Aktív korú ellátás megszüntetése


Gabor1980 # 2017.11.09. 18:12

Tisztelt Szakértők

Gerincproblémáim miatt nem tudtam elhelyezkedni,fht-n vagyok,december 31.-én jár le az 1 évem,de a 30 napot az említett problémám miatt nem tudtam megszerezni.Kérdésem az lenne,2018-ban is jár-e az fht.,ha betegségből kifolyólag nem tudtam 30 napot dolgozni-orvosi papírom van róla,de nem leszázalékolási.

Köszönöm

Burn Out # 2016.07.01. 12:19

Hétfőn jelezd nekik az ügyedet és addig se költsd el a pénzt. :)

mrsDawn # 2016.07.01. 12:14

Ha kaptam határozatot arról, hogy június 3-ától törölték a regisztrációmat es megszüntették az fht-t, és erről nyilván értesítették a pénzügyi osztályt is, akkor most július elsején miért kaptam meg mégis egy teljes havi összeget?

Nóri8 # 2016.06.29. 08:13

FHT éven belüli 30 napos igazolásnál elfogadják-e a távmunkával végzett önkéntes tevékenységet?

Burn Out # 2016.06.25. 05:39

kötelezhető

Nóri8 # 2016.06.25. 05:24

Diplomás kötelezhető-e közmunkára? Több helyen olvastam, hogy 2016-tól nem szüntethetik meg a FHT-t, ha nem tud 30 nap közmunkát felmutatni. Igaz vagy csak kamu a hír?

domi2007 # 2016.04.02. 11:15

Szép napot mindenkinek! Érdemi választ szeretnék kapni! Kapm az aktív korúak ellátását! 2016, januártól egy évre adták meg ugye...! Én emelett egyszerűsített foglalkoztatáson vagyok , mert ugye azt lehet! De most felajánlottak egy állást ( ami nekem annyira nem tetszik) és emelett az egyszerűsített foglalkoztatás keretein belül végzett munkám is fel kéne adnom (ezt nem szeretném) Ha elmondom, hogy egyszerűsitett foglalkoztatású vagyok (amit mellesleg tudnak) és ezért nem szeretném elfogadni azt a felkínált állást, akkor megvonják vajon az aktív korúak ellátását?

Köszönöm

kaliff971 # 2016.03.08. 17:56

Tomi, én úgy tudom, hogy ha az együttműködési kötelezettség megszegése miatt szüntetik meg a folyósítást, abban az esetben elölről kezdődik a regisztrációban eltöltött napok gyűjtögetése, és ebbe nem számítható bele - mármint a támogatásra való jogosultság megszerzéséhez szükséges napokba - a korábban megszerzett napok száma. De ha felhívod a NFSz-t, ahol regisztrálva vagy, ott megmondják neked pontosan, sőt, a járási kormányhivatalban is, ahol az FHT-t kell kérelmezni manapság...

Tomi141414 # 2016.03.08. 14:13

Tisztelt Szakértők!

2014.03.08-tól álláskereső voltam 2015.03.24-ig(382 nap)
2015.01.09.-től kaptam Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatást 03.24.-ig,a felajánlott munkát nem fogadtam el,ezért megszüntették a folyósítást.
2015.08.31.-től ismét regisztrált munkanélküli vagyok,ez mai napig 190 nap,azaz az elmúlt két évben összesen 572 nap.Az lenne a kérdésem hogy jogosult vagyok ismét igényelni FHT-t?Előre is köszönöm a válaszukat!

csillabilla # 2016.01.27. 09:27

Aktív korúak ellátása és felülvizsgálata !

Azt szeretném kérdezni ha tudja valaki sos kérem írja meg hogy ha " háztartási alkalmazottként " vagyok bejelentve mint feleség,azt el fogadjék az aktív koruak ellátásának felülvizsgálatakór ?
Nagyon szépen köszönöm !

tunyu36 # 2014.07.04. 16:05

Tisztelt Szakértők!
38 éves özvegy anya vagyok és 2 kiskorú gyermeket nevelek.Sajnos munkanélküli és vidékről képtelenség elhelyezkedni.1 évig kaptam az aktív korúak ellátását.Eljött a felülvizsgálat ideje rendben beadtam az okmányokat.Az 1 év alatt amíg folyósították mindenben együttműködtem nem érdekelt,hogy utcát kell seperni.Januárban ahogy emelkedik a nyugdíj úgy emelik az árvaellátás összegét is.A családi pótlék 29600-ft az árvaellátás a 2 gyereknek 43700-ft.Megvonták tőlem az aktív korúak ellátását mert 1500-ft-al túlhaladjuk a keretet.Az árvaellátást és a családi pótlékot beszámolhatják mint az Én jövedelmemet?Elvileg azt a gyerekek kapják nem Én,hogy abból fizessem ki a gáz és villanyszámlát.Várom válaszukat és köszönöm a segítséget.

