Fórum közigazgatási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Állandó lakcím megszüntetése

papa012 # e-mail 2014.03.29. 21:33

Furcsa kérdésem lenne!A külföldi állampolgár Magyarországon vesz házat ,és itt bejelentkezik állandó lakosként közokirathamisitást követ-e el?Mert az eus törvények értelmében kettő állandó lakhelye nem lehet senkinek!!A külföldi ház vásárló ha nem jelentkezik be Magyarországi állandó lakhelyre épitmény adót köteles fizetni.aminek az összege80-100-120.000ft is lehet!!Ha bejelentkezik ,akkor kommunális adót köteles fizetni ami évi6.000ft/család!!Ezáltal akkor elköveti az adócsalást is??Köszi a választ!!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.24. 18:28

Hülyéskedsz?

1. Amíg valaki bent lakik a lakóhelyéül bejelentett lakásban, addig onnan más őt ki nem jelentheti.
  2. A birtokvédelem nem éppen azt jelenti, hogy a birtokostársat távozásra kötelezheti a jegyző (aki nem az "önkormányzat" egyébként). Azt lakás kiürítése iránti perrel lehet elérni.
  3. A szívességi lakáshasználatot nem 8, hanem 15 napos határidővel lehet felmondani.
  4. A bíróság nem lakoltat ki, hanem ítélettel kötelezi a lakás elhagyására. Ha az ítéletnek nem tesz eleget, akkor majd a végrehajtó lakoltatja ki.

Nem állítottam, hogy önhatalommal éltek. A kérdésére válaszoltam: azért kénytelenek tűrni a rossz helyzetet - a bíróság jogerős döntéséig -, mert önhatalommal nem léphetnek fel ellene.

www.kbs-ugyved.hu

Immaculata #   2014.03.24. 17:59

Nem írt önhatalmat, teljesen jogszerű volt a válasza.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.24. 16:37

Mert az önhatalmat a törvény csak igen szűk körben engedi meg. Az erőszak állami monopólium.

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2014.03.24. 15:44

Miért lennének kötelesek tűrni a megromlott helyzetet?!

Immaculata #   2014.03.24. 15:41

Nekem tetszik, csak így tovább....

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.24. 15:36

Úgy értem, az első tagmondatnál. Az se tökéletes, de a többihez képest még mindig ragyogó igazság.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.24. 15:36

Lisa, lisa... Az első mondatnál abba kellett volna hagynod.

www.kbs-ugyved.hu

monalisa1 #   2014.03.24. 14:25

A férje mint a lakás tulajdonosa a testvérét mint szívességi lakáshasználót bármikor távozásra szólíthatja fel, egyidejűleg a lakásból ki is írathatja. / Ha nem távozik az önkormányzatnál birtokvédelmet lehet ellene kérni - elkezdik majd bírságolni. / Adjanak neki 8 nap távozási időt legyen hová elköltözni. / Végső soron bírósági eljárással kilakoltathatják.

davani # e-mail 2014.03.24. 13:41

Tisztelt Fórumozók!

Olyanba szeretnék segítséget kérni, hogy férjem nevén van az ingatlan 1/1-es tulajdonba ahol lakunk , és ide van állandóra lejelentve a féltestvére is és itt is tartózkodik Úgy mond csak aludni jár ide a többi idejét a munkahelyén és a barátnőjénél tölti., de nagyon elmérgesedett a helyzetünk vele. Milyen lehetőségünk van arra , hogy kijelentsük innen véglegesen?? És kiteheti-e a férjem az ingatlanból bármilyen jogi következmények nélkül??
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!! Davani

indifv # e-mail 2014.03.15. 16:55

A napokban szeretnék megvenni egy lakást.

A tulajdonos sajnos fiával nem nagyon tartja a kapcsolatot. A fia nem tartózkodik a lakásban, de valószínűleg oda van bejelentve.

Vevőként, hogyan tudok hivatalos igazolással rendelkezni a lakásban tartózkodók köréről?

