Egyéves az új Polgári Perrendtartás - Lehetőségeket vagy akadályokat teremt az új törvény? - Szakértők válaszolnak | Budapest, 2019. február 8. szerda | Regisztráljon most!

Fórum közigazgatási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Birtokvédelem

drbjozsef # e-mail 2018.10.11. 14:21

Ez ennél bonyolultabb. Ismerni kellene a körülményeket. Ki, mikor, miért lett tulaj, lakó, bérlő, birtokos, akármi.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Tcsabi81 # e-mail 2018.10.11. 13:03

Múltkor be se mehettem mert nem volt tulajdonlapom,most már van! Számlám van mindenről amit el akarok hozni,most meg menjek bíróságra? Ha elmegyek akkor mennyi idő amíg döntenek?

drbjozsef # e-mail 2018.10.11. 10:23

Hívhatnak rendőrt.
Az meg mivel nem dönt, legfeljebb nem engedi a pakolászást, és aszondja, hogy ha akarsz valamit, fordulj bírósághoz (merthogy ez polgári jogi igény).

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

ObudaFan # e-mail 2018.10.11. 10:21

Laknak igen! Szóval nekem a bíróságra kell menni hogy a saját tulajdonomból,saját dolgaimat elhozzam?

Igen.

Ha odaállítok és pakolok akkor mi történhet?

Minimálisan is feljelenthetnek magánlaksértésért.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

Tcsabi81 # e-mail 2018.10.11. 10:18

Ha odaállítok és pakolok akkor mi történhet?

Tcsabi81 # e-mail 2018.10.11. 10:16

Laknak igen! Szóval nekem a bíróságra kell menni hogy a saját tulajdonomból,saját dolgaimat elhozzam?

ObudaFan # e-mail 2018.10.11. 09:51

Tcsabi81

Nem feltétlenül. Ha lakik valaki abban a saját tulajdonodban, akkor például általában nem.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

Tcsabi81 # e-mail 2018.10.11. 09:34

Üdv! Saját tulajdonomból kihozhatom a dolgaimat amiket számlával tudok igazolni?

terkanana # e-mail 2018.08.09. 18:17

Az oroszlánokat ne érdekelje, hogy mit gondolnak róluk a majmok!
https://civilkontroll.com/…uk-a-majmok/

Bea1 # e-mail 2018.08.09. 15:50

Kitelik tőle! Mondjuk azért kemény büntetést kapna, szerencsére a szántón csak a magánterületre figyelmeztető tábla volt kint, így azzal, hogy magáévá tette, nem veszélyeztetett mást.

alfateam # e-mail 2018.08.09. 12:31

Egy Ausztrál férfi elindul a házához közeli tóhoz, amikor a tavat eléri látja, hogy három csinos lány fürdik a tóban. A lányok kikiabálnak menjen el mert meztelenek és addig nem jönnek ki amíg el nem megy.
A férfi felemeli a vödröt és azt mondja én csak a krokodilt jöttem megetetni, nem akartam leskelődni.

Lehet hogy erre járt a szomszédod és elvitte a "fürödni tilos" táblát..

Bea1 # e-mail 2018.08.09. 11:44

Köszönöm. Régen loptam már, így nem tudtam! :)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.08.09. 11:41

(50 ezer forint a bűncselekményi értékhatár. Alapesetben.)

www.kbs-ugyved.hu

Bea1 # e-mail 2018.08.09. 11:39

Hívjam ki a rendőrséget egy házi gyártmányú tábla ellopása miatt?

És kijönnek?

Nem gondoltam volna!

Azt hittem, csak 20 000 ft érték fölött.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.08.09. 11:15

Miért ne foglalkoznának vele? Akár elzárással is sújtható szabálysértés.

www.kbs-ugyved.hu

Bea1 # e-mail 2018.08.09. 10:57

Köszönöm. A tábla értéke 20 000 forint alatt van, szerintem nem foglalkoznának vele.

gerbera317 # e-mail 2018.08.09. 08:51

A csatorna akkor is csatorna, ha éppen nincs benne víz. Ha tízévente egyszer vezet el vizet akkor már nem véletlen, hogy ott van. Nem lehet eltömíteni.
A szántódra pedig kérj birtokvédelmet. A tábla ellopása miatt pedig jelentsd fel.

Bea1 # e-mail 2018.08.08. 20:45

A "csatorna" közterület, oda is pakolt, de az engem kevésbé érdekel, mint hogy a szántómra pakol.

Bea1 # e-mail 2018.08.08. 20:44

Csatorna a megnevezése, de valójában sima gyep, víz a közelben sincs.

alfateam # e-mail 2018.08.08. 20:19

Ha csatorna akkor Vízügyi Hatóság.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.08.08. 20:12

Miért, ha nem magánterület, akkor pakolhatná oda a mimindent?

www.kbs-ugyved.hu

Bea1 # e-mail 2018.08.08. 20:03

Segítséget kérnék.

Szántómra, amit egy csatorna választ el az előtte lévő zártkerttől, folyamatosan kerti nyesedéket meg ágakat és szemetet pakol a kert új tulajdonosa. Kértem szépen, ne tegye, illetve hogy amit oda hordott, azt hordja is el onnan. Mondta, hogy oké, hamarosan. Ezt a beszélgetést közterületen rögzítettem. Azóta még több kacatot hordott oda, már embermagas a halom. Kiraktam a szántómra egy táblát, hogy magánterület. Lefényképeztem. A tábla eltűnt, a tulaj ellopta a magánterületemről, a kertjében látható, nekitámasztva egy épületnek. Közterületről lefényképeztem. Kérhetek-e ez miatt és az embermagas, szántómra hordott gazért és hulladékért birtokvédelmet? A gaz odahordása egy éven belül kezdődött, a táblát most lopta el.

Előre is köszönöm.

nonolet # e-mail 2018.06.25. 20:03

"a kivitelező ezen a részen lejjebb ásott minket."

Francokat! nem a kivitelőz az oka...

Ti hagytátok jóvá! építtetőként, ugyebár.

(vagy vettétek meg vevőként)

Bambusz83 # e-mail 2018.06.25. 19:13

Nonolet, nagyon nagy szintkülönbségek voltak a telken, és a kivitelező ezen a részen lejjebb ásott minket. Mire látszódott, már nagyjából késő volt feljebb tenni a házat. Más gondok is voltak itt, ha legközelebb építkezünk, okosabbak leszünk :) Köszönöm a válaszodat! Megpróbálunk megegyezni velük, bízom benne, hogy nem akarnak ennyire kiszúrni velünk.

nonolet # e-mail 2018.06.25. 16:52

ha mégis megépítik a tömör kerítést és emiatt föld alatti bunker hangulata lesz a nappalinknak,

Erre a tervezéskor, sőt
már a telek vételekor kellett volna gondolni!!!!!!

Hisz a pakliban benne volt már akkor is,
hogy
oda bizony BÁRMIKOR egy TÖMÖR kerítés kerülhet.

Amit nem is tudsz meggátolni erővel...