Földhiv. határozat kijavítás.


gerbera317 # 2015.03.23. 08:07

Az mitől "negatívkodás", ha arra figyelmeztetnek, hogy az elromlott autót nem az állatorvoshoz kell vinni, vagy ha arra, hogy a devizahitelt nem a földhivatal eljárásában kell megtámadni?

bobo71 # 2015.03.22. 19:55

Jó,majd tájékoztatlak benneteket az erdményről,ha elutasítják viszem tovább. Ne negatívkodjatok, már mondtam! Ezért jártatok egyetemre?

gerbera317 # 2015.03.22. 17:41

leszarom,hogy mi a véleményetek

Tedd azt. De tudd, hogy a törvény is k. leszarja a te véleményedet.

lajcsó # 2015.03.21. 17:09

"5 millió ft kaptam és nem 33 ezer svájci frankot."
A közjegyzői okirat miről szól? Abban mihez is járultál hozzá?

bobo71 # 2015.03.21. 14:05

Úgy döntöttem leszarom,hogy mi a véleményetek. Megfellebbezem mert 5 millió ft kaptam és nem 33 ezer svájci frankot. A rendelkezésre bocsájtott összeg erejéig lehet jelzálogot bejegyezni én pedig forintot kaptam és 2007 ben a törvény sem tette lehetővé a devizában nyilván tartott hitelezést (csalást). Az a 10 ezer ft-os illeték már nem tesz tönkre,úgyhogy megpróbálom. Ja, és a negatív és cinikus hozzászólók kíméljenek,mert azoktól kiver a víz.

gerbera317 # 2015.03.03. 07:17

Devizahitelt a földhivatal eljárásában megtámadni? Miért nem mindjárt a gyámhivatalnál???

bobo71 # 2015.03.01. 16:32

Én tulajdonképpen a deviza összegbe akartam íly módon belekötni és,hogy megfellebbezhetem-e utólag,hiszen nem kaptam devizát. Nyilván én is kapaszkodnék az utolsó szalmaszálba,mint ahogyan ők is minden alkalmat megragadnak,hogy lehúzzanak. A kérdésem erre irányult. Köszönöm a megtisztelő válaszotokat!

lajcsó # 2015.03.01. 15:46

"a bank kér valamit és azt a földhivatal minden további nélkül teljesíti anélkül,hogy engem megkérdezne."
Na ez biztosan nem így volt!

  • A jelzálogjog bejegyzéséhez te is hozzájárultál, egyébként nem is kaptál volna hitelt.
  • A jelzálogjog bejegyzéséről te is kaptál határozatot a földhivataltól, amiből már akkor ( 7 éve ) tudnod kellett az elírásról.

Ok, hogy fogást akarsz találni a bankon, ez az elírás nem alkalmas erre. Meg ez nem is annyira a bank hibája, bár a földhivatali határozatból ők is kaptak.

bobo71 # 2015.03.01. 12:17

Nem is vitatom,hogy annyit kaptam és nem is akarok kibújni a fizetés alól,viszont 3.5 milliót már visszafizettem és még mindíg 10 millióval tartozom a devizájuk és a jogi csűr-csavarjaik miatt. Úgy gondoltam kapaszkodhatok egyszer én is valami ilyesmibe de úgy látszik az átlag ember kevés ehhez. :(

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.01. 12:06

Hagyjuk a tételes törvényeket.
Egyszerűen csak bono et equo (méltányosan és igazságosan) gondolkodj el. Ha 5 millió forint kölcsönt kaptál, akkor rendben van, hogy a kölcsön biztosítékaként 34 ezer forint jelzálogot jegyeznek be?

bobo71 # 2015.03.01. 12:02

Pl. hogy a bank kér valamit és azt a földhivatal minden további nélkül teljesíti anélkül,hogy engem megkérdezne. Egyébként is pereskedek az otp-vel a devizahitel miatt,hiszen az nyilvánvaló csalás volt. Jegyezgetnek az ingatlanom tulajdoni lapján a hátam mögött és velem már csak a kész tényt közlik. A törvényt pedig úgy értelmeztem_mint totál laikus-,hogy a pénzintézet nem kérhet ilyen javítást csak bíróság. Akkor rosszul értelmeztem?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.01. 11:47

van-e keresni valóm
Nincs. És őszintén szólva nem is értem, hogy te ezt nem érzed.

bobo71 # 2015.03.01. 11:24

A földhivatal az otp kérésére (7 év után) törölt egy 33.750 ft erejéig terjedő jelzálog jogot az ingatlanomon,ezzel egyidejűleg bejegyzett egy 33.750 sváji frank erejéig jelzálog jogot mivel azt 7 éve tévesen forintban jegyezte be a földhivatal. Én annak idején kb. 5 millio ft kaptam svájci frankot életemben nem láttam és nem kaptam kézhez.
Kérdésem a következő van-e keresni valóm a földhivatal hibája miatt hiszen ezt az egészet a hátam mögött csinálták én már csak a határozatot kaptam meg róla. az 1997.évi VLXLl törvény 54§ ra hivatkoztak.Amit én úgy értelmeztem hogy ezt nem tehették volna meg. Most van fellebezési lehetőség 30 napon belül 10.000 ft ért. Mit tehetek?