Milyen védelmet tudok magamra nézve foganatosítani az adásvételi szerződés előtt, hogy levédjem magam egy későbbi nem kívánt lakóval szemben?

KoBeJu # e-mail 2014.03.13. 11:29

ttip!

Köszönöm.

ttip #   2014.03.13. 08:36

KoBeJu: nem.

KoBeJu # e-mail 2014.03.13. 01:15

Kedves ttip!
Nincs szerződés sajnos, csak be lett jelentve. Úgy hallottam, ha elküldöm biztosítanom kell neki lakhatást.
Igaz-ez?

ttip #   2014.03.12. 21:42

KoBeJu: felmondod a szerződést, kivárod a felmondási időt. Ha ezután még mindig ott vannak, perelsz. A lakcímnek ehhez nincs köze.

KoBeJu # e-mail 2014.03.12. 20:44

Édesanyám meghalt, a lakását én örököltem. Az albérlője
ott lakik és be van jelentve állandóra. (Azért lett bejelentve, mert csak így kaptak kölcsönt az OTP-től).
Mit kell tennem, mit tehetek, hogy az illető elmenjen a lakásból?

bermuda háromszög # e-mail 2013.11.25. 11:40

Okmányirodában a népességnyilvántartáson.
Két tanúval kell igazolni, hogy nem lakik ott és ingósága sincs a lakásban. Vagy találsz ilyen nyomtatványt a neten, vagy bemész és kérsz egyet.
Pár hónap mire kapsz róla határozatot.
A levelek miatt érdemes már a postát kérni, hogy ki se hozzák a leveleit hanem ők küldjék vissza. Van ilyen szolgáltatásuk.

ttip #   2013.11.25. 09:10

Kamarás: lakcímet az okmányirodában lehet fiktiváltatni. A nevére érkező küldeményeket felbontatlanul "címzett elköltözött" jelzéssel vissza.

Kamarás # e-mail 2013.11.24. 23:28

Kedves Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, mint korábban Szalcsinak. Hogyan lehet kényszer-kijelenteni valakit egy lakásból, ha már nem tulajdonos? Ugyanis megvettem tőle, de minden levél, végrehajtási felszólítások is idejönnek. És az illető nem elérhető, a szerződésen is a megvásárolt ingatlan címe van. Milyen papírok kellenek hozzá? Hová forduljak?
Előre is köszönöm a választ.

Immaculata #   2013.11.18. 14:10

bírói gyakorlat ilyen ügyekben,

Ő már vizsgálja a szándékot, stb.

Immaculata #   2013.11.18. 14:08

Eldönti Lewho.

Nincs a hatóság számára előírva a vizsgálódás.

Immaculata #   2013.11.18. 14:07

Nincs olyan lakcíme, amit ehelyett bejelenthetne. Lakcím nélküli meg nem akar lenni.

lewho # e-mail 2013.11.18. 14:06

Mert az apa ki akarja jelenteni (mer' csak), az anya meg dafke nem akarja. Ennyi. Marják egymást, ahogy szokás.

Azt nem tudom, h mi a bírói gyakorlat ilyen ügyekben, és nem akarok egy fölösleges közigpert, ha tényleg eldönti az érintett nyilatkozata(amit erősen kétlek, ezért kérdeztem meg).

pazs #   2013.11.18. 14:01

Én mondjuk azt nem értem az egészben, hogy ha ténylegesen nem lakik ott (ha vissza akar térni, ha nem), akkor miért akarja mindenáron, hogy oda kapja a hivatalos leveleit (mert másra nem jó, hogy ott van az állandó lakcíme). Vagy azt gondolja, hogy ezzel bizonyítja, hogy a visszatérés szándékával hagyta el az ingatlant?

Immaculata #   2013.11.18. 13:58

A tényállást azonban tisztázni kell a hatóságnak.

Bíróságnak. II. után bírósági felülvizsgálatot kérhetsz.