Lakásfenntartási támogatás


mayky # 2014.11.07. 08:26

Köszi a választ.

rolik # 2014.11.05. 15:21

@mayky!

Vagyonnal kapcsolatban korábban leírtam (2012.02.08.)az ide vonatkozó részt, ez azóta nem változott. Tessék visszagörgetni!

Jövedelem: megelőző hónap jövedelmét kell vizsgálni, azzal a kitétellel, hogy megszűnt jövedelmet (keresetpótló juttatás) nem lehet figyelembe venni.
Én - annak ellenére, hogy csak fél havi ellátást kapott - a teljes összeggel, 22.800,- Ft-tal számolnám a jövedelmet.

mayky # 2014.11.05. 08:48

Kérdés a vagyon meghatározásánál.
Ha valakinek a háztartásban van egy 844000 Ft-ot meghaladó vagyontárgya akkor már el lesz utasítva? Tehát a vagyon értéke nem osztódik el a háztartás tagjai között. De ha egy személynek van 2 db 800.000 Ft-os autója (vagy akármilyen vagyontárgya) az még nem lesz elutasítva?
Ha 2 személyek van 2-2 800.000 Ft-os vagyona akkor az össz vagyon kell vizsgálni?

A jövedelemnél, milyen összeget kell figyelembe venni ha valaki október 15-ig munkaügyi központ által szervezett képzésen vett részt keresetpótló juttatás kapott eddig, október 16-tól meg foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapott
?

rolik # 2014.10.07. 12:42

@Ditke30

Nem jogosult, sőt tavaly sem lett volna jogosult. A vagyonnyilatkozat kitöltésekor a kérelmező és a közeli hozzátartozók vagyonáról is nyilatkozni kell.

Ditke30 # 2014.08.31. 14:37

Üdvözletem!
S.O.S
A kérdésem az lenne hogy , jár-e nekem a lakásfenntartási támogatás ez évben /2014 / is ha kiskorú gyermekemnek van egy ingatlan vagyona , de életvitel szerűen nem ott élünk ha nem az egyik családtagom ingatlanjában?
/ 1 felnőtt és 2 kiskorú gyermek/ élünk együtt, egyedül állóként.Az ingatlan értéke Kb . 5.000.000.-ft.ami az egyik gyermekem vagyona 1/1-es tulajdonos.
2013-ban meg adták ezen támogatást , de akkor nem kellet gyermek vagyoni nyilatkozatot ki tölteni .

Nagyon várom a választ mert a napokban esedékes az új igénylésem!!!

Köszönöm előre is!!!

Mimike82 # 2014.03.31. 11:37

Jó napot.Lakásfentartási tamágatásrol szeretnék kérdezni.Az össz jövedelmünk:224792ft.
5en vagyunk 3 gyerek 2 felnött.
Lakásunk 74nm.es.
Kaphatunk-e támogatást,ha igen mennyit?
Válaszát elöre is köszönöm.

saci5709 # 2013.07.19. 15:01

Sziasztok!

Következő a kérdésem:
Egyedül élek, saját lakásom (104 m2),amin még 10 év hitelem van(havi 14 350.-).
Április 1-óta részmunkaidőben dolgozom közalkalmazottként. Nettó jövedelmem: 47 291.- Bementem az Önkormányzathoz és kértem a támogatást. Villany és gázfogyasztási számlát kértek. Gázszámlát nem tudtam adni,mert tönkre ment a gázkazán(villámcsapás) így nincs fogyasztás.
Közben volt egy gerincműtétem és a táppénzzel az átlag keresetem : 49 325.- jött ki.
Megállapítottak 1800.- pár forintot ill. 2500.-, mert ez a minimum. Ezt villanyszámlába fogják utalni.

Szeretném megkérdezni, hogy tényleg ennyi jár? (Kicsit többre gondoltam!)

Válaszotokat előre is köszönöm.

zoli217 # 2013.07.17. 08:44

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne.

Több,szociális ellátások igénylésével foglalkozó honlapon utána néztem,hogy mire is lehet kérni a "Lakásfenntartási Támogatás"-t.

Ott ezt olvastam:"A jegyző a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a távhő-szolgáltatás, a csatornahasználat és a szemétszállítás díjához, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztőrészletéhez, a közös költséghez, illetve a tüzelőanyag költségeihez lakásfenntartási támogatást nyújt."

Nagyon megörültem,amikor azt olvastam,hogy a lakáscélú pénzintézeti kölcsön törlesztőrészletéhez is fel lehet használni ezt a fajta támogatást.
Ezen sorok olvasása nyomán felbuzdulva azonnal be is mentem a helyi Önkormányzati Hivatalba.(Hódmezővásárhely)

Viszont az ügyintéző hölgy azonnal lelombozott,mondván Ők erről még nem is hallottak.
Ez ügyben kérném a segítségeteket,hátha van valaki aki többet tud?!