alex83 # 2014.02.19. 20:18

Üdv.
Szeretném megtudni, hogy az aktív korú ellátás megszüntetése elkerülhető-e azzal, hogy egy non-profit egyesület elnöke vagyok társadalmi munkában (az egyesület még nem közhasznú). Az egy év alatt nem hívtak be közmunkára, egyéb munkákat ajánlottak, de nem vettek fel mert beteltek az állások, a munkaügyi kp.-tal rendszeresen együttműködöm,és sajnos a tanfolyam amin részt vettem csak 3 hónapig tartott.
Válaszukat köszönöm.

kaméleon # 2014.02.11. 14:19

Bocs, felületesen olvastam, és épp az önkéntesre gondoltam.

kaméleon # 2014.02.11. 14:18

Kedves sziszko76, ha még aktuális: beszámít.

ilona63 # 2014.02.11. 14:02

Üdv!
Szerintem nem azt kellene nézni, hogyan lehet kibújni a közmunka alól, hanem élni kell a lehetőséggel. Való igaz, nem sok pénz, de akkor is munka. Az, hogy 100 km-re van bejelentve háztartási alkalmazottnak, az egy kissé furi. Tudni illik: ha valaki ilyen címen jelent be, csak 1000.- Ft közterhet kell az államnak fizetni. Ez lehetőség az idő igazolására, nem más.
Az viszont keményebb, ha egy önkormányzati képviselőnél töltötte le az ember a 30 napot, és kiderült, nem jelentette be. Akkor mi van? A feleség pedig pont ezeket az ügyeket intézi az önkormányzatnál. ....

sziszko76 # 2014.01.02. 12:29

Sziasztok!

Tud-e valaki bármilyen információt arról, hogy az aktív korúak felülvizsgálatánál a 30 napba beleszámít-e a közérdekű munka?
Nem önkétes hanem büntetésből ledolgozott közérdekű munka.
Előre is köszönöm.

GTRGTR # 2013.12.03. 08:55

Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket, hogy november 18.-án bejelentettek háztartási munkára. Most, ddecember elején érkezett egy levél, amiben közmunkára akarnak behívni. Ráadásul az állandó lakcímem szerinti önkormányzat hívott be, a tartózkodási helyem, és a háztartási munkavégzésem helye ettől 100 km-re van. A kérdésem az, hogy a háztartási munkára való bejelentkezéssel, ami korábbi, mint a behívó értesítés, kimenthetem-e magam a közmunka alól, valamint azt is kérvényezhetem, hogy a lakcímkártyán is bejelentett tartózkodási helyem nem az Önkormányzat területén van? Válaszokat köszönöm!

Walternatív # 2013.07.08. 17:29

Kontrollerként dolgoztam, majd egy magániskolában tanárként. 2011 nyarán munkanélkülivé váltam. 3 hónapig munkanélküli ellátást, majd FHT-t kaptam.

Közben bizottsági tagként kezdtem tevékenykedni egy önkormányzatnál, havi 21 000Ft – ért. A munkaügyi központnál sajnos nem tudtak segíteni, egy fiatalember közölte velem, hogy én a közmunka programban nem vehetek rész, a munkaerő piacon pedig a korom miatt nem alkalmaztak.

Ilyen kilátástalan helyzetben kénytelen voltam külföldön munkát keresni, viszont ahogy kiutaztam rögtön egy idézést kaptam az önkormányzattól, hogy egy 2012. júliusi időpontban meg kell jelennem, elővezetés terhe mellett, így egy haza kellett utaznom. Itt újra fölvették az adataim, és közölték, határozatot hoznak a további FHT folyósításáról.

Hivatkozva, hogy nem vettem részt a közmunka programban, valamint nem vettem részt munkaerő piaci programban az FHT-t megszüntette a hatóság. Így külföldön mindenféle biztosítás nélkül maradtam, de kénytelen voltam visszautazni.

Azonnal föllebbeztem, de a válasz a következő volt: Erre, csak az megyei államkincstár jogásza válaszolhat.

Közben sikerült külföldön munkát találnom, így nem foglalkoztatott az ügy tovább, de most nyáron hazatértem, és itthon újabb problémák elé kell néznem.

Véleményem szerint több sérelem is ért. Jogtalan volt az FHT megtagadása, mert az elbírálás előtti évben közalkalmazott voltam.

