ez sem teljesen így van, de ha kell szerepelnie, ha nem, a terméknek van vámtarifa száma. (A számlázás külön történet, úgy tűnik, ott is vannak hiányosságaid, félre értések.)

Immaculata # 2015.10.07. 15:41

A számlázás külön történet, úgy tűnik, ott is vannak hiányosságaid, félre értések.)

Teljesen értelmetlen amit írtál, nem baj, legalább ezért a semmiért oda tudtál mondani.

wers # 2015.10.07. 17:24

Melyik része értelmetlen számodra?
A vtsz? Mármint kételyeim, hogy 13-as áruosztály a bor? (mert hiányosak a meghatározások, borból indult ki, és zselé alapanyagnál kötött ki.)

legalább ezért a semmiért oda tudtál mondani.

Én segíteni akartam, és te? Jobban érzed magad?

wers # 2015.10.07. 17:29

És egyetértve Dr.Attikával, ezt itt nem.

Herakles # 2015.10.07. 18:54

Jó, hagyjuk a VTSZ-emet. Kár volt belemennem. A következő példából talán megértem amit szeretnék:

Mari néni, aki kistermelőként barack lekvárt főz és árul a piacon, előtte kért állásfoglalást (vagy ahogy hívják) a NAV-tól, hogy mi a baracklekvár VTSZ száma?
Ha igen, akkor mit csinál vele? Merthogy az alanyi adómentes számlájára, nyugtájára nem írja rá, ugye...?!
Szóval mit kell csinálnia hogy szabályos legyen?

Rexor # 2015.10.07. 19:35

Lényegtelen ebben az esetben, a baracklekvár nem jövedéki termék.

wers # 2015.10.07. 19:47

Akkor mi a kérdés? Ez valami rejtvény?

Herakles # 2015.10.07. 19:57

Tehát nem jövedéki termék esetén nem kell tarifálni a terméket?! Nem kell vele foglalkozni a kistermelőnek?! Értem, köszönöm!

wers # 2015.10.07. 20:08

mit értesz?

Herakles # 2015.10.07. 20:19

:-)
Nem jövedéki termék esetén nem kell tarifáltatni a terméket a kistermelőnek! Értem!

wers # 2015.10.08. 09:46

Jó szánkból írom,valamit nagyon nem értesz. Vagy félre értesz. Az a legnagyobb baj, hogy azt hiszed, érted. Tarifaszám meghatározása nélkül honnan tudod, jövedéki termék-e.