Végzés ellen jogorvoslati jogosultság nincs


groszfater@gmail.com # 2015.06.09. 21:06

Harcolnék én csak hol és kivel? Holnap megpróbálok Per újrafelvételt kérelmet beadni. de még nem is volt Per!!

ez május 21.-i felvetés és ettől még rejtélyesebb a történet,

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.09. 20:37

Mondjuk, azt sem lehetett könnyű elérni, hogy a leghamarabb május 22-én benyújtott perújítási kérelemre a bíróság legkésőbb június 9-én, tehát kevesebb mint három hét alatt nem csak a megengedhetőségről döntsön, hanem az ügy érdemében is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.09. 20:34

+1.

groszfater@gmail.com # 2015.06.09. 19:02

nemcsak ügyes vagy de szerencséd is volt-a bíróval-

tomi_57 # 2015.06.09. 18:49

Végzés ellen jogorvoslati jogosultság nincs
Per Újrafelvétel után bírságot eltörölték.
Tatabánya megyei Jogú város elmulasztotta az elmúlt 11 évben Szabályosan kihelyezni a tábláit. Mindezt évi 15-17 millió Ft. bírság kiszabásával tetézte.

Melléklet a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelethez
„A közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményei” műszaki szabályzata (JETSZ)

2.1. A közúti jelzőtáblákat úgy kell megtervezni, azokat úgy kell alkalmazni és elhelyezni, hogy a közlekedők szükséges és elégséges információt kapjanak közlekedésük közben az úton fennálló veszélyekről, tilalmakról, kötelezettségekről, valamint a lehetséges mértékig tájékozódhassanak követhető útirányukról és az úton elérhető úti célokról.
2.3. Gondoskodni kell arról, hogy a kihelyezett közúti jelzőtáblák épek, tiszták, állandóan jól láthatóak és előírt fényvisszavető képességűek legyenek, azokat semmi el ne takarja. A belső átvilágítású jelzőtáblák fényforrása legyen folyamatosan üzemképes, és biztosítson megfelelő fényerőt.

3. A jelzőtáblák nyilvántartása
A közúti jelzőtáblákról nyilvántartást kell vezetni.9 Kihelyezésüket, érvénytelenítésüket (annak időszakaival és időtartamaival), valamint megszüntetésüket dokumentálni kell.

5. A jelzőtáblák elhelyezése az út mentén
5.1. A jelzőtáblákat - az 5.2-5.4. pontokban említett kivételekkel - az úttest mellett, a menetirány szerinti jobb oldalon kell elhelyezni.
5.2. A „Megállni tilos”, „Várakozni tilos”, illetőleg „Várakozóhely” jelzőtáblát mindig az útnak azon az oldalán kell elhelyezni, amelyik oldalon a megállást vagy a várakozást megtiltják, illetőleg a várakozást megengedik.
Kresz. 17. § (1) A tájékoztatást adó jelzőtáblák:

  1. „Várakozóhely” (110. ábra); a tábla a járművek kijelölt várakozóhelyét jelzi. A tábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla jelezheti a várakozó helyen kötelező elhelyezkedés módját (pl. a jobb oldali kerekekkel a járdára állva kell várakozni) (111. ábra), illetőleg azt, hogy a várakozóhely kizárólag bizonyos járművek (pl. csak személygépkocsik 112. ábra, csak kerékpárok 112/c. ábra, mozgáskorlátozott személyt szállító jármű 115. ábra és 115/a. ábra) részére van fenntartva.

3. A jelzőtáblák nyilvántartása
A közúti jelzőtáblákról nyilvántartást kell vezetni.9 Kihelyezésüket, érvénytelenítésüket (annak időszakaival és időtartamaival), valamint megszüntetésüket dokumentálni kell.
4. A jelzőtáblák megtervezésének általános szabályai
4.2. A közúti jelzőtáblák csak szaktervező által készített és közútkezelői hozzájárulással ellátott dokumentációk (forgalomtechnikai terv, diszpozíciós vázlat) alapján helyezhetők ki.

Mozgáskorlátozottak számára kijelölt parkolók követelményei
A 253/1997. (XII. 20.) Kormányrendelet – az országos településrendezési és építési követelményekről című jogszabály és az ÚT 2-1.210 számú, A műszaki szabályzatok az útügyi szabványosítás speciális elemei, mert törvények és rendeletek mellékleteit képezik, de a jogszabályi rendszerben azoknál alacsonyabb szintű jogszabályok. Alkalmazása mindenkire nézve kötelező.
Akadálymentes közúti létesítmények (A KTSZ kiegészítése) című útügyi műszaki előírás (továbbiakban: Szabvány) alapján:

  • a Szabvány és a Segédlet is 5,50 m-ben állapítja meg a mozgássérült parkoló hosszát merőleges beállás esetén,

    szélessége pedig legkevesebb 3,6 méter.

(esetemben 2,09 méter)
Tábla beállás alatt vagy előtt nem látható..

