Állandó lakcím megszüntetése


Judash08 # 2014.05.18. 18:34

Tisztelt fórumozók!

Állandó lakcím megszűnésével kapcsolatba szeretnék érdeklődni. Az a helyzet, hogy édesanyám tulajdonában lévő lakásunkat el kell adnunk svájci okok miatt... Egyébként bérlők laknak benne, a családtagok mindnyájan albérletbe lakunk. Mivel megint csak kemény svájci frankok miatt nem tudunk a lakás árából másikat venni, megszűnik az állandó lakcímünk. Mit lehet, illetve kell tenni annak érdekében, hogy továbbra is (a társadalom és bürokrácia által elfogadott) normális "egyszerű" életet élhessünk? Tehát elmehessünk az orvoshoz,jogosítványt, egyéb kártyákat hosszabbíthassunk/kiválthassunk,hitelt vehessünk a nyakunkba stb...

Előre is köszönöm a válaszokat!

ttip # 2014.05.09. 07:34

papa012: a tényeket tekintve igen, más kérdés, hogy ebből mit lehet bizonyítani.

A lakcímnyilvántartás az EU-ban tagállami hatáskör. "Állandó lakóhely" még Magyarországon sincs, nemhogy másutt. A tagállami lakcímeknek nincs közük egymáshoz, mert nincs egységes szabályozás. Vagyis az EU-tól akár minden tagállam lakcímnyilvántartásában benne lehetsz, ahol egyáltalán van olyan. Ami ezzel szemben egységes, az az adóügyi illetékesség. Az ingatlannal kapcsolatos adókat ugyanakkor tipikusan nem az illetékesség hanem az ingatlan helye szerinti országban kell megfizetni, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmények alapján.

A lakcímbejelentés elvileg akkor közokirathamisítás, ha a bejelentkező polgár nem él a lakásban. Ezt azonban nehéz bizonyítani, annál is inkább, mert a törvény nem definiálja, mit jelent egy lakásban "élni". Ha valaki egy lakásba beköltözik, bejelenti a lakcímét, aztán másnap ideiglenesen külföldre távozik, akkor nem kötelező megszüntetnie a lakcímét.

A közismert ügyben a bíróság annak ellenére nem állapított meg közokirathamisítást, hogy a vádlott maga ismerte el: nem lakott a lakcíméül megjelölt lakásban.

http://nol.hu/…aval-1413527

papa012 # 2014.03.29. 20:33

Furcsa kérdésem lenne!A külföldi állampolgár Magyarországon vesz házat ,és itt bejelentkezik állandó lakosként közokirathamisitást követ-e el?Mert az eus törvények értelmében kettő állandó lakhelye nem lehet senkinek!!A külföldi ház vásárló ha nem jelentkezik be Magyarországi állandó lakhelyre épitmény adót köteles fizetni.aminek az összege80-100-120.000ft is lehet!!Ha bejelentkezik ,akkor kommunális adót köteles fizetni ami évi6.000ft/család!!Ezáltal akkor elköveti az adócsalást is??Köszi a választ!!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 17:28

Hülyéskedsz?

  1. Amíg valaki bent lakik a lakóhelyéül bejelentett lakásban, addig onnan más őt ki nem jelentheti.
  2. A birtokvédelem nem éppen azt jelenti, hogy a birtokostársat távozásra kötelezheti a jegyző (aki nem az "önkormányzat" egyébként). Azt lakás kiürítése iránti perrel lehet elérni.
  3. A szívességi lakáshasználatot nem 8, hanem 15 napos határidővel lehet felmondani.
  4. A bíróság nem lakoltat ki, hanem ítélettel kötelezi a lakás elhagyására. Ha az ítéletnek nem tesz eleget, akkor majd a végrehajtó lakoltatja ki.

Nem állítottam, hogy önhatalommal éltek. A kérdésére válaszoltam: azért kénytelenek tűrni a rossz helyzetet - a bíróság jogerős döntéséig -, mert önhatalommal nem léphetnek fel ellene.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.24. 16:59

Nem írt önhatalmat, teljesen jogszerű volt a válasza.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 15:37

Mert az önhatalmat a törvény csak igen szűk körben engedi meg. Az erőszak állami monopólium.

monalisa1 # 2014.03.24. 14:44

Miért lennének kötelesek tűrni a megromlott helyzetet?!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.24. 14:41

Nekem tetszik, csak így tovább....