A bizottsági ülések száma nem érte el a 30 napot egy évben, hibás érv, hiszen a bizottsági ülés végén nem szűnt meg a munkaviszonyom, és az új bizottsági ülés elején nem írtam alá munkaszerződést.

Jogsérelem ért, hogy én nem vehetek részt a közmunka programban, mert képviselő vagy bizottsági tag, nem dolgozhat az önkormányzatnál alkalmazottként. Több lehetőség is van közmunkára, bárhol dolgozhattam volna kívül az önkormányzat érdekeltségi terén.

A kár, ami ért, hogy a levéltárakban lévő végzések, azt sugallják, hogy nem voltam hajlandó együttműködni, dolgozni, és tanulni. Ezekhez a végzésekhez a megfelelő emberek hozzáférnek, és lejárató kampányt tudnak indítani.

A kár, ami ért, a jó hírnevemmel való visszaélés. Az, aki több diplomát megszerzett, és 42 évesen egy közgazdasági diplomát abszolvál, nagyon sértő kijelentés, hogy nem akar dolgozni. Sértő, hogy nem akar tanulni, ugyanakkor másik oldalról, nem dolgozhat, és nem tanulhat.

Egyetlen fillér nélkül egy család nem tud megélni. Egészséges testben és szellemben nem lehet így gyereket nevelni. Továbbá ilyen körülmények között nem lehet munkát keresni, a legfrissebb tudás birtokába jutni, versenyképesnek lenni, jobbnak lenni másoknál.

Kérdésem, az én estemben mennyibe kerülne most egy pert elindítani, a jó hírnév megsértése miatt, valamit helytelen jogalkalmazás miatt.

tube1610 # 2013.03.20. 16:59

Tisztelt jogászok
Jelenleg foglalkoztatást helyettesítő támogatás kapok, van 10Ak értékű termőföldem. A következő kérdésem lenne, ezt most bérbe kérték a bérleti díj 30-Ezer Ft lenne évente ettől függetlenül foglalkoztatást helyettesítő támogatásra jogosult vagyok?
Válaszukat előre is köszönöm!

limma # 2013.03.13. 13:26
kaméleon # 2013.03.07. 16:42

Sajnos úgy néz ki, hogy jól tájékoztattak, mert ebben az esetben a megszüntetés időpontja után az egész újra indul. Esetleg a Budapest Esély Nonprofit Kft vagy az Esély Labor Egyesület talán tud valami használható ötlettel segíteni. (Ha van kiskapu.) (Nem ismerem őket, csak a kiadványaikat, de erről többet tudnak, mint mi. Sztem.)

kiskrumpli # 2013.03.07. 15:59

Igen, köszi, rákerestem, önkéntes munka.
Viszont még egy dolgot nem értek: az önkormányzatnál egyértelműen azt mondták, hogy egy évre kiesett a támogatásból, és csak jövőre kaphat megint, ha idén fel tudja mutatni a 30 napot.
Esetleg ez nem úgy van inkább, hogy ha mondjuk most márciusban 15 meg áprilisban is 15 nap háztartási munkát végez (a havi 1000 Ft-os regisztrációs díjjal meg minden, ahogy illik...), akkor mondjuk április végén megkérheti újból a FHT-t?
Köszönöm még egyszer a segítséget!
Adri

kiskrumpli # 2013.03.07. 15:54

Köszönöm a hozzászólást, esetleg kifejtenéd, hogy mi a teendő ilyen esetben?

ius latratus # 2013.03.07. 15:53

Jav.: ...említ még hozzá,...

ius latratus # 2013.03.07. 15:52

"Hogyan lehetne bizonyítani (igazolni), hogy szó sincs az együttműködési kötelezettség megszegéséről, hiszen az együttműködés végig megvolt az elmúlt 3 év 5 hónapban, hiszen az önkormányzat kikötötte, hogy csak akkor folyósítja a támogatást, ha a munkaügyi központtal tartja az ügyfél a kapcsolatot, és ez meg is történt folyamatosan, nagyjából 3 havonta kellett visszamennie a mk-ba, és az mk által kért mennyiségben fel tud mutatni álláspályázatokra való jelentkezést, és most március 26-án is esedékes lenne a munkaügyi központba mennie."

Igen, de te kiragadod ezt az egyetlen feltételt, holott a jogszabály említ még, hozzá, s mindezeknek együttesen kell teljesülnie ahhoz, hogy az aktív korúak ezen ellátására jogosult legyen.
Nem állja meg a helyét az az érvelésed (tévedésed) sem, hogy "közfoglalkoztatásban csak az vehet részt, akit hívtak", mert ez nem így van, jelentkezni lehet, s kihagytad a 36. §. (3) bekezdését, amitől aztán semmi nem tántoríthatta volna el az ügyfeledet.