Törvénymódosítás kezdeményezése - hogyan?


wers # 2015.07.07. 16:00

OFF
:)), köszi Béla, jó ötlet, ezen felül gyógypuszi ígéretem is van. Lassan meg is érkezik.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 15:48

OFF
Részvétem. Tegyél a puklira jégakkut!
ON

wers # 2015.07.07. 15:46

Business Law!
Tényleg elolvastad, miről is van sző? Messze nem a :

„az osztrak kormany dontesebe, mely tiltotta a mesterseges megtermekenyitest ezen esetben hazassagonkivui donor segitsegevel.”

Egy bizonyos donort tiltottak meg egy konkrét esetben, nagyrészt etikai okokból, mert egy bonyolult eljárás folytán a gyermek gyakorlatilag két biológiai anyával rendelkezne. És még egyéb okokból, pl., hogy ezt az osztrák állam nem óhajtja finanszírozni. Röviden.

Immaculata pont ettől óvja az emberiséget. Persze ezzel egyet értek.

De az eredeti kérdés teljesen más volt.

(megnyugtatásul, a fejbekólintást magam elintéztem egyedül, mikor délben megfeledkeztem iratpakolás körben a polc felett kinyitott ablakról)

wers # 2015.07.06. 15:22

Immaculata :)))
Egyszerű vagy wers” Lehetne ezt nagyobb nyilvánosság előtt? Legalább is, ahol az én kedvesem is jelen van, hátha neked elhiszi.

miből érzed magad ebben a témában kompetens személynek” A majmokra gondolsz? Persze, tényleg félelmetes a gondolat, hogy a magyar fajfenntartás veszélyben volt, de most már minden sínen van. Elgondolkodtató, hogy a végeredményt elnézve fel sem tűnik, hogy akár majom donor is volt a készletek között.

A többire, és továbbiakra nem kívánok reagálni. Ha mégis megtenném, könyörgöm, csapjatok agyon.

Na, már megint túlzásba esek az "agyon" csapással, mindjárt rám szóltok, ne hencegjek.
Maradjunk annyiban, kólintsatok fejbe.

wers # 2015.07.06. 15:11

Business Law elkeltette az érdeklődésemet:
az osztrak kormany dontesebe, mely tiltotta a mesterseges megtermekenyitest ezen esetben hazassagonkivui donor segitsegevel.

No, kikerestem, még mindig az alap 1992-es törvényük van érvényben, amit folyamatosan, még 2015-ben is módosítottak. „Fortpflanzungsmedizingesetz (FMedG)

Röviden: párok vehetik igénybe, nem csak házaspárok, élettársak is, akkor is, a pár két nőből áll. Innen már az is megdől, hogy nem vehetnek igénybe donort. Mert ugyebár sok mindent meg lehet csinálni férfiak nélkül, de azért nem mindent.

Donort akkor alkalmazhatnak, ha párnak a saját sejtjeik nem alkalmasak. Ha alkalmasak, akkor viszont azt megtagadják.

A lényeg, hogy mindkét szülőnek kell előzetesen a beleegyezése.
Egyedülálló személyeket visszautasítanak. (tetszik a "személy" megfogalmazás, nehogy a férfiak rosszul érezzék magukat)

Immaculata # 2015.07.06. 05:54

Egyszerű vagy wers, miből érzed magad ebben a témában kompetens személynek?

Bár sok külföldit Magyarországon kezelnek, végzik a beavatkozásokat, és több magyar nőt külföldön.
De hogy is felelne meg a magyar állampolgároknak az, ami megfelel pl. az USA-ban, Németországban stb.

A levegőbe beszélsz, Te is tudod. Azt a „sok külföldit” a magyar jogszabályok betartásával kezelik, (tehát személyesen megjelent, ellenőrzött donorral), a „több magyar nőt” pedig természetesen az ottani jogszabályok betartásával. Az a több magyar nő, majd ott fog kártérítést kérni, ahol kezelték.

Pont azokban az országokban engedélyezett a géntechnológia, mind a növénytermesztésben, mind az állattenyésztésben, amelyeket említettél. Magyarországon szerencsére nem, pedig az Eu is szeretné ránk erőltetni.

Ne haragudj wers, de ne az akarjon diktálni más teste fölött, aki ez első probléma hallatán lefekszik a másiknak.

wers # 2015.07.03. 18:03

Így már értem. És nagyon örvendetes, főként a majmok tekintetében. Vétek lenne a fajtájukat szennyezni.

Bár sok külföldit Magyarországon kezelnek, végzik a beavatkozásokat, és több magyar nőt külföldön.
De hogy is felelne meg a magyar állampolgároknak az, ami megfelel pl. az USA-ban, Németországban stb.

beazonosítható” ezt hogy érted, mert ritka (direkt célzott) kivételeket eltekintve mintha anonim lenne. Pl. testvér a donor, és csak a testvére részéré felhasználható.

