Jogsi elvétele, visszaszerzése


Tőcsegyet # 2019.08.22. 11:25

Hello!

6honapra vettek el a jogsimat, hetfon fog lejarni az eltiltas, kerdesem az lenne hogy nem kaptam semmilyen ertesitest h kene utankepzesen resztvennem vagy feltarason! Igy remenykedhetek hogy nem er meglepetes hetfon az okmanyirodaba??

dipo # 2018.08.14. 14:13

Üdv!

Tudom nem pont ide tartozik, de nem találtam az első pár oldalon jobb topikot.

Ha kivonnak évekkel ezelőtt egy határozattal egy gépjárművet a forgalombból (konkrétan nem fizetett be tulaj egy közlekedési bírságot ez miatt) majd elévül a bírság és így Rendőrség kéri a visszahelyezését akkor nem egy új eljárásban kell ezt az igazgatási hatóságnak megtenni? Miért úgy hoznak döntést (végzésben) hogy megszünteti az eljárást (hivatkozva a határozatra amiben kivonta a gépjárművet), mintha évekig szünetelt volna az eljárás...

wers # 2018.08.03. 06:18

:) aha, lehet ott rontom el, hogy tollat használok

Vadsuhanc # 2018.08.03. 06:16

Kicsit szakállas vicc, de lottó témában egyik kedvencem:

Rendőr bemegy a lottózóba.

  • Jó napot lottózni szeretnék, mi ennek a játéknak a

    lényege?

  • 90 számból ötöt el kell találni.
  • Értem! És milyen messziről?
wers # 2018.08.03. 05:14

Hogy mit, azt én is sejtem, na de kivel??? „De ha lenne olyan ismerősötök” Ez lett volna kérdés. De nekem az is jó, ha ma megmondja valaki, hogy ma melyik 5 számot x-szeljem be.

Vadsuhanc # 2018.08.03. 05:08

Kedves wers...

..."De ha lenne olyan ismerősötök, hogyan lehetne a lottóhúzást hekkelni?...'

El kell intézni, hogy a sorsológömbbe csak azt az öt számot tegyék bele a sorsolás előtt amelyeket Te X-eltél be a szelvényeden:-)

wers # 2018.08.03. 04:49

tisztult a piac.” így is lehet mondani, de azért valljuk be, nem a piac szűkült (tudom, nem pont ezt mondtad). Igény lenne rá, ajajj. De a "kiskapuk" (nem is oly kicsinyek voltak) egyre jobba zárnak.
Én elhiszem, hogy a pénz is hamisítható, meg a pénztárgépeket is lehet hekkelni, de azért ezek egyre kevésbé lehetségesek, na meg egyre többe kerülnek.

De ha lenne olyan ismerősötök, hogyan lehetne a lottóhúzást hekkelni?
Engem az érdekelne.

ius latratus # 2018.08.02. 09:02

Nem bizony, tisztult a piac.
:))))

Vadsuhanc # 2018.08.01. 17:38

Kedves wers... Azért hidd el még mindig lehet csak már nem nagyüzemben.......

wers # 2018.08.01. 09:24

Ott nem az okmány hamis hanem azok az okmányok, amelyek alapján kiállításra került.

Azért ezt már elég nehéz elintézni. Nem nagyon lehet csak úgy "venni"

Vadsuhanc # 2018.08.01. 08:35

És miért van erre szükséged? A hamis vádat a törvény bünteti. Ha a Te kocsidat akarja vezetni akkor meg kérd el tőle és nézd meg.

A "megvett" jogosítványokkal meg az a probléma, hogy maga az okmány valódi és a hatóság állítja ki. Ott nem az okmány hamis hanem azok az okmányok, amelyek alapján kiállításra került. Ilyen értelemben ezt nagyon nehéz bizonyítani... Néha lehetetlen is. Ha rendőr igazoltatja sem derül ki.

wers # 2018.08.01. 08:09

legyél rendőr, és igazoltasd

vagy kérd meg, hogy mutassa meg

ria64 # 2018.08.01. 08:01

Honnan lehet megtudni azt,hogy valakinek van-e jogosítványa aki még soha nem mutatta meg vagy talán olyan is van,hogy valaki által megvette?Mivel volt is ilyen meg van is.


tigrisem16@gmail.com

Honnan lehet megtudni azt,hogy valakinek van-e jogosítványa aki még soha nem mutatta meg vagy talán olyan is van,hogy valaki által

saxo68 # 2018.03.15. 13:11

Sziasztok!

Ha eltiltottak a B kategóriátol, de előtte már beiratkoztam és közben járok A kategóriás tanfolyamra, akkor az eltiltás lejárta után kell e utánképzésen részt vennem?
Köszönettel

wers # 2017.12.21. 05:21

Német jogsid van? Mit töltöttél le, ha most még titás van? Miért köteleznének M.o-n utánképzésre? Összeraknád mégegyszer a kérdésedet?

cardy # 2017.12.21. 02:02

Sziasztok!

Elvették a jogsimat Németországban. Letöltöttem, kifizettem a büntetésemet. Hogyan kaphatok magyar jogsit ha lemondok a németről a tiltási idő alatt?Hova, milyen hivatalba kell beadnom a papírokat Mo-n , hogy után képzésre kötelezzenek.?