Illetve 55 négyzetméteres panel lakásban lakunk,2 felnőtt,illetve két kisgyermek.Összes jövedelem családival együtt kb. 180000 forint.Elvileg megkaphatom ezt a támogatást?Hogy kell pontosan kiszámolni,hogy jogosultak vagyunk-e egyáltalán?

Várom segítségeteket!
Előre is köszönöm!

Flecser # 2013.05.19. 10:41

Sziasztok! Megpròbálom rövidre fogni. Május 1én született meg a kislányunk igy most szeretnénk megigényelni a normativ lakásfenntartási támogatást.
Adatok ;

  • 3 személy 34 négyzetméteres panellakás (anya/apa/gyermek)
  • apa jövedelme : nettò 78.500,-
  • anya : családi pòtlék + gyes a legalapabb lesz 38 000,-
  • A lakás apa tulajdona ( ő nevén van )

Kérdéseim ;

  • Ezen adatokkal jár nekünk ?
  • a gyermek taj kártyája még nem jött ki és a gyest meg a családit még nem intéztük el ettől függetlenül meg lehet igényelni?
  • milyen csekkeket kell bevinni? Legutolsò havibòl van aminek csak a befizetett vevény van meg az nagy baj? Várjam meg mindenből a következő havit? Csak az utolsò 1 havi kell ???
  • ezekkel az adatokkal milyen mértékű támogatásra számithatunk ???

A választ előre is nagyon szépen köszönöm !!

rolik # 2013.05.16. 08:08

A normatív minimum 2.500,- Ft. Felső határ nincs.

végrehajtó1 # 2013.05.16. 06:41

A normatív 2500-7500 ft között lehet.Elég alacsony.

rolik # 2013.05.16. 06:33

@Eme67

A három személy nem elég infó, számít a felnőttek, gyermekek száma is. A 90-ből 55 nm vehető figyelembe.

Amennyiben 2 felnőtt és 1 gyermek vagy három felnőtt van, a támogatás összege 6.400,- Ft. Ha 1 felnőtt és 2 gyermek, akkor 6.200,- Ft.
Mindez persze a normatív lakásfenntartási támogatásra vonatkozik, helyi szabályozással lehet hasonló támogatás létrehozni. Ezek szabályai településenként eltérnek.
Mit jelent az, hogy levonja a szemétszállítást és a vízdíjat?

Eme67 # 2013.04.05. 14:48

Szeretném megkérdezni mennyi lenne a lakásfenntartási
támogatás összege egy 3 tagú családnak ,59400ft a bevétele és 90nm-es albérletben laknak.
Köszönöm!


Nálunk az önkormányzat a lakásfenntartási támogatásból levonja a szemétszállítást és a vízdíjjat.Ez még nem is lenne gond de például a múlt h

lajcsó # 2013.02.10. 12:11

Az eljárás során a vagyontárgyakról illetve azok értékéről a kérelmező ügyfél nyilatkozik. Ha nem kirívóan alacsony az ügyfél által meghatározott érték akkor azt el szokták fogadni az ügyintézők.

kaméleon # 2013.02.10. 09:40

A támogatás szempontjából:
VAGYON : az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog amelynek a) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2013-ban 28.500 Ft) a harmincszorosát ( jelenleg: 855.000 Ft), vagy b) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát (jelenleg: 2.280.000 Ft) meghaladja, azzal, hogy jelen ellátás jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű.
Ennek alapján, ha az autó értéke nagyobb, mint 855 e Ft, vagyonnak számít, ha elfogadják, hogy a határösszeg alatt van, akkor jó. A jövedelem és a lakásnagyság rendben volna.

Fogibaby # 2013.02.07. 13:27

Tisztelt Jogi szakértők!

Lakásfenntartási támogatással kapcsolatos kérdésem lenne.
Nem vagyunk vele tisztában,hogy járhatna e nekünk vagy sem,főleg a "vagyon" fogalma miatt.
Lakás nem a sajátunk-nagyszüleimé.
Egyikünk tulajdonában sincs semmi.
Kivéve a férjem nevén van egy autó- egy 6éves toyota corolla,jelenlegi piaci ára nagyjából 1,4-1,5millió Ft-bár szubjektív ugye mennyit is ér ez az autó...
Már nem banki hiteles.
3 kiskorú gyermekünk van, 4. úton.A lakás amire igényelnénk 54m2. Jövedelmünk GYed+Csp ami 149e Ft/hó összeg.Férjem nem kap jövedelmet.Semmilyet.
Ilyen esetben az autó kizáró tényező lehet?
Ebben kérném a segítséget,hogy mire számítsunk ha beadjuk ezt a kérelmet.
Köszönöm
Zs

capisca # 2013.01.31. 08:11

Kedves Zsanett!

