Jogtalan forgalomból kivonás


Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.07. 09:07

Hmm. Te nem adhatod el, az adóhatóságnak meg szerintem kötelező az árvereztetés.

jogerőspál # 2012.05.07. 09:06

Oké ezt kérni fogom.
Egy kicsit a folyamatokat tovább gondolva:
gk-t lehet-e árverésen kívül értékesíteni,persze a hivatal beleegyezésével?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.07. 08:29

Az adóhatóságtól kérheted, hogy a foglalást a forgalomból kivonás nélkül tartsák fenn. Azzal érvelhetsz, hogy a jármű épp ahhoz kell, hogy legyen bevétel az adótartozás csökkentéséhez.

jogerőspál # 2012.05.07. 08:06

Ja,kéne,de nincs miből.
Pontatlanul fogalmaztam,csak "kezdeményezik a forgalomból történő kivonást". Tehát még nincs kivonva,bementem az okmányirodába és felvilágosítást kaptam.A fellebbezésnek halasztó hatálya van,kb 5-6 hetem van még.

C a s a b l a n c a # 2012.05.07. 06:40

Már kivonták a forgalomból, arról szólt az értesítés...
Fizetni kéne.

jogerőspál # 2012.05.07. 05:54

Céges szgk. forgalomból történő kivonásról kaptam határozatot az önkoritól(okmányiroda),amit a NAV kezdeményezett,jogosan,hiszen van a cégnek sok tartozása felé. Fellebbezési lehetőségem van,a PMK felé.
Kérdésem,hogy ilyenkor van-e,tud-e valaki olyan fellebbezési okot,ami érdemben segít legalább néhány hetet,hónapot a gk. kivonásáig.

Józsi11 # 2012.04.13. 15:15

Köszönöm a hozzászolásokat!De,ha a kérdésemre is tudna valaki válaszolni annak örülnék!

Véleményem # 2012.04.13. 14:24

Ja tényleg, addig az autóval ne járkálj, amíg ki van vonva a forgalomból...
Rendszám és forgalmi nélkül, főleg ne!

Gabicsek # 2012.04.13. 13:49

április 6-án a rendörök igazoltattak és még a forgalmimat és a rendszámomat is elvették

Ha jogos, ha nem, nem közlekedhettél volna az autóval. Ezért újabb bírság jár, és több lesz az, mint 30.000.-Ft.

Józsi11 # 2012.04.13. 11:16

Voltam párszor ,de választ annyit kaptam,hogy majd értesítenek..Jövöhéten lesz egy hónapja,hogy befizettem és igazoltam is.Kérdésem az lenne,hogy meddig huzhatják még hivatalosan?

Véleményem # 2012.04.13. 11:04

Józsi11

Az okmányirodában keresd a választ. Ott kell intézni ezt, ha be lett fizetve minden elmaradás.

Józsi11 # 2012.04.13. 09:11

Jó napot!
Segítséget szeretnék kérni!
Vas megyei rendőrkapítányság kezdeményezte az autom kivonását a forgalombol 30.000 közbirság miatt.A lakcímemen nem találtak.Munkaadómat értesítették fizetés letilás miatt.Március 6-án válaszolt levelükre hogy: xy nálam dolgozik és elutalja az összeget a fizetésemből.Március 12-én az automat kivonták a forgalombol.20-án 23500ft banki átutaláson 22-én 6500ft csekken be lett fizetve.Okmányirodában 22-én bizonyítottam a befizetéseket azt mondták pár nap és visszahelyezik a kocsim a forgalomba..nem helyezték még azóta sem sőt április 6-án a rendörök igazoltattak és még a forgalmimat és a rendszámomat is elvették mert a rendszerükben ki vagyok vonva a forgalombol,plusz szabálysértésért feljelentettek!Nem értem , hogy ha teljesítettem a fizetési kötelettségem és igazoltam miért nem raktak vissza már aznap?Meddig kell még várnom?Előre is köszönöm a segítséget.

Gabicsek # 2011.12.01. 21:37

A kivonásról pedig a jogerő a kézhezvételtől számít. Pontosabban a kézhezvétel utáni naptól indul, a határidő utolsó napja az, amikor postán fel tudod adni az okmányirodának a fellebbezésed, hogy határidőn belül legyél, ezután jogerőre emelkedik . Utána 5 napon belül le kell adni a rendszámod, különben ott is bírság lesz.

A forgalmidban egyébként az a lakcím szerepel, ahol laksz? Mert általában akkor nem szokták megkapni a bírságos leveleket, ha a forgalmiban nincs átjegyezve a lakcím. Ha lízingelt autó is, te szerepelsz a nyilvántartásban üzembentartóként, márpedig az üzembentartó kapja bírságot.

Véleményem # 2011.11.29. 22:00

Nehéz ezt így eldönteni egy fórumon.

Gyorshajtásnál is több kép készül azért mert, egyik képen az autó típus látható a másikon a rendszám vehető ki, egy harmadikon meg maga a szabálysértés.
Több kép van, ezt egy erre specializált csoport több ember profi technikával kielemzik, és ez alapján szabják ki a bírságot. Előfordul az hogy a képek rosszul készültek el valami folt van ami miatt nem egyértelmű. A hatóság ekkor is kiszabja a bírságot, az ember meg kifizeti. De a hatóság is hibázik hisz rengeteg ilyen képet elemeznek ki.
Ha nem követted el amit ki akarnak fizettetni veled, akkor tedd meg a megfelelő lépést. Ha elkövetted akkor meg ne akarj kibújni minden áron, lehet belebuksz.
Ha ismersz rendőrt aki ebben a témában jártas akkor tőle kérdezd meg mi legyen...

