védelembe vétel, gyh eljárás


Tordesillas # 2018.10.29. 14:12

Így van, meghallgathatják.

149/1997. (IX.10.) Korm.rendelet 11. § (6) bekezdés:
A gyámhatóság a gyermeket törvényes képviselője, illetve egyéb érdekelt jelenléte nélkül is meghallgathatja, ha az a gyermek érdekében áll.

Fecó1974 # 2018.10.28. 15:49

Még nem,holnap lesz csak,de van egy ismerősöm aki azt mondta elvihetik meghallgatni szülő nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.28. 15:44

Nyilván azért kérdezed, mert megtette. Nem?

Fecó1974 # 2018.10.28. 15:28

Igen az ott van,hogy meghallgatják.Csak az nincs,hogy ez a szülő jelenlétében történik?Vagy elvihetik egy másik irodába a gyermeket egyedül is.

alfateam # 2018.10.28. 14:39

éppen itt van alattad, mosza doktor jóvoltából...

Fecó1974 # 2018.10.28. 14:07

Kedves Fórumozók!
Védelembe vételi tárgyaláson a kiskorú gyermek meghallgatása a szülő jelenlétében kell történjen?Vagy a gyámügyesnek joga van a gyermeket elvinni külön helységbe egyedül?Köszönöm a választ előre is.

Fecó1974 # 2018.10.05. 17:09

Kedves Fórumozok!
Védelembe vételi eljárásnál a tárgyaláson a kiskorú gyermekeket is kikérdezhetik?A gyerekek 8,7,4 évesek.Vagy miért kell nekik is ott megjelenni?Köszönöm a választ.

skydo # 2017.09.13. 17:13

Teljesen félre értesz valamit,az eljárás már lezárult,lentebb írtam!A fórumba azért írtam hogy megtudjam mit tehetek a hazug jelentés tevő ellen!Mint írták,hamis vád hatóság félrevezetéséért feljelentést tehetek.

alfateam # 2017.09.13. 17:09

A gyerekedet védelembe vették téged pedig őrizetbe vesznek hamarosan.

skydo # 2017.09.13. 17:07

Én úgy gondolom,mindent leírtam ami történt.Már így is segítettek páran.Köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.09.13. 17:05

A gyermeket elvitték ? Hová és milyen indokkal?

Vadsuhanc # 2017.09.13. 17:04

Én ebből kiszálltam, a kérdező lényeges információkat hallgat el, így értelmes az ügyben esetlegesen segítő szándékú véleményt nem lehet adni.

skydo # 2017.09.13. 17:02

Csak az a probléma hogy egy szó sem igaz az egészből,érted?
Vagy ha igaz lett volna akkor nem vitték volna el a gyereket?Mert ahogy én tudom azonnal!
Mit akarok tőle?Mondjuk megkérdezni hogy honnan a fenéből vette ezeket.Ezt szeretném és hogy megkapja a hazugságaiért ami jár.

alfateam # 2017.09.13. 16:57

A bejelentés,mert nem feljelentés történt a következő volt:Az anyuka rosszul bánik a gyerekkel,csúnyán beszél vele,alkalmanként meg is veri.Minden amit csinál a gyermek azzal az anyukának valamilyen kifogása van.Anyuka 1-hónapon belül szüli a második gyermekét.
Világos!
Mi a fenét akarsz te a bejelentőtől?!
Inkább azzal foglalkoznál hogy változtass ezen az áldatlan állapoton.
Most majd hetente, havonta magyarázhatod a bizonyítványodat a gyámügynek. És ha nekik is hazudozol elveszik a gyerekedet
és másra bízzák a felnevelését mert te alkalmatlan vagy.

skydo # 2017.09.13. 16:41

Alfateam!

A határozatban ez áll és nem több,vagy szerinted minek kéne benne lenni?Nekem is zavaros volt az egész folyamat,ezért kértem itt tanácsot.Nem vagyok jogász.

alfateam # 2017.09.13. 16:38

Ne-dumálj mellé, mi van a határozatban?!
Azt felejtsd el hogy te itt segítséget kapsz ezekútán!

skydo # 2017.09.13. 16:34

Alfatem !