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 14:36

Úgy értem, az első tagmondatnál. Az se tökéletes, de a többihez képest még mindig ragyogó igazság.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.24. 14:36

Lisa, lisa... Az első mondatnál abba kellett volna hagynod.

monalisa1 # 2014.03.24. 13:25

A férje mint a lakás tulajdonosa a testvérét mint szívességi lakáshasználót bármikor távozásra szólíthatja fel, egyidejűleg a lakásból ki is írathatja. / Ha nem távozik az önkormányzatnál birtokvédelmet lehet ellene kérni - elkezdik majd bírságolni. / Adjanak neki 8 nap távozási időt legyen hová elköltözni. / Végső soron bírósági eljárással kilakoltathatják.

davani # 2014.03.24. 12:41

Tisztelt Fórumozók!

Olyanba szeretnék segítséget kérni, hogy férjem nevén van az ingatlan 1/1-es tulajdonba ahol lakunk , és ide van állandóra lejelentve a féltestvére is és itt is tartózkodik Úgy mond csak aludni jár ide a többi idejét a munkahelyén és a barátnőjénél tölti., de nagyon elmérgesedett a helyzetünk vele. Milyen lehetőségünk van arra , hogy kijelentsük innen véglegesen?? És kiteheti-e a férjem az ingatlanból bármilyen jogi következmények nélkül??
Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!! Davani

indifv # 2014.03.15. 15:55

A napokban szeretnék megvenni egy lakást.

A tulajdonos sajnos fiával nem nagyon tartja a kapcsolatot. A fia nem tartózkodik a lakásban, de valószínűleg oda van bejelentve.

Vevőként, hogyan tudok hivatalos igazolással rendelkezni a lakásban tartózkodók köréről?

Milyen védelmet tudok magamra nézve foganatosítani az adásvételi szerződés előtt, hogy levédjem magam egy későbbi nem kívánt lakóval szemben?

KoBeJu # 2014.03.13. 10:29

ttip!

Köszönöm.

ttip # 2014.03.13. 07:36

KoBeJu: nem.

KoBeJu # 2014.03.13. 00:15

Kedves ttip!
Nincs szerződés sajnos, csak be lett jelentve. Úgy hallottam, ha elküldöm biztosítanom kell neki lakhatást.
Igaz-ez?

ttip # 2014.03.12. 20:42

KoBeJu: felmondod a szerződést, kivárod a felmondási időt. Ha ezután még mindig ott vannak, perelsz. A lakcímnek ehhez nincs köze.

KoBeJu # 2014.03.12. 19:44

Édesanyám meghalt, a lakását én örököltem. Az albérlője
ott lakik és be van jelentve állandóra. (Azért lett bejelentve, mert csak így kaptak kölcsönt az OTP-től).
Mit kell tennem, mit tehetek, hogy az illető elmenjen a lakásból?

ttip # 2013.11.25. 08:10

Kamarás: lakcímet az okmányirodában lehet fiktiváltatni. A nevére érkező küldeményeket felbontatlanul "címzett elköltözött" jelzéssel vissza.

Kamarás # 2013.11.24. 22:28

Kedves Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, mint korábban Szalcsinak. Hogyan lehet kényszer-kijelenteni valakit egy lakásból, ha már nem tulajdonos? Ugyanis megvettem tőle, de minden levél, végrehajtási felszólítások is idejönnek. És az illető nem elérhető, a szerződésen is a megvásárolt ingatlan címe van. Milyen papírok kellenek hozzá? Hová forduljak?
Előre is köszönöm a választ.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:10

bírói gyakorlat ilyen ügyekben,

Ő már vizsgálja a szándékot, stb.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:08

Eldönti Lewho.

Nincs a hatóság számára előírva a vizsgálódás.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.18. 13:07

Nincs olyan lakcíme, amit ehelyett bejelenthetne. Lakcím nélküli meg nem akar lenni.

lewho # 2013.11.18. 13:06

Mert az apa ki akarja jelenteni (mer' csak), az anya meg dafke nem akarja. Ennyi. Marják egymást, ahogy szokás.

Azt nem tudom, h mi a bírói gyakorlat ilyen ügyekben, és nem akarok egy fölösleges közigpert, ha tényleg eldönti az érintett nyilatkozata(amit erősen kétlek, ezért kérdeztem meg).

pazs # 2013.11.18. 13:01

Én mondjuk azt nem értem az egészben, hogy ha ténylegesen nem lakik ott (ha vissza akar térni, ha nem), akkor miért akarja mindenáron, hogy oda kapja a hivatalos leveleit (mert másra nem jó, hogy ott van az állandó lakcíme). Vagy azt gondolja, hogy ezzel bizonyítja, hogy a visszatérés szándékával hagyta el az ingatlant?