Állandó lakcím megszüntetése


wers # 2020.04.04. 11:12

Igen valahogy úgy.

Azt jegyzőkönyvezik, hogy külföldön élsz életvitelszerűen.
Ezt elküldik Magyarországra a Kormányhivatalnak, ők intézkednek a címnyilvántartásba bejegyzésről is, és hogy külföldön élő magyar állampolgár vagy.

Andy35 # 2015.04.11. 12:27

Jó napot kívánok!

Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan tudom valakinek az állandó lakcímét megszűntetni, a házamba van bejelentve, de nem lakik itt. A ház 1/1-ben az enyém.

Köszönttel: Gasteigerné


Köszi, hogy válaszoltatok a kérdésemre.:(

ttip # 2014.10.14. 09:11

Ugyan tőlem nem vársz tanácsot, de ha a fiad nem akarja végleg elhagyni az országot, akkor nincs teendője. Nem árultad el, honnan szereztél ellenkező információt.

hborbely # 2014.10.02. 11:24

Hát köszi, de ezzel nem sokra megyek. Valaki más esetleg tud tanácsot adni?

ttip # 2014.09.22. 17:58

Állítólag? Dehogy.

hborbely # 2014.09.22. 15:52

Tisztelt szakértők!

Fiam 3 éve külföldön dolgozik, de itthoni állandó bejelentett lakcíme van és véglegesen nem is akarja elhagyni az országot. A TB-től még anno ki lett jelentve, de állítólag most az állandó lakcíméről is ki kell jelentkeznie, és egyben bejelenteni, a külföldi lakcímét. Ezzel csak az a probléma, nincs címe, mivel hajón dolgozik, így a tartózkodási helye állandóan változik. Ebben az esetben mi a teendő?
Válaszukat előre is köszönöm.

kafka # 2014.09.09. 18:07

Ismerősünk lakott nálunk korábban, bejelenettük, öt éve elköltözött, de nálunk van bejelentett állandó lakcíme ma is. Most egy végrehajtó cég jelentkezett nálunk ismerősömre hivatkozva?
Kérdésem, ha az illető jelenlegi tartózkodási helyére nem tud bejelentkezni, a kijelentést még el tudjuk intézni az okmányirodában? Ehhez elegendő a tulajdonos és az érintett egybehangzó állítása, új lakcím hiánya esetén is?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 09:05

Tévedsz.

Tacitusz Manassé # 2014.09.05. 06:43

Üdvözlöm Önöket!

Kérdésem a következő, a helyzet leírásával. Négy éve kint élek Szlovákiában, magyar állampolgárként. Magyarországon dolgozom, van egy örökölt ingatlanom, ahová be vagyok jelentkezve, mint állandó magyar lakcímre. Az ingatlant hagyatéki tartozás fejében fogják elárverezni, így megszűnik a magyarországi állandó lakcímem. Mi a teendő, milyen hatóságoknál kell ezt jeleznem? Válaszukat köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.30. 09:49

Igen.

katokri # 2014.06.30. 09:19

Az a kérdésem, hogy hozamosabb idejű külföldi tartózkodás esetén meg lehet-e szüntetni a hazai állandó lakcímet anélkül, hogy bárhova máshová az országban bejelentkeznék. Külföldön hivatalosan engedélyezett és bejelentett munkám van, szállást a munkaadóm ad.

molnarrichard26@citromail # 2014.06.14. 14:02

Kata 24nek.Ha önnek Heim a vezetékneve,akkor én tudok segíteni a problémáján.Szerintem ne vezessen félre szándékosan senkit,mert önnek Devecserben annyi rokona van mint fűszál a réten!

MnéK # 2014.06.05. 11:31

Ttip köszönöm szépen.

ttip # 2014.06.05. 09:26

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról

27/A. § (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.

http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…

MnéK # 2014.06.05. 09:23

Tisztelt ttip!
Megadná nekem, hogy hol találom meg ezt az új szabályt? Ha netán tájékoztatnom kellene az okmányirodát, tudjak mire hivatkozni. Köszönöm.

ttip # 2014.06.05. 07:56

MnéK: sokmindenre van példa az okmányirodában (ezt a viszonylag új szabályt például, hogy a bérleti szerződés kiválthatja a tulajdonos aláírását, nem szokták ismerni). Ha tulajdoni lapot kérnek, akkor a bérlő beballag a Földhivatalba, és némi pénzért kap egyet.