Köszönöm

Kürtök # 2017.01.20. 19:03

Elég érdekes helyzetben vagyok. Elvégeztem az utánképzést, erre közölték, hogy mivel nincs magyarországi lakcímem, nem adják vissza a jogosítványomat. A kérdésre, hogy ha erről én már a kezdetek kezdetén tájékoztattam az illetékes hivatalt, miért nem tudtam mégse erről, kinyomták a telefont. Ilyenkor mi van? Egy valag pénz, a cirkusz a hazautakkal, minden irat és más landolt ahol kell, mégis mehetek a francba és ráadásul flegma büdös bunkó az összes ügyintéző.

Ittasvezetes.hu # 2016.10.31. 19:32

Aldozat98

Ilyen ügyekben kizárólag az eljáró bíróság hivatott intézkedni.

Kérelem szövege (részlet)

"A terhelt vezetői engedélyének az eljárás jogerős befejezése előtt történő visszaadásáról az illetékes okmányirodánál intézkedni szíveskedjen."

Itt hivatkozni kell Kormányrendeletekre, valamint hosszasan kell taglalni az indoklást a kérelemre vonatkozóan.

A leírt történet alapján mi nem látunk esélyt erre, de meg lehet próbálni.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Aldozat98 # 2016.10.14. 11:20

Sziasztok!

Tanácsotok/segítségetek kérem egy jogosítvány visszaszerzés témában.

Röviden: bírósági szakasz alatt miképp lehet visszaszerezni a felfüggesztett vezetői engedélyt?

Részletek:

Nővérem jogosítványát függesztette fel a rendőrség, miután meggyanúsította halált okozó gondatlanságból elkövetett szabálysértés miatt (ha jól emlékszem, valami ilyesmi a megfogalmazás).
Azóta volt PÁV-on is, orvosi alkalmasságáról több szakorvos is nyilatkozott, hogy alkalmas.
Sajnos az ügy már 1.5 éve zajlik és további 1-2 év is elképzelhető (de fél év biztos).
Gyermekét neveli, férje külföldön dolgozik ezért nagyon nagy kényelmetlenség számára, hogy nem vezethet.
Az elsőfokú bírói ítélet nem jogerős és a bíróság nem foglalt állást a bevonással kapcsolatban. A bírósági ítélet egyébként 10 hó felfüggesztett, megelőlegezett mentességgel. (Bocs, ezt is elírhattam.) Szóval, a leggyengébb, ami kiszabható (a körülmények miatt).

A rendőrség által hivatkozott tv. szerint a jogosítáványát jogerős ítélet után kaphatja vissza, de úgy tudom, hogy van lehetőség arra, hogy kérvényezze a visszaadását.

Mi módon? Kinél, minél kell kérvényezni?

Segítségetek előre is köszönöm! Nagyon sokat számítana neki, ha visszakaphatná.

monalisa1 # 2009.12.10. 17:30

Javítva: Nemzeti Közlekedési Hatóság

monalisa1 # 2009.12.10. 17:29

Nemzeti Közlekedési Képzés
(lánykori nevén KPM)

Azon belül Járművezető-képzés, és azon belül többek közt utánképzés.

Minden megyében megtalálható.

http://www.nkh.hu

Üdv.

tatu # 2009.12.10. 05:09

na kérem egyáltalán nem vezettem részegen hanem a perszóba mulattam vidéken és beültem az autóba ami a presszó előtti parkolóban volt és el elaultam és volt ott valami verekedés és oda jöttek a rendőrők és engem is igazoltattak és enyi de sajna nem volt ügyvédre pénzem és úgyis a redöröknek adtakvolna igazat de én azt akarom meg tudni hova vagy hol kell jelenkezni vagy hol kell szólni hogy a jogsimat vissza akarom kapni

monalisa1 # 2009.12.09. 11:26

Mit kell csínálni: jelentkezni az utóképzésre és azt az eredménnyel abszolválni. Azt követően lehet menni a jogsiért az okmányirodába - addig szóba sem állnak az illetővel.

Általában az eltiltás letelte előtt 2-3 hónappal elkezdik az utóképzést, hogy mire az egyik lejár addig a másik is meglegyen.

Az elrendelő jogszabály 1992-től hatályos, tehát senki nem mondhatja, hogy még nem hallot róla.

Most magadat "büntetted" további 1-2 hónappal...

monalisa1 # 2009.12.09. 11:22

A vezetés némi gyakorlás után bizonyára nem okoz majd problémát. A KRESZ-tudást azonban sokkal szígorúbban bírálják el. Ezen kívül pszichológus véleményezi: alkalmas-e az illető a vezetésre?!

Ez az utóképzés mely 1-2 hónap időtartam és kemény tízezrekért.

Anno minek ittál?...
3 év eltiltás "hullarészegségért" járhat...
Vagy ha valaki többszörös visszaeső.

Üdv.

tatu # 2009.12.09. 09:56

ugy értem hogy 3 évre veték el itas vezetés miattt és most járt le mit kell csinálni hogy vissza adják szeritem nem kel ujból vizsgáznom mert aki egyszer levizsgázott annak nem kel mégegyszer mert a vizsga meg van akkor miért kell tafojamra járni na akor mit is kell csinálni hogy vissza adják valaki irjale már