JETSZ: 2.3. Gondoskodni kell arról, hogy a kihelyezett közúti jelzőtáblák épek, tiszták, állandóan jól láthatóak és előírt fényvisszavető képességűek legyenek, azokat semmi el ne takarja. A belső átvilágítású jelzőtáblák fényforrása legyen folyamatosan üzemképes, és biztosítson megfelelő fényerőt.

Érdemes küzdeni, ha igazad van.

tomi_57 # 2015.06.09. 18:49

Végzés ellen jogorvoslati jogosultság nincs
Per Újrafelvétel után bírságot eltörölték.
Tatabánya megyei Jogú város elmulasztotta az elmúlt 11 évben Szabályosan kihelyezni a tábláit. Mindezt évi 15-17 millió Ft. bírság kiszabásával tetézte.

Melléklet a 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelethez
„A közúti jelzőtáblák megtervezésének, alkalmazásának és elhelyezésének követelményei” műszaki szabályzata (JETSZ)

2.1. A közúti jelzőtáblákat úgy kell megtervezni, azokat úgy kell alkalmazni és elhelyezni, hogy a közlekedők szükséges és elégséges információt kapjanak közlekedésük közben az úton fennálló veszélyekről, tilalmakról, kötelezettségekről, valamint a lehetséges mértékig tájékozódhassanak követhető útirányukról és az úton elérhető úti célokról.
2.3. Gondoskodni kell arról, hogy a kihelyezett közúti jelzőtáblák épek, tiszták, állandóan jól láthatóak és előírt fényvisszavető képességűek legyenek, azokat semmi el ne takarja. A belső átvilágítású jelzőtáblák fényforrása legyen folyamatosan üzemképes, és biztosítson megfelelő fényerőt.

3. A jelzőtáblák nyilvántartása
A közúti jelzőtáblákról nyilvántartást kell vezetni.9 Kihelyezésüket, érvénytelenítésüket (annak időszakaival és időtartamaival), valamint megszüntetésüket dokumentálni kell.

5. A jelzőtáblák elhelyezése az út mentén
5.1. A jelzőtáblákat - az 5.2-5.4. pontokban említett kivételekkel - az úttest mellett, a menetirány szerinti jobb oldalon kell elhelyezni.
5.2. A „Megállni tilos”, „Várakozni tilos”, illetőleg „Várakozóhely” jelzőtáblát mindig az útnak azon az oldalán kell elhelyezni, amelyik oldalon a megállást vagy a várakozást megtiltják, illetőleg a várakozást megengedik.
Kresz. 17. § (1) A tájékoztatást adó jelzőtáblák:

  1. „Várakozóhely” (110. ábra); a tábla a járművek kijelölt várakozóhelyét jelzi. A tábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla jelezheti a várakozó helyen kötelező elhelyezkedés módját (pl. a jobb oldali kerekekkel a járdára állva kell várakozni) (111. ábra), illetőleg azt, hogy a várakozóhely kizárólag bizonyos járművek (pl. csak személygépkocsik 112. ábra, csak kerékpárok 112/c. ábra, mozgáskorlátozott személyt szállító jármű 115. ábra és 115/a. ábra) részére van fenntartva.

3. A jelzőtáblák nyilvántartása
A közúti jelzőtáblákról nyilvántartást kell vezetni.9 Kihelyezésüket, érvénytelenítésüket (annak időszakaival és időtartamaival), valamint megszüntetésüket dokumentálni kell.
4. A jelzőtáblák megtervezésének általános szabályai
4.2. A közúti jelzőtáblák csak szaktervező által készített és közútkezelői hozzájárulással ellátott dokumentációk (forgalomtechnikai terv, diszpozíciós vázlat) alapján helyezhetők ki.

Mozgáskorlátozottak számára kijelölt parkolók követelményei
A 253/1997. (XII. 20.) Kormányrendelet – az országos településrendezési és építési követelményekről című jogszabály és az ÚT 2-1.210 számú, A műszaki szabályzatok az útügyi szabványosítás speciális elemei, mert törvények és rendeletek mellékleteit képezik, de a jogszabályi rendszerben azoknál alacsonyabb szintű jogszabályok. Alkalmazása mindenkire nézve kötelező.
Akadálymentes közúti létesítmények (A KTSZ kiegészítése) című útügyi műszaki előírás (továbbiakban: Szabvány) alapján:

  • a Szabvány és a Segédlet is 5,50 m-ben állapítja meg a mozgássérült parkoló hosszát merőleges beállás esetén,

    szélessége pedig legkevesebb 3,6 méter.

(esetemben 2,09 méter)
Tábla beállás alatt vagy előtt nem látható..

JETSZ: 2.3. Gondoskodni kell arról, hogy a kihelyezett közúti jelzőtáblák épek, tiszták, állandóan jól láthatóak és előírt fényvisszavető képességűek legyenek, azokat semmi el ne takarja. A belső átvilágítású jelzőtáblák fényforrása legyen folyamatosan üzemképes, és biztosítson megfelelő fényerőt.

