közig határozat - ki hozza


Immaculata # 2017.01.18. 15:00

A jót mennyire komolyan kell vennem?

Hoztam egy döntést, hogy nem fellebbezünk.
:) Majdnem kirúgtak miatta.

nanemaaa # 2017.01.18. 14:37

Jó.
A fellebbezéshez nem csak a jogorvoslati illetéket, de a másodfokú szakhatóság közreműködésének díját is meg kell fizetni (már ha van neki).

Immaculata # 2017.01.17. 17:24

Kérdésem az lenne, ha a Földhivatal a szakhatósági vélemény miatt hozott elutasító döntést, akkor milyen esély van a határozatot megfellebbezni?

Köszönöm előre is a választ.

nanemaaa # 2017.01.10. 14:39

2016. január 1. óta csak meghatározott esetekben semmisíthet meg a másodfokú hatóság. Ilyen lehet pl, ha az elsőfokú hatóság az ügyfelek, vagy a szakhatóságok körét rosszul (hiányosan) határozta meg. :(

Pirka13 # 2017.01.10. 12:59

Sziasztok!

5:0 hogy mikor lesz ennek vége. :(
Megint megsemmisítés, új eljárásra utasítás.

nanemaaa # 2016.08.03. 06:34

Pirka13
meg hát! ;)

Pirka13 # 2016.08.01. 09:04

Nanemaaaa, írtam neked e-mailt, megkaptad?
Lewhonak pedig innen küldtem e-mailt, érdeklődnék, megérkezett-e.
Köszi!

Pirka13 # 2016.07.15. 07:34

Sziasztok!
4:0
"Az előírtak figyelmen kívül hagyása olyan súlyos eljárásjogi jogszabálysértésnek minősül, amely az Elsőfokú határozat lV. megsemmisítését indokolja, ezért Hivatalomnak jelen másodfokú eljárásban az Elsőfokú határozat lV. érdemben történő helybenhagyására
nincs módja. Erre figyelemmel a fellebbezés megalapozott, és az Elsőfokú határozat lV. megsemmisítése, valamint új eljárás lefolytatása indokolt.
A játszma folytatódik.

Pirka13 # 2016.06.08. 10:13

Köszi, szuper, simán megbocsozom! :)

nanemaaa # 2016.06.08. 06:51

Pirka13
Bocsi, hülye voltam. Elnéztem. Ha a jogorvoslati eljárás az idén indult, akkor már arra érvényes.

Pirka13 # 2016.06.07. 07:44

Köszönöm! Azt hittem, ha a fellebbezési eljárás az idén indul, akkor is vonatkozik rá.

Írok nekik levelet, mert eddig hiába telefonáltam, nem történt semmi, csak ott van a késedelmi aktákban.
Háromszor tartották a 21 napos ügyintézesi időt, semmi új változás nem történt az ügyben, ezèrt nem értem.

nanemaaa # 2016.06.07. 06:41

Pirka13
A Ket (2004. évi CXL törvény) módosult január 1-ével, mely szerint csak nagyon szűk körben lehet új eljárásra utasítani az elsőfokú hatóságot. De mivel a te jogorvoslati kérelmed még tavalyi, így ez a te ügyedre még nem érvényes.

Pirka13 # 2016.06.06. 08:09

Nanemaaa, segítenél lègyszi? :)
Melyik az a törvény, ami 2016-tól nem engedi a Kormányhivatalnak, hogy a Jegyzőt új eljárásra utasítsa?
Már 6 hónapja járt le az ügyintézèsi idő, nem látok semmi esèlyt arra, hogy maguktól hozzanak végre döntést.
Köszi szépen!

Pirka13 # 2016.05.06. 12:50

Sziasztok!
Eltelt 2 hónap, még mindig semmi.
Telefonáltam,továbbra is a hátralékos aktàkban vagyunk, semmi,de semmi nem történt azóta.
Megkérdeztem mikorra várható végre valami. Sajnos semmit nem tudnak mondani,az ügyintéző azt mondta, megpróbálja elöbbre venni.

Pirka13 # 2016.02.29. 19:01

Köszönöm! :)
Megvárom, hogy és mikor döntenek. Azért gondolom, már további hónapokat nem ülnek rajta.

lewho # 2016.02.29. 08:05

pediglen hát a közigszerv hallgatását lehet a bíróságnál is kifogásolni

2005. évi XVII. törvény
a Polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény módosításáról és az egyes közigazgatási nemperes eljárásokban alkalmazandó szabályokról

2. § (1)3 A közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló törvényben meghatározott esetben, ha a közigazgatási hatóság az eljárási kötelezettségének nem tesz eleget, a közigazgatási és munkaügyi bíróság kérelemre - az iratoknak a bírósághoz való érkezését követő harminc napon belül - nemperes eljárásban végzéssel kötelezi a közigazgatási hatóságot az eljárás lefolytatására.

