Szabálysértési bírság


Majordomus # 2023.08.04. 19:19

Előbb kérdezz rá a rendőröknél mielőtt lépsz.

Szomorú örökös # 2023.08.04. 14:01

Luptator

A forgalomból ideiglenesen, kérelemre kivont személygépjárművet át tudom íratni a nevemre?

Simán!

”Ha jól tudom, az átíratás elmulasztása miatt szabálysértési ügy is lehet.

Ilyen esetben kivonják a forgalomból a gépjárművet (és nem a rendőrség).
Jelen alkalommal ez már ugyebár megtörtént...szóval más szankció lesz. :-)

Luptator # 2023.08.04. 10:54

ebben az esetben*

Luptator # 2023.08.04. 10:53

A forgalomból ideiglenesen, kérelemre kivont személygépjárművet át tudom íratni a nevemre?
Az eladó nem tájékoztatott, hogy az autó kivonásra került a forgalomból. Ha jól tudom, az átíratás elmulasztása miatt szabálysértési ügy is lehet. A rendőrség az átíratás elmulasztása miatt tehát ebben az is megbüntethet (ha nem tudtam, hogy ki volt a forgalomból vonva)?

Majordomus # 2023.01.03. 22:33

Igen
Nem

53nyul # 2023.01.03. 13:59

Magyar állampolgár ismerősömet Németországban nem jelentős sebesség túllépés miatt megbírságolták, azt át is utalta. Később egy német nyelvű határozatot is kapott, hogy 1 hónapra a gépjármű vezetéstől is eltiltják (a tiltás a határozat jogerőssé válását követő 3 hónap múlva lép érvénybe). Kérdésem: ez az eltiltás csak Németország területére érvényes, esetleg a német hatóság kapcsolatba fog lépni a magyar szervekkel az eltiltás ügyében?

nanemaaa # 2022.12.13. 08:42

A gond csak az hogy a 2 közteres állitása áll szemben Attiláéval.
Nem túl jók az esélyei.

És lefogadom, hogy van fotó is, amin látszik, hogy az autóban nem ül senki. Két közterest még meg lehet próbálni meghazudtolni, de a fotót? :O

nanemaaa # 2022.12.13. 08:40

Atti79
Az a baj, hogy nagyon egyoldalúan nézed a történetet. Igazad lehetne, ha az autóban maradtál volna. De kiszálltál és elmentél a közteresekkel csevegni. Magyarán nem maradtál az autónál.

Jobb ha fizetsz, olcsóbban megúszod.

Szomorú örökös # 2022.12.13. 07:15

drbjozsef

Emlékeztetnélek a 2022. 12. 13. 06:04-kor írt hozzászólásom első mondatára: „Elfogadom.

Mi több a kérdező első hozzászólására:
láttam, hogy ott van a közteres a kocsiban, kérdezem tőle, hogy 5 percre ugye elugorhatok a gyerekért

Az, hogy ezek után direkt ba....ogatási célzattal tovább rágod a sz...rt, ez legyen a te gondod.
Ezek szerint szereted, ízlik neked. :-)

De mint írtam, a pontos helyszín ismeretében nagy valószínűséggel többet is tudhatnánk.
Mi csakis itt a kérdező verzióját ismerjük, ami nem mindig fedi le teljesen a valóságot.

drbjozsef # 2022.12.13. 06:52

(esetleg úgy érzed, a kiemeléseddel, hogy egyrészt ez nem mond ellen legalább két hozzászólásodnak, másrészt a kérdező esetének? Hmmmm....)

drbjozsef # 2022.12.13. 06:51

Ügyes. :)

Szomorú örökös # 2022.12.13. 06:06

d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

Szomorú örökös # 2022.12.13. 06:04

drbjozsef

Elfogadom. De mint írtam, itt a kérdező helyből otthagyta volna a kocsit és bement volna a gyerekért, ha nincsenek a közterületesek.
Nevezzük ezt szabálysértés-megelőző helyszíni bírságnak, egyfajta tanulópénznek. :-)

drbjozsef # 2022.12.13. 05:56

Sz.ö.,

Kresz, 1. függelék, III. fejezet "d" pont.

Egyéb komment nélkül :)

Szomorú örökös # 2022.12.13. 04:16

gerbera317

Ha tényleg csak fél percet álltál ott...

Annyi idő alatt tuti még a helyszíni bírság tömböt se tudta elővenni a közteres.
Nem mellesleg ha pontosan leírná a kérdező, hogy hol történt, lehet konkrétabb választ is kaphatna.

Szomorú örökös # 2022.12.13. 04:14

Atti79

ha jól tudom a várakozás akkor történik meg ha otthagyom a kocsit vagy 5 percnél tovább ott állok, és ez nem történt meg, mert ott voltam tehát szerintem megállás, ami itt nem tilos.

Most írtam le az előbb, hogy ez kizárólag milyen esetben tehető meg (csakis rakodóhelyet jelző várakozni tilos tábla hatálya alatt).
Minden más esetben semmiféle 5 perc nem létezik ezen tábla hatálya alatt a jogszabályban, olvasd csak nyugodtan el:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Szóval ne lovagolj ezen az 5 percen, mert tuti az iskola előtt nem valószínű, hogy rakodást jelző kiegészítő tábla van alatta. Én inkább időkorlátos várakozásra gondolok, de az nagyon kicsi idő-intervallumban engedélyezi a várakozást, te pedig nagy valószínűséggel nem abban az idő-intervallumban álltál ott. Itt az a legnagyobb gond, hogy ha nincs ott a két közteres, te tuti ott is hagyod várakozni tilos tábla hatálya alatt az autódat és bemégy a gyerekért, hiszen a leírásodból már az elején is egyértelműen kiderült, ez volt a szándékod. Ettől kapok én is frászt itt nálunk, hogy a gyereknek szinte manapság már tilos tömegközlekedéssel közlekednie, vagy akár 50-100 métert gyalogolnia a bejárattól egy olyan helyig, ahol szabályosan megállhat apuci, anyuci. Mindenkinek manapság már úgy fest, hogy kötelező az iskola bejáratánál felvennie a gyereket és a gyerek csakis autóval mehet iskolába vagy onnan haza.
Szerintem a közteresek pont azért voltak ott, hogy ezen a téren egy kicsit rendet tegyenek.