Immaculata # 2015.07.03. 06:47

etióp egyetemista Magyarországon lesz donor, az rendben van.

Persze, hogy rendben van. Személyesen megjelent, elvégezték az egészségügyi vizsgálatokat rajta, beazonosítható és a tárolás biztonságos. Míg a külföldről érkezőről nem tudhatod, hogy nem egy majomé, vagy nem keresztezték, vagy egyéb módon manipulálták.

Ez a törvény a magyar állampolgárok védelmében van.

wers # 2015.07.03. 06:15

Business Law, itt valami félreértés (vagy rossz fordítás) van.
az osztrak kormany dontesebe, mely tiltotta a mesterseges megtermekenyitest ezen esetben hazassagonkivui donor segitsegevel.

Mintha nem a donort tiltanák, hanem azt, hogy házasságon kívüli pár kaphasson. (az meg főként tiltják, hogy egyedülálló nő kaphasson) Régebben olvastam ezt a rendelkezést, de most nem találom. Te látod az eredetit? És szerintem nem 2011-es, sokkal régebbi, csak valamit talán szigorítottak rajta.

Egyébként az is érdekes, hogy ha mondjuk egy etióp egyetemista Magyarországon lesz donor, az rendben van.

wers # 2015.06.30. 16:25

szerintem meg a törvényhozó a hülye

akkor abból következik, hogy ő maga valószínűleg fogamzóképes
Ez azért jóval bonyolultabb, mert a fogamzóképesség tág skálán mozog, ugyan úgy mint a hímivarsejtek termékenyítő képessége.
Simán fennállhat az, hogy a férfi egy egészséges nőt természetes úton is megtermékenyíthet, de a feleségéhez már virgoncabb ivarsejtek kellenek. És még ezer variáció.
De ezt inkább az orvosokra kellene bízni. És a leendő szülőkre, mire vállalkoznak.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.30. 14:37

Én nem? Hát mi a fenét csináltam akkor?

Immaculata # 2015.06.30. 12:55

Had döntsem el én, hogy meddig ragozom.

Bár nem akartam ennek a rosszindulatú, zaklató személynek segíteni, a többiek, ha figyelmesen olvasol, támogattak ebben, te nem.

Hát kösz.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.30. 12:33

Hülyeség ezt ennyire ragozni - de én is hülye vagyok.

Ha a humán reprodukcióhoz a nőnek csak donortól származó hímivarsejtekre van szüksége (tehát adományozott petesejtre vagy embrióra nincs), akkor abból következik, hogy ő maga valószínűleg fogamzóképes - csak a férje, partnere nem az. (Vagy nincs neki olyan.)

Immaculata # 2015.06.30. 11:57

groszfater

Próbálkozol, próbálkozol, hova ez a nagy erőlködés? Lásd be, ami nem megy, az nem megy. Sem a jog, sem a szövegértés....

groszfater@gmail.com # 2015.06.30. 11:51

"Imádkozzál és dolgozzál"

(A reprodukció problematikája téged úgy-sem érint !)

Immaculata # 2015.06.30. 11:30

merő rosszindulat...

groszfater

Mivel bővelkedsz a jelzőkkel, megkérlek, hogy az alant lévő négyszeri próbálkozásodat is jellemezd.

Immaculata # 2015.06.30. 11:19

Tudod, mi az, hogy donor és miért van szükség donorra?

groszfater@gmail.com # 2015.06.30. 11:17

- én is egyike vagyok ezeknek -, akiknek a gyermekvállalás csak donor hímivarsejtekkeel lehetséges.

Igen, valóban, a donor hímivarsejteket nem beültetik hanem a homlokára kenik...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.30. 11:09

Nem írta, hogy beültetéssel.

Immaculata # 2015.06.30. 11:04

groszfater, szeretsz helybe menni a pofonért.

groszfater@gmail.com # 2015.06.30. 11:00

Rexor !

Neszórakozz ! Melyik mondatot ?

Négy gyermekes apa vagyok és nagypapa ! Már csak tudom hogyan és miért kell odajuttatni azt a bizonyos sejtet
a megfelelő helyre.

makvirág3 a saját bevallása szerit donor beültetéssel
lehetséges a megtermékenyítése.
Erre azt mondani, hogy akkor Te egészséges vagy megy hagyományos úton is merő rosszindulat...

Immaculata # 2015.06.30. 11:00

:) Márcsak az a kérdés, hogy miért nincs magyar donor?

Immaculata # 2015.06.30. 10:59

Egyébként tényleg nem jön, mert személyes megjelenés híján visszautasítják.

Immaculata # 2015.06.30. 10:57

Nanemaaa

Az segítség volt.

nanemaaa # 2015.06.30. 10:48

Rexor
Hát ez az, hogy hiába jön. Rosszul olvastad.