(2)4 A kérelemnek tartalmaznia kell azt is, hogy

  1. az ügyfél mikor, milyen ügyben fordult a közigazgatási hatósághoz,
  2. az ügyfél tudomása szerint kérelme (fellebbezése) alapján sor került-e valamilyen eljárási cselekményre,
  3. ha a hatáskörrel rendelkező illetékes közigazgatási hatóságnak van felügyeleti (törvényességi felügyeletét ellátó) szerve, az ügyfél a hatóság eljárás lefolytatására kötelezése érdekében fordult-e ehhez a szervhez, és kérelme alapján milyen intézkedésre került sor.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott határidő számításakor a hiánypótlásra felhívó végzés postára adásától a hiányok pótlásáig eltelt idő nem vehető figyelembe.

(4) A kérelem tárgyában hozott végzés ellen fellebbezésnek van helye.

nanemaaa # 2016.02.29. 07:49

Pirka
Az a baj, hogy a másodfokú hatóságnak nincs felettes szerve, így nem fordulhatsz hozzá, hogy utasítsa eljárásra a hatóságot. :(
Ugyanakkor változatlanul van jogod betekinteni az ügy irataiba, így nyugodtan bemehetsz a másodfokú hatósághoz és kérhetsz tájékoztatást az ügy állásáról, netán arról, hogy mikorra várhatsz döntést. Jobb ötletem pill nincs.

Pirka13 # 2016.02.25. 15:29

Kikerestem, 21 nap az ügyintézési határidő.
Indult nov.25, +21 nap az dec.16.
Meghosszabbították +21nap, így 2016. jan. 06-án telt le.
Lassan 2 hónapja.
Egyébként eddig, háromszor mindig betartották az ügyintézési határidőt, egyszer a jegyző csúszott ki belőle, kb.10 nappal.

Pirka13 # 2016.02.25. 07:54

Tavaly indult, november 25-én.
Nem tudom mennyi az ügyintézési idő, azt nem írták, csak, hogy 21 nappal meghosszabbítják.
Ha nem okoskodom ki másképp, több, mint 1 éve nem tudnék átíratni egy teherautót, mivel ez az engedély kötelező hozzá.

nanemaaa # 2016.02.25. 07:46

Pirka
Mikor indult a jelenleg folyamatban lévő másodfokú eljárás? Mert ha az idén, akkor most végre pont kerülhet az ügy végére, mert idéntől a másodfokoknak megszűnt az a játék lehetősége, hogy egyfolytában új eljárásokat rendeljen el. Kénytelen lesz az ügy érdemében dönteni. :) Egyebekben pedig figyelj oda, ha elmulasztják az ügyintézési határidőt, akkor a fellebbezési illeték összege, vagy annak duplája visszajár. ;)

lewho # 2016.02.25. 07:44

letelt már az ügyintézési határidő?

Pirka13 # 2016.02.25. 07:30

Sziasztok!
Novemberben megindult a negyedik másodfokú eljárás, amit meghosszabbítottak 21 nappal. Végzés azóta sincs, a hátralékos aktákban vagyunk.
Maga az egész ügy tavaly február elején indult.

nanemaaa # 2015.11.10. 09:09

lewho
Szerintem két alapvető kérdésben merül fel számomra nehezen értelmezhető probléma:

  1. "nem jogszabályszerű eljárás": Egy eljárás lehet jogszabályszerű akkor is, ha nem jogszerű döntés születik. Erre akkor lehetne alapozni, ha magának az eljárás lefolytatásnak menetében követ el jogszerűtlenséget a hatóság. Annak, hogy az eljárás során hibás döntésre jutott, megvannak a törvényes jogorvoslati lehetőségei. Ez a fellebbezés és a másodfokú eljárás.
  2. "személyiségi jogában megsértett": Pontosan mennyiben érinti egy közigazgatási döntés az ügyfél személyiségi jogát? Ha mondjuk az elsőfok engedélyének elmaradása lehet személyiségi jogi kérdés (szerintem semmiképpen), akkor a másodfok sorozatos nem érdemi döntése miért nem az?

Nem vagyok egy jogász típus, de nekem ennek az ügynek a nyerhetősége erősen kérdéses.

lewho # 2015.11.06. 10:32

Ket.
4. § (1) Az ügyfeleket megilleti a tisztességes ügyintézéshez, a jogszabályokban meghatározott határidőben hozott döntéshez való jog és az eljárás során az anyanyelv használatának joga.
(2) A közigazgatási hatóság a nem jogszabályszerű eljárással okozott kárt a polgári jog szabályai szerint megtéríti.
(3) A közigazgatási hatóság nem jogszabályszerű eljárása következtében személyiségi jogában megsértett jogalany számára sérelemdíjat fizet.

Szerintem ha sokadjára hoz jogszabálysértő határozatot az elsőfok, akkor megér egy próbát.Az emberi méltóságba sok minden belefér:)

nanemaaa # 2015.11.06. 07:27

Nem tudom mi az a sérelemdíj, de közigazgatási ügyben nem sok esélyét látom. A hatósági jogkörben okozott kár is minősített eset, ezt leértékelni sérelemre, és ezen a jogcímen hatósággal szemben pert nyerni..... nem tűnik hihetőnek.