Kérhetsz.

zsanett.@freemail.hu # 2013.01.30. 17:07

ÜDVÖZLÖM!
A következő a kérdésem: Saját lakásom van (amiben élünk) de más vagyonom semmi sincs.Egyedül nevelem a fiamat,munkám nincs.Jelen pillanatban csak a gyerektartást,és családi pótlékot kapom-ami összesen 38.700- ft.Más bevételünk nincs.Igényelhetem a lakásfenntartási támogatást-a saját lakás nem probléma?
Köszönöm válaszát!
Zsanett

Vince9636 # 2012.06.14. 09:53

Köszönöm a gyors, ráadásul számomra kedvező választ.

rolik # 2012.06.14. 06:23

@Eme67!
A lakásfenntartási támogatást az önkormányzat kell hogy kifizesse, majd a támogatás összegének 90%-át visszaigényli a területileg illetékes MÁK-tól. (Magyar Államkincstár)

@Vince9636!
Bármilyen letiltás van is a jövedelemből, a teljes összeget kell figyelembe venni. Kivétel a gyermektartás. Ha ezt vonnak, akkor az ügyintéző a gyermektartás összegével csökkentett jövedelmet kell hogy figyelembe vegye.

@Zozo99!
Nettó jövedelmet kell számításba venni. A fogyatékossági támogatást nem kell figyelembe venni jövedelemszámításkor, de csatolni kell az erről szóló igazolást. Egyrészt a kérelemhez minden jövedelemről igazolást kell benyújtani (aztán az ügyintéző majd eldönti, hogy kell-e vele számolni), másrészt a támogatás összegének számolásakor, a fogyasztási egységek meghatározásakor 0,2-del növeli az arányszámot.

zozo99 # 2012.06.08. 10:37

Üdv minden fórumozónak!

Nekem 2 kérdésem lenne:

1, Lakásfent. támogatás igénylésénél a nettó vagy a bruttó jövedelmet kell figyelembe venni?
2, A fogyatékossági támogatást fel kell-e tüntetni, mivel az nem minősül jövedelemnek?

A válaszokat előre is köszönöm szépen.

Vince9636 # 2012.06.08. 08:51

Tisztelt Fórum !
A nettó jövedelmem 40%-át gyerektartásra levonják. Lakásfenntartási támogatás igénylésénél ezt a levont 40%-ot beszámítják-e a jövedelemhatárba, vagy csak azt az összeget, amit kézhewz kapok. Előre is köszönöm a segítségüket.

Eme67 # 2012.05.25. 06:49

Szeretnék érdeklődni, hogy az itteni önkormányzat elvan maradva hónapok óta a lakás fenntartási támogatás egy részével.Sőt általában a szerződésben foglalt határidő után adja ki az embereknek!Hová lehet fordulni segítségért,honnan kapja az önkormányzat a támogatási összeget!


Nálunk az önkormányzat a lakásfenntartási támogatásból levonja a szemétszállítást és a vízdíjjat.Ez még nem is lenne gond de például a múlt h

rolik # 2012.02.08. 09:21

Kedves Schiffmara!

Jogosan utasították el.

Vagyonvizsgálatnál minden egyes hasznosítható vagyontárgy (ingatlan, jármű, vagyoni értékű jog) forgalmi értékét vizsgálni kell. Külön-külön egyik érték sem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (28.500,- Ft) harmincszorosát (ez jelenleg 855.000,- Ft), de ugyanakkor vizsgálni kell a vagyon együttes értékét is. Mindent összeadva nem lehet több a minimálnyugdíj nyolcvanszorosánál (2.280.000,- Ft).

schiffmara # 2012.01.22. 09:47

Tisztelt Fórum!
Azt szeretném megkérdezni, hogy a vagyont hogyan számolják a lakásfenntartási támogatásnál?
Beadtam a pályázatomat, és elutasítottak. A jövedelmi határba belefértünk, de van egy autónk, ami 1.010.000 Ft-t ér. A törvényben úgy van, hogy akkor jár, ha egyenként nem több a vagyon, mint 855.000 Ft, vagy az együttes összeg nem haladja meg a kétmillió párszáz forintot. Nekünk ezen az autón kívül más vagyonunk nincs.
Jogosan utasítottak el?
Várom a válaszukat.