Fórum közigazgatási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Építési engedély

nanemaaa # e-mail 2018.10.02. 09:52

A felelős műszaki vezető a kivitelező alkalmazottja kell, hogy legyen, ergo ezért külön nem kellene fizetned. De ha teheti, a kivitelező ezt is leszámlázza neked. ;) :D

nanemaaa # e-mail 2018.10.02. 09:51

Az egyszerű bejelentés az elektronikus építési napló készenlétbe helyezésével valósul meg, melyhez csatolni kell a kiviteli terveket.

ikarus32 # e-mail 2018.09.30. 10:32

ingyenes a művezető és az e napló?
csak a tervezőre és a kivitelezésre kell számolnom költséget?

köszönöm

ikarus32 # e-mail 2018.09.30. 10:19

Köszönöm a választ, az egyszerű bejelentés mitz takar, légy szíves írjátok meg,

szükséges hivatalos terv, statikus, ilyen-olyan ellenőr vagy csak bejelentem hogy csinálom és kész?

Köszönöm a választ.

nanemaaa # e-mail 2018.09.24. 09:39

Ha jól értem, családi házról van szó. Ez esetben tök mindegy, hogy miből lesz a bővítmény, papírból, vagy betonból, mindenképpen egyszerű bejelentéshez kötött az építés.

nonolet # e-mail 2018.09.24. 09:38

KELL, minden lakás BŐVÍTÉSHEZ kell...

Csak az átalakítás mentes.

ikarus32 # e-mail 2018.09.24. 03:09

Sziasztok!

A házamat bővítem egy 20M2-es helységgel amely konyhaként fog működni.
Eme helységbe három irányból lehet majd bemenni:
1.bejárati ajtó
2.belülről a nappaliból
3.a hozzá épített 20m2-es teraszról
A konyhába nem vinnénk gáz csak az áramot,vizet,vizes fűtőrendszert (nem kellenne gázterv)

Kérdéseim:
1.ha az építmény könnyűszerkezetes elemekből lenne építve kell építési engedély?
2.ha téglából vagy Ytongból lenne építve szükséges az építési engedély?

Kérlek ha tudtok válaszoljatok.

Köszönöm.

Üdv.

nanemaaa # e-mail 2018.09.03. 15:21

A kérdés ott kezdődik, hogy mit nevezel te terasznak? Az építésügyi hatósági jogszabályok értelmében a „terasz a rendezett terepen vagy épületrész zárófödémén kialakított helyiséghez, önálló rendeltetési egységhez vagy azok közös közlekedőihez kapcsolódó, járható szilárd burkolatú külső tartózkodótér”, ergo épület bővítésről beszélünk, ami pl családi ház esetében egyszerű bejelentés köteles. De ha a terasz már megvan, és arra csak egy utólagosan felszerelt védőtetőt akarsz építeni, akkor nem engedély és nem bejelentés kötelese.

nonolet # e-mail 2018.08.22. 20:31

Az attól függ... kevés az infó.
pl. a magassága sem mindegy

arboczd # e-mail 2018.08.22. 14:08

Kedves Fórumtársak!

Igencsak eltévedtem a engedélyezési eljárás rendeleteiben. Egy 8x4m-es 6db pilléren álló monolit vasbeton teraszt szeretnék építtetni s mindenki mást mond, hogy mi a teendőm. Azt mindenki megerősítette, hogy engedélyhez nem kötött, de abban már van eltérés, hogy bejelentés köteles-e illetve ha nem, akkor e-napló köteles-e.

Kérlek segítsetek tisztázni a dolgot.

Köszönöm

nanemaaa # e-mail 2018.08.09. 11:24

Az.

drmosza # e-mail 2018.08.09. 10:28
nanemaaa # e-mail 2018.08.09. 10:19

Csak az a kérdés, hogy mennyire naprakész az önkori weblapja. A nemzeti jogszabálytár mindig naprakész.

nonolet # e-mail 2018.08.08. 20:35

A helyi rendelet ott van az önkori honlapján is... ott kéne lennie.

nanemaaa # e-mail 2018.08.08. 14:39

henax
Ne az építési hatósághoz, hanem a főépítészhez menj, és ne azt kérdezd, hogy építési engedély köteles-e a beépítés, hanem azt, hogy településképi bejelentés köteles-e. Esetleg kérdezd meg a helyi rendelet számát, és keresd meg a nemzeti jogszabálytárban. Olvasd is el, hogy megértsd!

nonolet # e-mail 2018.08.07. 16:17

Nem lehetetlen, csak sok lépéses ügy.

A lépések sorrendje és tartalma pedig fontos.

henax # e-mail 2018.08.07. 16:04

Köszönöm bár sokkal okosabb nem lettem. A környezetben az összes ilyen társashát be van építve, nem hiszem hogy lehetetlen lenne

nonolet # e-mail 2018.08.07. 15:49

Olvasmány...

Társasházi Monopoly a padlástérről

I.
nem egyhangúan, de többségben!
http://jogado.hu/…-tobbsegben/

II.
jó ötletekkel tele van a padlás! Vagy mégsem?
http://jogado.hu/…vagy-megsem/

III.
padlásterek ingatlan-nyilvántartási bejegyzése
http://jogado.hu/…-bejegyzese/

henax # e-mail 2018.08.07. 14:43

A lakszöv tud róla. Az alsó lakó lemondott a padlásrészről javunkra. Mindenki tudomásul vette+ aláírta, hogy a padlástér beépítésre kerüljön. A szövetkezett azt az infót adta, hogy csináljam meg nyilván kell nekem egy hatósági igazolás is, hogy kész van aztán földhivatalhoz és hozzájuk hogy bejegyezék ők is. Nem magamtól találtam ki, ezért is kell mindenről papír hivatalosan.

nonolet # e-mail 2018.08.07. 13:08

"4 lakásos társasház"

Hóhahóóóó... az egy kicsit más ügymenet.

Hisz a szövetkezet is érintett az ügyben.
Nélkülük nem fog menni a bejegyzés...

henax # e-mail 2018.08.07. 11:03

Rendben:) Majd bemegyek önkormányzathoz és kérek egy igazolást, hogy tényleg nem kell. Más: Ha készen vagyunk munkálatokkal, hogyan kérhetem azt, hogy földhivatalban hozzáírják azt a pár 15-20 négyzetmétert a lakáshoz? 4 lakásos társasház és valami igazolás kell a lakszövnek is.

nonolet # e-mail 2018.08.07. 10:55

A főépítész simán hülye.... gyakran előfordul sajnos.

nanemaaa # e-mail 2018.08.07. 09:38

Ezek szerint az önkormányzat a beépített hasznos alapterületet növelő építési munkát településképi bejelentéshez kötötte. A településképi bejelentés nem építési engedély, ergo eddig mindenkinek igaza volt. ;)

nonolet # e-mail 2018.08.06. 22:22

A főépítész félre beszélt... a jogszabály mást mond.

henax # e-mail 2018.08.06. 15:45

Hát kaptam mindenféle választ a polgármesteri hivatalban is. Az épitésügy azt mondja nem kell mert nem nő a térfogat. Viszont a főépitészeti iroda pedig azt mondja, hogy kell mivel padlás volt hiába nem növekszik a a térfogat a lakás hasznos alapterülete növekszik és ezért kell. Engedély nem viszont bejelentés köteles. Szóval nem lettem okosabb.