Összeférhetetlenség


Christina110 # 2016.03.04. 18:26

Sziasztok!
Valaki tud-e nekem abban segíteni, hogy egy nagy vállalat(500 fős) pénztárában ahol ugyanazzal az értékkel és pénzzel bánnak dolgozhat-e két közeli hozzátartozó( anyós-meny a rokoni fokozat)?
Előre is köszönöm!

korandii # 2015.12.01. 08:36

T. Cím!
Szeretném megkérdezni, hogy egy egyesület alapszabályában megfogalmazott 'gazdasági feladat' pontosan mit takar? Összeférhetetlenség miatt meghatározott kategória a számvizsgáló bizottság tagjaira nézve.
Egy elszámolással kapcsolatos adminisztratív munka ennek számít-e?
Válaszát megköszönve,
Üdvözlettel,
Korándi Ildikó

maxtone # 2014.10.30. 16:58

Tisztelt Dr. Attika!

Köszönöm bátorító válaszát, de ha kérhetném az Ön logikája, álláspontja szerint indokolja meg javaslatát. Az ellenem acsarkodók miatt lenne rá szükségem.
Szerintem ha önkormányzati képviselő lehettem, akkor legyen az bizottsági elnök vagy alpolgármesteri tisztség, bármire jó vagyok.
Köszönettel várom a válaszát!

Dr.Attika # 2014.10.29. 17:59

Tisztelt "maxtone"!
Nem áll fenn összeférhetetlenség. Vállalja el nyugodtan az alpolgármesteri posztot.

maxtone # 2014.10.29. 16:45

Kedves Fórumozók!
Nem akartam új témát nyitni, mert az "Összeférhetetlenség" már elindult, de új kérdést tennék fel.
Általános iskolában intézményvezető- helyettesként dolgozom. Az ez évi önkormányzati választás eredményeként újra bekerültem a képviselő-testületbe. A polgármester fő állású és engem felkért társadalmi megbízatású alpolgármesternek.Mindenképpen szeretném megtartani főállásomat Kérdésem: az önkormányzati törvény értelmében, vagy egyéb jogszabály alapján fenn áll-e közoktatási intézmény vezetőhelyettes és alpolgármester között összeférhetetlenség?
Köszönettel venném a véleményeket!

piroskatica # 2014.10.20. 15:59

ius latratus
Te most a polgármesterünkre gondolsz(mint akarnok)vagy rám?
Az embert,így engem is egy belső motiváció hajt valami jobb felé.A változás és a változtatás képessége mindenkiben ott rejlik.Lehet,hogy naivság.De úgy gondolom,ha megteszem azt,amiért ott vagyok ,ahol és nyugodt lelkiismerettel,tudom álomra hajtani a fejemet,akkor már tettem valamit.
Nem fogom magamat arcul köpni avval, hogy elnézem neki,amint vállalkozást vállalkozás hátára teremt,elherdálja a falu vagyonát és a pályázati pénzekből is a saját bankszámláját hizlalja. Lehet,hogy ez civakodásnak tűnik,az érem ezen oldalán én mégsem annak látom.Köszönöm

ius latratus # 2014.10.20. 14:29

Piroskatica

Tehát, képviselővé választott a falu. S most (már) az esküdhöz híven kívánod szolgálni népedet. Hamar kezded a civakodást, s ismét el kell mondjam, egy nagy OFF után:
Megette a fene ezt a demokráciának nevezett társadalmi berendezkedést. Amíg bárki, bármilyen pozíciót birtokolhat pusztán azért, mert a többségnek nevezett áradat így akarta, s nem érdemei, tudása, pozíciója a döntő, nos, addig az ilyen akarnokoké lesz a világ.

On

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 14:01

Akkor nem megfelelő eszközt választottál. Ahogy Sherlock már mondta: jelentsd fel!

piroskatica # 2014.10.20. 13:59

Nem akarok én polgármester lenni :D ! Nem a választások eredményét szeretném megváltoztatni. Ez teljességgel távol áll tőlem.Inkább azt szeretném megakadályozni,hogy ( az elmúlt évekhez hasonlóan ) a falu vagyona és a pályázatokon elnyert pénze szépen lassan az ő vállalkozásaiba csordogáljon át. Úgy gondolom ehhez jogom van akkor is,ha ő a többség által megválasztott polgármestere a településnek.Ez egyébként a képviselői esküben is benne van,ha jól tudom.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 13:44

