Közérdekű bejelentés


Livimivi # 2016.10.01. 17:16

A kereskedő havonta több autót hoz be külföldről és itthon külföldi papírokkal adja el, mintha a vevő a külföldi tulajtól vette volna meg. Itt feltételezhető valami szerződési csalásféle is, de ezt nem tudom, hogy jól gondolom-e...A nepper nem regisztráltatja az autót, nem vámoltatja(tudomásom szerint ez annak a kötelessége aki megveszi és behozza az országba az autót és nem annak aki már itthon veszi meg a kereskedőtől), így ezzel áfacsalást követ el, nem? Javítson ki ha rosszul gondolom!! családi háza udvarán sorakoznak az autók, de egyszerre csak egyet max. kettőt hirdet. Telephely engedélye viszont nincs. Vagy az nem is kell? Nem zavarna az egész, de annyira pofátlanul csinálja már, hogy az elképesztő, és sajnos átvert engem (is)... :-( Egy szó mint száz, a tevékenység végzése miatt szeretnék bejelentést tenni...Ha ez így lehetséges...

wers # 2016.10.01. 16:26

Szerintem a nav minden bejelentést kivizsgál, csak az nem világos, mit akarsz bejelenteni.

Livimivi # 2016.10.01. 16:21

Üdvözletem! Egy másik fórumban már feltettem egy kérdést, sajnos még nem érkezett rá válasz, talán itt jó helyen vagyok. Egy autónepper ellen szeretnék közérdekű bejelentést tenni a NAV-nál.Nem nagy tételben reskedik az illető autókkal(havonta 3-4), de már évek óta(kb 6 éve) csinálja ezt a tevékenységet, hogy külföldi autókat hoz be és külföldi papírokkal adja el tovább... Kérdésem, hogy a NAV kivizsgálja e az ilyen közérdekű bejelentéseket, vagy annyi az ilyen simlis kis csaló, hogy nem foglalkoznak az ilyen ügyekkel?

nanemaaa # 2016.09.15. 13:49

Vagy jegyzőkönyvet vesz fel, vagy feljegyzést készít. Ha a szemle során a jelenlévő ügyfél nyilatkozatot is tesz, vagy a helyszínen valamely kérdésben azonnal dönteni kell, akkor mindenképpen jegyzőkönyvet vesz fel.

To-mi # 2016.09.14. 10:23

Arról amit a helyszínen állapít meg.

wers # 2016.09.14. 07:21

ugye már felesleges ígérnem, hogy eltalálom a megfelelő betűket

wers # 2016.09.14. 07:16

esetleg talám midkettőről - biztos ami biztos

nanemaaa # 2016.09.14. 07:12

Arról, hogy megy, vagy arról, amit a helyszínen megállapít?

To-mi # 2016.09.13. 18:13

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Katasztrófavédelmi hatóság köteles-e jegyzőkönyvet felvenni arról, ha jön hozzám ellenőrizni a kéményt bejelentésre.

nanemaaa # 2015.07.22. 10:49

Ha akarnak névtelen bejelentést is kivizsgálnak. Ha nem akarják, akkor ki is dobhatják, mert nem minősül kérelemnek, hiszen annak alaki feltételei nem állnak fenn.
Másik hátrány, hogy soha nem fogja megtudni, valaki kivizsgálta-e az ügyet és az milyen eredményre vezetett.

Bea1 # 2015.07.22. 09:15

nem akarja a nevét vállalni az ügyben...

C I N I # 2015.07.22. 06:20

Indítható birtokháborításért eljárás.

nanemaaa # 2015.06.18. 07:58

Nem.
Ez nem közérdekű bejelentés, kénytelen leszel a hatósági intézkedés megtételére irányuló kérelmedre az illetéket leróni.

http://www.complex.hu/…t1300165.htm

zizi99 # 2015.06.09. 08:52

Tisztelt Szakértő!

Családiházas lakóövezetben az egyik telektulajdonos szemétlerakóként használja a telkét, ahol számos hulladékfajta megtalálható. Rendszeresen újabb és újabb, vélhetően lomtalanításból származó, kacatokat szállít a telekre. Fémhulladékokat is.
Továbbá önkormányzati engedély nélkül, fa épületet ácsolt össze a telekhatárra.
Kérdésem, hogy ez közérdekű bejelentéssel orvosolható lenne-e. Illetve hol milyen formában lehetne tenni ez ellen az áldatlan állapot ellen valamit? Félünk a patkányok és más hasonló élőlények megjelenésétől.

Köszönettel,
Egy közeli telektulajdonos