Kivizsálás nélkül


Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.07. 07:02

Kedves Wers!
Köszi szépen a segítséget!
Szép napot Neked és minden fórumosnak!

wers # 2016.08.07. 04:34

Ha a fő témákat nyitod meg, válassz azok özül. Az első pl. a "mungajog, foglalkoztatás". Ott látod a már megindított témákat. Ha egyik sem illik a kérdésedhez, jobb oldalon fönt találod az új nyitásának lehetőségét. KBS-t ennél nehezebb feladványok elé is állíthatod.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.06. 19:40

Off

Kedves KBS!

Nem tudod véletlenül, hogy hogyan kell itt indítani topikot más néven?
Azért szeretnélek Téged kérdezni, mert régi motoros vagy itt a fórumon. Sajnos nem vagyok otthon e téren és szeretnék kérdezni más ügyben, de sajnos nem találtam a megfelelő címre.

Köszi előre is,
Üdv.
Attila

On

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.06. 15:01

Ha ennyire tudod, akkor minek kérdezed?

Könyv # 2016.08.06. 14:53

Lajcsó, ez nem így van! Mert akkor a jegyző kénye-kedve szerint zaklathatná azt, akinek a képe nem tetszik neki.

Vannak személyiségi jogok is.

Ha valaki teljesen ártatlan az ügyben, csak éppen az irigye piszkálódni akar, akkor nem köteles eltűrni, hogy a jegyző zaklassa az alaptalan bejelentés miatt.

De most századszor is megbántam, hogy egyáltalán ide látogattam a jogi fórumra.

Itt csak személyeskedni tud mindenki és szubjektíven kioktatni.

Jogszabályt még véletlenül sem tüntetne fel senki, hogy miért lenne joga a jegyzőnek pl. valakit piszkálni pl. azért, mert az aláírt egy tiltakozást (ez is lehet egyik ok, amiért piszkálódik a jegyző).

Ha komoly lenne a bejelentés, akkor az illető indítana egy birtokháborítási eljárást, és akkor felfedné a kilétét.

Lehet, hogy nem is volt bejelentő, csak a jegyzőnek nem tetszett a tiltakozás aláírása amiatt, hogy 15 km-re vitték az orvosi ügyeletet.

Szóval, vagy volt bejelentő, vagy sem.

De szakszarű választ nem kapok itt, ezért ide nem fogok ellátogatni, mert csak a személyeskedés folyik.

lajcsó # 2016.08.06. 12:56

"A jegyző egyáltalán nem vizsgálódik előzetesen, hanem felszólítja a bepanaszoltat, hogy tegyen eleget a jogszabályoknak. Csatol hozzá egy paksaméta jogszabályt."
Mi ezzel a gond? A hatóság bárkit felszólíthat/figyelmeztethet a hatályos jogszabályok betartására.

Könyv # 2016.07.31. 13:44

Hogy érthető legyen: valaki feljelent/bejelent egy másik embert, pl. azzal, hogy nem tartja rendben az ingatlana előtti területet. Kifejezett birtokvédelmi eljárást nem kér. Csak bejelent.
A jegyző egyáltalán nem vizsgálódik előzetesen, hanem felszólítja a bepanaszoltat, hogy tegyen eleget a jogszabályoknak. Csatol hozzá egy paksaméta jogszabályt.

Ez szabályos és tisztességes eljárás?

Főleg akkor, ha utólag kiderül, hogy teljesen alaptalan volt a vád?

Ha ez így szabályos, akkor tényleg a tízmillió házmester országa leszünk?

Egyébként Groszfater is elgépelte, a jobban-ból lemaradt a j betű. Délelőtt valami hiba volt itt.

Könyv # 2016.07.31. 08:53

Köszönöm!

Nem indult birtokvédemi eljárás szerintem, mert ez nem derül ki az iratokból. Arra lennék kíváncsi, hogy szabad-e légből kapott felelentésre valakit csak úgy felszólítani, hogy tegyen eleget a jogszabályoknk.

Például fel sem szólított ellentmondásra. (Ettől függetlenül megírtam neki, hogy a bejelentésnek semmi valóságtartalma nincs).

Csak egyszerűen kioktatott a köteleségeimről, anélkül, hogy megyőződött volna arról hogy megsértettem-e a jogszabályokat.

Egyébként az írás is megy, de túl gyorsan gépelek és kimaradnak betűk.

groszfater@gmail.com # 2016.07.31. 07:59

Ezt olvasgasd, hátha az olvasás obban megy mint az írás ...
http://ptk2013.hu/…rm_rend.html

Könyv # 2016.07.31. 07:40

Elgépetem a címet, természetesen kivizsgáás nélkül a téma címe

Könyv # 2016.07.31. 07:36

Tisztelt Fórumozók!

Jogszerű-e. ha egy jegyző kap egy teljesen alaptalan bejeletést állítóagos birtokháborításról s a jeyző (a bejelentő megnevezése nélkül) figyeleztető levelet küld a bepanaszoltnak, anélkül, hogy a bejelentésben foglaltak valóságtartalmáról meggyőződne?

Nem a bejelentőt kellene felszólítani, hogy először is fizesse be az eljárási illetéket, majd bizonyítékokat kérni és annak alapán vagy megindítani az ejárást, vagy nem?