Állandó lakcím megszüntetése


Vicus70 # 2006.03.10. 09:20

Sziasztok!
Nagymamám volt a haszonélvező a házamban és az albérlőnek megengedte, hogy állandóra bejelentkezzen a lakába. Most hogy ő meghalt mit tehetek hogy kijelentsem őket?

monalisa1 # 2006.02.17. 03:18

Esetleg tudakold a dolgot az okmányirodában, ott ilyen problémával időnként találkozhatnak.

Én ezt tudom csak javasolni.

marigó # 2006.02.17. 02:04

Üdv.szeretnék én is tanácsot kérni,nekem az egyik állandó bejelentettem Amerikában költözött, a másik Auzstráliában,hogyan tudom ki jelenteni a lakásomból őket.
Köszönöm.

Zoltán György # 2006.01.24. 11:48

Lakáskiürítési per szaga van...
Kártérítési igénnyel fűszerezve:-)))

Laci1 # 2006.01.24. 11:24

Üdv.:obsitos Köszönöm a kielégítő válaszod a felszólítás nov.17.én kiküldtem felszólítva dec.30.-i távozásra jelenleg megküldöm neki a 15.napos felszólítást. Jelen tudomásom szerint a közüzemi díjjakat nem fizette meg ez valószínü polgári peres eljárást szaga van. Mindenesetre köszönöm a gyors és tartalmas válaszod.
Sikeres napot.
Köszönettel: Kaszás László


Örökösödés

obsitos # 2006.01.24. 10:54

Még az "állandó" lakbérletnél is adódhat, hogy később a körülmények változnak, és mint ilyen bizony távoznia kell.

obsitos # 2006.01.24. 10:51

Édesapád után a lakást örökölted meg, az albérlőhöz semmi közöd = nem te fogadtad azt be oda.

obsitos # 2006.01.24. 10:48

Az örökléssel a továbbiakban a tulajdonos te vagy: jogod van a tulajdonodat bírtokba venni. Írj egy ajánlott-tértivevényes levelet az albérlőnek, miszert a fentiek okán/jogán az albérleti szerződést 30 nap elteltével felmondod, költözzön ki.

Ha esetleg nem lenne hajlandó, a levelet megismétled, de akkor már csak 15 nap távozási határidővel.

Ha akkor sem még, akkor már fordulhatsz az önkormányzathoz és feljelented., elkezdik szabálysértési bírságolni...

Mindenesetre előszőr is próbálj meg vele személyesen beszélni = szép szóval távozásra bírni.

Laci1 # 2006.01.24. 10:39

Üdv.Apám elhunyt és egy albérlőt hagyott maga után akit :( állandóra jelentett be hosszú ideje ezt a státuszt élvezi.Most mi akik örökösök vagyunk hogy tudnánk kijelenteni?elég az okmány iroda ill.kell az albérlő jelenléte is? Várom mielőbbi válaszuk.
Köszönettel : Kaszás László


Örökösödés

kbj1 # 2005.04.18. 14:16

Honnan tudom? A hatóság itt keresi.
Nyilván nem szüntette meg. :o(
Köszi. Majd elbattyogok az okmányirodába.

Bubó # 2005.04.18. 08:22

Honnan tudod azt biztosan, hogy az illető még mindíg a te lakásodba van bejelentkezve?
Egyébként akkor, amikor valaki elköltözik, és valahova máshova bejelent-kezik, a régi lakcímén törlik a nyilvántartásból. Akkor maradhat a régi lak-címen, ha sehova máshova nem jelentkezett be.
A lakcímnyilvántartónál, ha igazolod a tulajdonjogodat, megmondják, hogy van-e valaki "illegálisan" bejelentkezve hozzád. Ha van, akkor egy illeték-köteles kérelmet kell benyújtanod, és az illető bejelentkezését "fiktív" be-jegyzéssel látják el. Ennél többet nem tehetnek.
Üdv.

kbj1 # 2005.04.10. 11:28

Mikor valaki bejelentkezik állandó lakónak az ingatlan tulajdonosának engedélyeznie kell ezt.

Namármost: a tulajdonos miként tudja elérni, hogy a már bejelenkezett személy állandó lakcíme ne az ő ingatlana legyen a továbbiakben?

Számomra logikus lenne ha lenne erre mód, hiszen az ingatlan a tulajdonossé, ne keresgéljenek ott senkit pl. a rendőrök mert évekkel ezelött az előző tulaj alatt bejelentkezett