Érdemes küzdeni, ha igazad van.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.23. 18:02

Lehet én gondolkodom rosszul, de roki helyre sose állok be és innentől nem kell azon agyalnom, hogy a roki hely szabályosan, vagy szabálytalanul került kijelölésre...

Ha ennyire ragaszkodsz az igazadért, akkor indíts per arra, hogy bíróság mondja ki, hogy szabálytalanul került a roki hely kijelölésre. Ha ezt kimondja a bíróság, akkor talán eredménnyel támadhatnád meg a bírságolást.

A perújítási ügyedben szerintem nem fogják vizsgálni, hogy szabályosan került-e a hely kijelölésre.

gerbera317 # 2015.05.23. 17:37

Ööö... Milyen végzés? Közigazgatási perben ítélet ítélet születik (Pp. 340. §).

ObudaFan # 2015.05.21. 18:09

Perújításnak lehet helye, de csak akkor, ha olyan új téynt, új bizonyítékot tudsz megjelölni, ami számodra előnyösen változtat a tényálláson és amit az alapügyben a bíróság nem bírált el.

tomi_57 # 2015.05.21. 15:02

Harcolnék én csak hol és kivel? Holnap megpróbálok Per újrafelvételt kérelmet beadni. de még nem is volt Per!!

groszfater@gmail.com # 2015.05.21. 14:42

harcolsz

tomi_57 # 2015.05.21. 14:21

ja igen. Lényeg. Tatabánya Megyei Jogú Város. Nincs felettes szerv.. Útügy, felügyelet csak javasolhat..

tomi_57 # 2015.05.21. 14:18

"Mivel ez a bírság kimondottan azért kerül kiszabásra, mert „a mozgáskorlátozott várakozóhelyen való jogosulatlan várakozás” kerül megszegésre, indokoltam: Mozgáskorlátozott várakozóhelyen nem létezik. Mivel ezt nem is kísérelték meg cáfolni, sőt konkrétan elismerték, hogy nem felel meg egyetlen követelményeknek sem, (2 méter széles mutyiban engedély nélkül kihelyezett tábla. Ha helyesen értelmezem a magyart, itt meg kellet volna szüntetni a szabálysértési eljárást, Szabálysértés tárgyának hiányában. Ha a mozgáskorlátozott várakozóhely nem létezik, nem lehet sem legálisan sem illegálisan rá parkolni. Nincs engedély a tábla kihelyezésére sem. Ami a legszomorúbb két irányból lehet behajtania parkolóba. Szemből igen, de oldalról nincs kitáblázva (út jobb oldalán JETSZ) de sehol. Elmondtam volna a bíróságon, de úgy tűnik a város ezt nem akarja. 10 mozgáskorlátozott várakozóhelyebből 9 nem felel meg semmilyen előírásnak. Elismerik de Büntetnek. Ki érti ezt. Ha a legkisebb előírt szélességet elismerik 3,6 méternek hogy lehet 2 méter valami?
Még hittem a bíróságban!

groszfater@gmail.com # 2015.05.21. 14:03

leírnád a történetet, miért-is harcol ennyire megszállottan ?

tomi_57 # 2015.05.21. 13:49

Koszi a Gyors de szomorú választ.
lehetőség a Per Újrafelvétel?
Vagy ennyi is volt a magyar Igazságszolgáltatás, Bírósághoz való jog, alapjog stb?

Immaculata # 2015.05.21. 13:28

Nincs, reméljük csak egyelőre. Ez valahogy kimaradt a szabályozásból.

tomi_57 # 2015.05.21. 09:38

Szabálysértési eljárás: Végzés ellen jogorvoslati jogosultság a Szabs. Tv. 116 paragrafus (3) bekezdése kizárja.

Szabálysértés miatt közterületes megbüntetett.
1 Reklamáltam nincs kihelyezett tábla. Válasz nincs mérlegelési jog.
2 Rendőrségtől bírságot kaptam. Meghallgatást kértem, kaptam (csak nem hallották)
3 Rendőrség bírságot fenntartja. Kifogással éltem ellen.
4 Járásbíróság Határozat Bírság marad.

Figyelem Végzés ellen jogorvoslati jogosultság a Szabs. Tv. 116 paragrafus (3) bekezdése kizárja.

Azt hittem én kérhetem a Bíróságot. Semmi gond írtam Per újrafelvételi kérelmet. Mikor bevittem személyesen, azt mondták elég, ha azt írom „Meghallgatással kérek“ tárgyalást“ Miért nem úgy kértem? Mert még sehogy nem kértem.

Leadtam és újra kiküldték ujra a :
Végzés ellen jogorvoslati jogosultság a Szabs. Tv. 116 paragrafus (3) bekezdése kizárja.
Mindezt Bírósági tárgyalás nélkül,

Fellebbezés lehetőség, jogorvoslat érdekelne

Köszönöm előre is..