Te sosem fellebbeztél a bíróságon,ha pert vesztettél?
Nap mint nap. De sohasem mondvacsinált indokkal.
Másrészt egy jogeset megoldása - tehát az ítélet - egzakt valami, az viszont, hogy kit választanak meg polgármesternek, lényegében népszerűségi verseny. Utóbbiban nem sok értelme van a többség ízlésével szemben erősködni. Illetve van: magán a választáson. De az ott született eredményt már jobb tudomásul venni.
(Az összeférhetetlenséget 30 napon belül meg is lehet szüntetni egyébként, anélkül, hogy következménye lenne. Tehát még azzal sem mennél semmire, ha sikeresen bizonyítanád, hogy személyesen közreműködik a cégében. Abbahagyná - de legalábbis nyilatkozna róla, hogy abbahagyta.)

Sherlock # 2014.10.20. 09:56

Ha talicskázza a lóvét, akkor jelentsd fel. Nem is túl bonyolult bizonyítani a hatóságoknak.

piroskatica # 2014.10.20. 09:38

Te sosem fellebbeztél a bíróságon,ha pert vesztettél?

piroskatica # 2014.10.20. 09:34

Jaj,ezt de szépen mondtad,el is morzsoltam egy könnycseppet.Ennek a magasztos gondolatnak az árnyékában aztán majd szépen elnézzük,hogy további 5 éven keresztül talicskával hordja a pénzt a vállalkozásaiba és persze megdicsérjük magunkat,hogy a méltóságunkon azért nem esett csorba. Persze lesz világbéke és Kánaán és rákos gyerekek sem lesznek többet a földön! ÁMEN!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 07:38

A vereséget méltósággal el kell tudni viselni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 07:37

Hogyan bizonyítod? Lefényképezed? Levideózod? És ha nem is dolgozott, csak beállt a felvételhez pózolni?

piroskatica # 2014.10.20. 06:02

Köszönöm!
Az nem személyes közreműködés,ha munkát végez a saját cégeiben?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 05:59

Láthatod, hogy nem szerepel ilyen körülmény az összeférhetetlenségi szabályok között. Ha a cégével kötendő szerződésről szavaztok, majd bejelenti az érintettségét, és ha a többség akarja, kizárja a szavazásból.

A "személyes közreműködés" ebben a vonatkozásban kb. azt jelenti, hogy "személyesen közreműködik a kft.-ben, polgármester úr? Nem. Köszönöm".

piroskatica # 2014.10.20. 05:45

Az első kérdésemre a választ segítő hozzászólás hiányában összeraktam magam is.
A TSZ elnök egy másik kérdés volt. Elnézést,ha esetleg nem volt érthető. Már csak azért sem teljesen buggyant a kérdés,mert az önkormányzat gazdasági kapcsolatban áll a helyi szövetkezettel(földek bérlése stb:) Ilyen esetben nincsen gazdasági összeférhetetlenség?
Legelső kérdésem vonatkozott a polgármesterre is,kérek ebben is segítséget. A polgármesterünknek több KFT-je van. Lehet-e ő így polgármester,mert nem teljesen világos számomra mit is jelent a "személyes közreműködő "
kifejezés.
Tényleg segítséget várok és nem piszkálódást. Köszönöm.

Sherlock # 2014.10.19. 17:38

Lehet-e joghallgató TSZ elnök?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.19. 15:25

Az én olvasatomban,ez mindenképpen kizáró ok.
Na látod.

De hogy jön ide a téeszelnök? „médiatartalom-szolgáltató...

piroskatica # 2014.10.19. 12:39

Lehet-e TSZ elnök önkormányzati képviselő?

piroskatica # 2014.10.18. 08:54

Szerintem? Az én olvasatomban,ez mindenképpen kizáró ok. A jegyző viszont azt mondta,hogy az összeférhetetlenséget csak akkor kell alkalmazni,ha az önkormányzat és a képviselő vagy polgármester cége között megbízás jönne létre.
Szóval akkor ,szerinted?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.18. 08:42

Mégis, mit tippelsz? A törvényszöveg magyarul van írva, elvileg minden anyanyelvi beszélőnek meg kell értenie. Tehát szerinted?

piroskatica # 2014.10.18. 07:19

Nem tudom,ezért kérdeztem! Ha DR. állna az én nevem előtt is és elvégeztem volna a jogi egyetemet nem itt kérdezősködnék.
Szerinted?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.18. 07:15

Szerinted?