közigazgatási határozat bírósági felülvizsgálata


Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.21. 07:35

Annyi volt csak a kérdésem, hogy szerintetek ilyen esetben ki az alperes.
Meg is kaptad a választ másfél napja.

Dr.Attika # 2015.07.21. 01:09

Tisztelt Jehring!
Leírta a bűvös szót- ker.tv. 9.§ (5) bek- így már tudhatjuk, hogy ez egy ideiglenes intézkedés-vélhetőleg ideiglenes üzletbezárás-, mely ellen tényleg nincs helye fellebbezésnek csak a közig bíróság előtt támadható jogszabálysértésre hivatkozással. A határozatnak tartalmaznia kell, hogy ki ellen indíthatja meg. Ha nem tartalmazza, akkor leírom: a keresetet a települési önk. Jegyzője, mint kereskedelmi hatóság ellen kell indítani (alperes) és a polgármesteri hivatal igazgatási osztályához kell címezni. Ebben a keresetlevélben lehet kérni a végrehajtás felfüggesztését.

Jhering # 2015.07.21. 00:05

Egyetlen egy félkérdést sem tettem fel.

Annyi volt csak a kérdésem, hogy szerintetek ilyen esetben ki az alperes. A polgármesteri hivatalt, vagy a jegyzőt kell perelni?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.20. 22:31

Elég nehéz úgy tanácsot adni, meg félkérdésekre válaszolni, hogy nálunk az ügyeddel kapcsolatban semmilyen határozat sincs, nem látjuk, hogy az eljáró hatóság mire hivatkozott... Aztán 4-5 hozzászólás után kapunk egy félinformációt, amiből talán ki lehet indulni...

Jhering # 2015.07.20. 21:54

Dr. Attika

a kereskedelmi törvény kizárja a fellebbezés lehetőségét. Erre hivatkozik a határozat is. (9. § (5)

groszfater@gmail.com # 2015.07.20. 18:30

(Szerintem egy kis zoldsegesnek eleg 5 parkolohely.

Na, ez már valami, erre már pert lehet alapozni, nem is kell bogarászni az Önkormányzat rendeletét sem az OTÉK-ot

Dr.Attika # 2015.07.20. 17:13

Van helye fellebbezésnek. Az illetékes Kormányhivatal jár el másodfokon. Ő az alperes.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.20. 16:31

Szóval biztosan nyernénk,
Ó, hogyne! Csak éppen már ott elakadtál, hogy ki legyen az alperes...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.20. 16:30

Megnézném én azt a pontos jogszabályhelyet.
(Egyébként szerintem ilyen fokú hozzá nem értéssel ellenjavalt, hogy jogi képviselő nélkül perbe fogj. A közigazgatási határozatok felülvizsgálata iránti per még a képzett jogászok számára sem ujjgyakorlat.)

Jhering # 2015.07.20. 16:28

BusinessLaw,

arra hivatkozva, hogy túl kevés parkolóhelyünk van. (Összesen öt van, egy kis bódéból álló zöldség-gyümölcs kereskedésnek, míg a közeli, sokkal nagyobb Sparnak van vagy 8 maximum. De nem jogos, azt az ötöt sem vették figyelembe egy hiba miatt.)

Szóval biztosan nyernénk, ezért csak nem szeretnénk elszúrni a kérelmet azzal, hogy alperesnek rosszat jelölünk meg.

Látszólag dedós kérdés, pedig nagyon gondolkodunk, hogy most akkor jegyző az alperes, vagy a polgármesteri hivatal??

Jhering # 2015.07.20. 16:25

Nincs fellebbezés, kizárja a kereskedelmi rendelet, erre hivatkozva pedig külön a határozat is.

Tehát szerintetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.20. 16:20

A jegyző határozatával szemben kell legyen fellebbezési lehetőség. Majd a másodfokú hatóság lesz az alperes.
De ezt mintha egyszer már mondtam volna.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.20. 16:14

Mivel a jegyző vezeti a polgármesteri hivatalt, így a polgármesteri hivatalt kell.

Jhering # 2015.07.20. 15:54

Nem lehet fellebbezni, rögtön csak bírósági felülvizsgálati kérelemre van lehetőség.

Igazából az alapja megvan, hogy miért jogszabálysértől.