A papíron az van, ha nem fizetjük be szabálysértési eljárássá alakul.

Próbálkozz, hátha ki tudod magyarázni. De ebben sajnos Majordomusnak tudok csak igazat adni.

Majordomus # 2022.12.12. 20:54

A gond csak az hogy a 2 közteres állitása áll szemben Attiláéval.
Nem túl jók az esélyei.

gerbera317 # 2022.12.12. 20:46

Nem hogy, hanem hogyan.
Ha tényleg csak fél percet álltál ott, és ki sem szálltál, akkor az csak megállás volt, ami nem tilos.

Atti79 # 2022.12.12. 19:38

Szomorú örökös:

Azért gondolom, hogy nem jó mert ha jól tudom a várakozás akkor történik meg ha otthagyom a kocsit vagy 5 percnél tovább ott állok, és ez nem történt meg, mert ott voltam tehát szerintem megállás, ami itt nem tilos.

Jól gondolom? Te hogy látod?

Szomorú örökös # 2022.12.12. 19:22

Atti79

Befizetném, de úgy érzem nem jogos.

A „Várakozni tilos” tábla pontos meghatározása a KRESZ szerint:

(1) b) „Várakozni tilos” tábla azt jelzi, hogy várakozni tilos;

(6) * Az (1) bekezdés b) pontjában említett jelzőtábla alatt kiegészítő tábla utalhat arra, hogy a várakozás kijelölt rakodóhely szabadon hagyása érdekében tilos. A kiegészítő tábla feltünteti azt az időszakot és távolságot is, amelyen a tilalom fennáll (61/c. ábra). Ilyen helyen az áruszállító jármű a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig maradhat; más jármű - akár 5 percnél hosszabb ideig is - akkor tartózkodhat, ha a vezető a járműnél marad és áruszállító jármű érkezésekor annak a rakodóhelyre való beállását haladéktalanul lehetővé teszi.

Tehát az áruszállító rakodó jármű kiegészítő táblával jelzett „Várakozni tilos” tábla hatálya alatt várakozhatsz úgy, hogy nem hagyod közben el a járművet, de ha jön az áruszállító, akkor azonnal átadod a helyet neki.. Minden más esetben csakis forgalmi vagy műszaki okból várakozhatsz az ilyen tábla hatálya alatt.

Szóval szerintem jogos a büntetés és fizesd be. Azt hiszem, még olcsón is megúsztad.

Atti79 # 2022.12.12. 18:59

Ott voltam végig, 30 másodperc volt az egész a vicc, hogy a kollégáját kérdeztem épp!

drbjozsef # 2022.12.12. 18:49

Atti79,

Végülis elugrottál a gyerekért? Ott voltál az autónál végig, de legfeljebb öt percig?

Atti79 # 2022.12.12. 18:41

Sziasztok!

A feleségem kocsijával várakozni tilos táblánál álltam meg (iskola előtt gyerekre várva) láttam, hogy ott van a közteres a kocsiban, kérdezem tőle, hogy 5 percre ugye elugorhatok a gyerekért, de közben a közteres társa már be is ütötte a kocsim rendszámát a mobiljába (paraszt módjára közölte, hogy már megkezdte az intézkedést) és 10.000 Ft helyszíni bírságot szabott ki (elkövető távollétében ez van ráírva) Teljesen pipa lettem, mert az egész kb 30 másodperc volt és nem megállni tilos hanem várakozni tilos táblánál volt. Befizetném, de úgy érzem nem jogos.

A papíron az van, ha nem fizetjük be szabálysértési eljárássá alakul. Hivatkozhat a feleségem a szabálysértési eljárásban arra, hogy nem ő vezette a kocsit, hanem közeli hozzátartozója? Vagy itt is érvényesül a gyorshajtós bünti, hogy az üzembentartót büntetik?

Köszi, és üdv. Attila.

drbjozsef # 2022.12.08. 13:48

Tamás111,

Még rövidebben : a szabály nem ismerete nem ment fel alóla.
Pech.

nanemaaa # 2022.12.08. 08:28

A szabálysértés megtörtént, ezt visszacsinálni már nem tudod. Alkalmasint kérheted az enyhítő körülmények figyelembevételét, bár ezt a hatóság maga is megteszi, tekintettel a szankció törvény előírásaira. Mondjuk, ha kiderül, hogy heti, havi rendszerességgel futsz bele hasonló termékek átvételébe, ott már mindenképpen súlyosbító körülményként fogják értékelni.
A gyereket indokolatlanul besározni szerintem nem vezet eredményre. Hiszen, mint törvényes gyám, így is, úgy is te fogod a bírságot megfizetni.
Ha semmiképpen se akarod kifizetni a kb 10 ezres bírságot, akkor kérheted a barátodat, hogy fizesse ki helyetted, vagy kérheted a hatóságtól, hogy a bírságot változtassák elzárásra.