Ha hazudoznék nem itt kértem volna segítséget!
Egyébként az eljárás ugye lezárult már mivel nem volt semiylen bántalmazás!

skydo # 2017.09.13. 16:33

Az iratokat,nem a gyámügy hanem a családsegítő küldte el véletlen"állítólag"a rendőrségnek.
A bejelentés,mert nem feljelentés történt a következő volt:Az anyuka rosszul bánik a gyerekkel,csúnyán beszél vele,alkalmanként meg is veri.Minden amit csinál a gyermek azzal az anyukának valamilyen kifogása van.Anyuka 1-hónapon belül szüli a második gyermekét.

alfateam # 2017.09.13. 16:32

A védelembe vételi határozat a következőt tartalmazza:Indoklás"Kiskorú...védelembe vétele ügyében hivatalból eljárást indítottam.
Melléduma, ne hazudozz. Ok nélkül nem vesznek védelembe egy gyereket-sem!
Mi van az indoklásban ?!

Vadsuhanc # 2017.09.13. 16:29

Azt azért még mindig nem tudjuk, hogy pontosan mi volt az ismeretlen személy által tett feljelentés vagy jelzés tárgya. Azért nem mindegy, hogy a hatóság felé jelezte vagy feljelentést tett...

A bejelentést követően szerintem az alfateam által leírtaknak lett volna helye és utána szélesíteni ki az eljárást, ha a bejelentésnek valószínúleg alapja van.

Azt, hogy a gyámügy véletlenül küldte meg a rendőrségnek az iratokat hagyjuk mert ilyen nincs. Azt tartom valószínúnek, hogy a gyámügy nem tudott dönteni és majd a rendőrség mondja ki mi a vélemény.

Azt, hogy pontosan mit jelöltek meg mikor hogyan és milyen módon bántalmazta a feleség a gyermeket még mindig nem tudjuk......

Nem tudom nekem a történet így nem jön át....

skydo # 2017.09.13. 16:25

Bourn Out!

A feleségemről minden adatot a bejelentőtől tudtak.

Burn Out # 2017.09.13. 16:19

Hozzád csak akkor mehetett volna ki amikor már a bántalmazás bebizonyosodott. Óvoda, iskola, gyermekorvos, körzeti nővér akiket első körben kell megkeresnie. Ha valamelyiknek az a meglátása történhetett bántalmazás akkor következel Te.” - biztos jók ezek a módszertani állásfoglalások, viszont ha mindenki leírja, hogy a gyermekekkel minden rendben és ezért senki se megy ki, közben meg pont agyonverik a gyereket, akkor nyilván semmit sem érnek. amúgy meg kimehetnek nyugodtan.

Burn Out # 2017.09.13. 16:16

feleséged számát honnan tudták?

skydo # 2017.09.13. 16:14

Meg kérdeztük tőlük hogy akkor,miért is jöttek,erre azt válaszolták gyermek bántalmazás,mi jól kiröhögtük őket,és megkérdeztük ez vicc?Persze a válasz az volt hogy nem,akkor jöttek az általános kérdések(milyenek vagyunk a gyerekkel,a gyerek hogy viszonyul hozzák stb.)Megkérdezték megnézhetik-e a gyereket? (2,5-éves)Mondtuk hogy persze,csak natúrban ránéztek lényegében,semmi vegyük le a pólóját vagy ilyenek.Akkor elmondták hogy elhiszik hogy nem történt semmi,de minden bejelentést hivatalból akkor is kikel vizsgálni.Csak azt nem tudta megmondani senki hogy ha ők rendben találtak mindent akkor miért kellett gyámügyi meghalgatás is amin persze elkellet mondanunk hogy bánunk a gyerekkel,mennyit keresünk dolgozunk-e stb.
A védelembe vételi határozat a következőt tartalmazza:Indoklás"Kiskorú...védelembe vétele ügyében hivatalból eljárást indítottam.
Aztán a gyámügyön az első iratbetekintéskor olvashattuk el hogy mi van a bejelentésben,hogy állítólag mit csinálunk a gyerekkel.

alfateam # 2017.09.13. 15:57

Ááá, ez egyre cifrább. A védelembe-vételi határozatba mi van indokként?!