Most már csak azt nem tudjuk, kit pereljünk be alperesként:

  • a jegyzőt? (amely a rendelet szerint a kereskedelmi hatóság és amely megbízásából aláírta a polgármesteri hivatal hatósági irodájának alkalmazottja a határozatot)
  • a polgármesteri hivatalt? (ami ugyan külön nem kereskedelmi hatóság, de aminek az alkalmazottja aláírta a határozatot és aminek a pecsétje meg a fejléce rajta van a határozaton)
Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.20. 15:21

A határozatod rendelkező részében mi van? Fellebbezésre van lehetőség?

Közig. határozat felülvizsgálatát kérheted, de meg kell tudnod jelölni, hogy miért jogszabálysértő a határozat. Anélkül bukta lesz.

Amúgy az önkormányzatot kellene perelni...

Jhering # 2015.07.20. 14:57

Senki többet harmadszor?

Jegyző, polgármesteri hivatal?

Jhering # 2015.07.19. 18:47

Plusz adalék, hogy a 210/2009 korm rendelet 2§ b) pontja szerint kereskedelmi hatóság a jegyző.

Jhering # 2015.07.19. 18:41

A polgármesteri hivatal fejléce van rajta, meg a végén a pecsét is a kerületi polgármesteri hivatal hatósági irodájának a pecsétje.
Viszont aláírva az iroda irodavezetője írta alá, felette pedig az van írva, hogy a XY jegyző megbízásából.

Bori Bori # 2015.07.19. 18:37

jufma
"a Hivatal hozott egy egy határozatot"

Elnézést kérek, hogy nem értem, de pontosan miféle hivatal?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.19. 18:28

Mindig a jogerős határozatot hozó közigazgatási hatóság az alperes, de a keresetet az első fokon eljárthoz kell benyújtani.

groszfater@gmail.com # 2015.07.19. 18:24

ha ez nem derül ki a határozatból akkor senkit, áruld tovább a zöldséget...

Jhering # 2015.07.19. 17:38

Sziasztok!

Eltiltottak - szerintem nem fair módon - egy céget attól, hogy zöldség-gyümölcs kereskedelmi tevékenységet folytasson.
A határozatot a "jegyző megbízásából" a polgármesteri hivatal egy alkalmazottja írta alá. A hivatal pecsétje van a levél végén.

Kit pereljünk be? A jegyzőt, vagy a Polgármesteri Hivatalt?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.07.18. 14:46

Ha jól értem más valakinek a tartozását fizetted ki, hogy nálad ne kapcsolják ki a szolgáltatást. Ebben az esetben a szolgáltatóval szemben kell eljárnod.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.18. 14:15

Eléggé el vagy tévedve. Nem a hivatallal van neked vitád valójában, és nem a közigazgatási per a megfelelő eszköz az igényed érvényesítésére.

jufma # 2015.07.18. 11:49

Kedves Kelvin! Épp az a bökkenőm, hogy a Hivatal hozott egy egy határozatot, téves adatok - névazonosság - alapján. (Röviden: Adott egy bizonyos ingatlan, ahol volt X mennyiségű gázfogyasztás, amit nem fizetett a tulaj. A névazonosság alapján az én adataimmal a szolgáltató beadta behajtásra, azzal, ha nem fizetem ki 5 napon belül, kiköti NÁLAM! a gázt. Azonnal őrült levelezés, telefonálgatás kezdődött, de tél lévén mindeni azt ajánlotta fizessem ki, aztán majd visszakérjük a szolgáltatótól, vagy betudja a későbbi fogyasztásomba. Hát a szolgáltatónak esze ágában sincs visszaadni, ill. részemre jóváírni az összeget. Békéltető testületnél már nyertem, aztán jött az Energetikai hivatal, aki elutasította a kérésemet arra hivatkozva, az ingatlan tulajdonosa vagyok, ami persze nem igaz, csak pár házzal arrébb lakom attól, akinek ugyanaz a neve, mint nekem. Psch.) Vagyis a szolgáltató szerintem minimum a számviteli fegyelem megsértésében ludas, mert minek alapján könyvelték más fogyasztóra és én befizetésemet, a Hivatal pedig úgy hozta a határozatot, hogy meg sem nézte, hogy van-e közöm ahhoz a bizonyos ingatlanhoz. Hát,tőmondatokban ennyi. Ha van bármilyen javaslat, ötlet, előre is köszönöm. jufma