Denniss # 2011.11.29. 19:32

Értem.
Van valamiféle szabályozás arra hogy milyen kritériumok teljesítése esetén bizonyító erejű egy ilyen képsor?

Gondolok itt arra hogy ha az egyik képen nem látszik bármiféle szabálytalanság, csak rendszám, és a másikon rendszám nem, csak szabálytalanság, egy harmadikon egy másik (típusra és márkára is más) autó látszik.

Lehet hogy ez nem volt pontos megfogalmazás, azaz lehet pár iszonyú pixeles fotó bizonyító erejű hogy egyik képen egy elmosódott, nem egyértemű rendszám, a másikról egy szabálysértés látszódik? Összeollózható?

Ezenkívűl a közterület nevek sem azonosak a fotókon a határozaban levőkkel. Egymástól legalább 500m-re vannak.
Lehet ez ennek ellenére bizonyító erejű?

Véleményem # 2011.11.29. 14:30

A képeket te látod, más nem. Ha tudod akkor mutasd meg rendőr ismerősnek hátha többet tud mondani...
Ha meg ott voltál és te voltál, meg a képeken a te autód van, csak látod esélyét hogy be tudod bizonyítani hogy te akkor nem voltál ott, akkor meg azért akarsz kibújni a bírság alól.

Denniss # 2011.11.29. 13:49

Lehet, de úgy tűnik vagy én vagyok béna vagy valamiért mindíg mindenki összefog ellenem :D .

Volt már ugyanis példa hogy totál tiszta tényállás mellett is alul maradtam :( .

Szóval olyan jellegű segítséget keresek aki/ami megerősít az igazamban és esetleg segít a megfogalmazásban, vagy biztosra meg tudja mondani hogy nincs igazam.

C a s a b l a n c a # 2011.11.29. 13:12

Hű, láttam már ilyet!

De még mennyire létezhet, hogy tévedhet a hatóság is. (A kreálás az már szándékos lenne...)

Marad a jogorvoslat, illetve a részletes írásbeli "észrevételezés" az illetékes hatóságnál.

Minek ide a jogsegély-szolgálat? Intézd magad! Írni csak tudol...

Véleményem # 2011.11.29. 12:35

Denniss

A képek nem photoshopposak.

Ha szerinted, az nem a te autód, nem a te rendszámod a képen, nem egyértelmű akkor fellebbezd meg!
Harcolj az igazadért ha úgy érzed. Bizonyítsd be hogy te ott akkor nem jártál meg egyebek.
Biztos van jogsegélyszolgálat is.

Denniss # 2011.11.29. 11:32

Köszönöm!
Megvan az információ:
Piros lámpán való áthaladás. 6 képet kaptam.
Egy képen nem is látszik az autóm (egy másik van rajta)
Egy képen egyértelműen teljesen más rendszám van.
Egy képen látszik a rendszám, ám azon se piros lámpa, sem áthaladás nem látszik.
A kinagyított képen sem egyértelmű a rendszám.
Egy képen a kereszteződés elött van, még az árnyék is rávetül a járdaszigetre, ám a rendszám ott már egyáltalán nem egyértelmű.
Azon a képen amin az autó a kereszteződésben van, nem látszik rendszám.

A képeket egy lementettem, biztos ami biztos.

Létezhet hogy ilyen fotoshop-os kreálmánynak is nagyon gyenge képek alapján 100 000-et bahajtsanak?

Bizonyíthatnak ezek a képek bármit is?
Esetleg létezik erre jogsegélyszolgálat?

Véleményem # 2011.11.28. 19:43

Denniss

Elmész a rendőrségre és az ügyirat szám alapján segítséget kérsz, elmondod a problémád.

végrehajtó1 # 2011.11.28. 19:41

Először járj utána miért kaptad a bírságot.Addig is fellebbezd meg a határozatot.

Denniss # 2011.11.28. 19:23

Bocsánat, kapkodva írtam mert valami gyors segítséget kerestem. Ezért nem olvastam végig amit elküldtem.

A lényeg hogy ma (28-án) kaptam egy 21-én keltezett levelet, amiben tájékoztatnak hogy kivonták az autómat a forgalomból, és hogy a jogerőre emelkedéstől számított 5 napon belül adjam le a rendszámot.

Az indoklásban az áll hogy a vas megyei rendőrség kérésére történt mindez, méghozzá mert nem fizettem be egy közigazgatási szabálysértés bírságát.

Csakhogy

  • alapból kínosan ügyelek az ilyesmire, ráadásul sohasem kaptam erről szóló felszólítást.
  • Az hogy egy levél 8 nap alatt ér ide az elég trükközésszagúnak tűnik.
  • Az autó nem az én tulajdonomban van, hanem lízingelt, és nem is én vagyok a szerződő. (Gyakorlatilag valaki más tulajdonát sújt egy harmadik személy vélt cselekménye miatt. Lehetséges ilyet csinálni??)
  • A levélben semmiféle konkrét utalás nem történt arra vonatkozóan hogy mi történt, csak egy ügyiratszám.

Mit tudok tenni?

Köszönöm előre is!

Véleményem # 2011.11.28. 18:29

Denniss

Értelmetlen amit leírsz, nem tiszta semmi!

Vagy valami nagy félre értés van a levélben, valamit elírtak, vagy valamit rosszul értelmeztél de nagyon, vagy rosszul sikerült ide leírnod, mert nem értek semmit!

végrehajtó1 # 2011.11.28. 18:23

nem fizettem ki valami ismeretlen, és meg nem nevezett dolgot, amit nem fizettem ki.

Mi?Te érted mit írsz?

Ha nem ködösítesz akkor talán lehet neked segíteni...