MnéK # 2014.06.05. 07:51

Tisztelt ttip, köszönöm válaszát. Ezek szerint, ha van két tanúval aláírt szerződésem, akkor ezt kell fogadniuk az okmányirodában lakcímbejelentéskor. Volt rá példa, hogy tulajdoni lap másolatot is kértek az okmányirodában a tulajdonos-bérbeadó aláírása mellé.

ttip # 2014.06.04. 21:59

MnéK: a tulajdonos hozzájárulása nem szükséges a lakcímbejelentéshez, ha a bérleti szerződést közokiratba vagy teljes bizonyítóerejű magánokiratba foglalták (a gyakorlatban: közjegyző hitelesítette vagy két tanú aláírta). Egyébként szükséges. A közvélekedés szerint a tulajdonos mérlegelheti, hogy aláír vagy nem, de ez tévedés: köteles aláírni. A gond az, hogy ezt kikényszeríteni aligha lehet, hiszen a tulajdonos inkább felmond, mintsemhogy aláírjon. Ennek a magatartásnak az a téveszme az oka, miszerint a lakcímbejelentéstől nehezebb lenne megszabadulni a bérlőtől, de ennek sincs semmi jogi alapja.

MnéK # 2014.06.04. 15:13

Tisztelt ttip!
Ez azt jelenti, hogy a bérbeadó aláírása nem kell a lakcímbejelentő nyomtatványra ahhoz, hogy a bérelt ingatlan "állandó lakhelyünk" legyen? Új bérleményt keresünk és a leendő bérbeadók nem akarnak hozzájárulni a lakcímbejelentéshez. Felajánlottuk, hogy írják bele a szerződésbe, hogy felmondás után kilakoltathatnak, de ez se nyugtatja meg őket. Nekünk pedig kell lakóhely. Köszönöm válaszát.

Kata24 # 2014.06.04. 13:59

ttip:

Oké ezzel az a bajom ahova be jelentenének mint tartózkodáshely és ahol vagyok az a munkahely egyben!

ttip # 2014.06.04. 13:42

Kata24: egy hozzászólással lentebb ott a válasz. Ahol tartózkodsz, oda lakóhelyként (tévesen: állandó lakcím) kell bejelentened a lakcímedet.

Kata24 # 2014.06.04. 13:09

Sziasztok!!

Bízom abba hogy tudtok nekem segíteni tömören elmondom a problémámat Sajnos nincs ingatlanom van egy állandó lakcímem nem ott tartózkodom de tegnap szóltak hogy ki kell jelentkeznem onnan, ahol tartózkodom oda bejelentenének mint ideglenes lakcímként de tegnap voltam bent az okmány irodába és ott azt mondták ha Nincs állandó lakcímem akkor nem lehet létesíteni tartózkodásit!! Sajnos nincs rokonom aki ebben tudna segíteni senki sem!! Mit tudok ez ügyben csinálni hova kell mennem kihez kell fordulnom mert mielőbb meg kell szüntetnem az állandót!! Tudd nekem valaki ebbe segíteni mi tévő legyek??
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdvözlettel: Kata

ttip # 2014.05.22. 08:35

Judash08: igen.

Judash08 # 2014.05.22. 07:24

Tehát, az albérletet is be lehet jelenteni és "állandó lakcím"-ként fog funkcionálni a lakcímkártyán, és miden egyéb szolgáltatás igénybevételekor? Köszönöm a válaszokat.

ttip # 2014.05.21. 06:28

Judash08: be kell jelenteni az új lakóhelyet (népiesen állandó lakcímet). Az egy tévhit, hogy erre csak azok lennének jogosultak, akiknek ingatlantulajdonuk van.