állandó lakcím


Majordomus # 2023.11.22. 20:28

Ha van meghatalmazásod...

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.22. 16:54

Csináld elektronikusan.

Laslo777 # 2023.11.22. 15:17

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a nővérem be tud e jelenteni engem állandó lakcímre anélkül, hogy én is ott lennék, (lévén külföldön tartózkodom) szóval van erre valamilyen lehetőség, meghatalmazás, iratmásolatok egyebek?
Köszönöm a választ előre is. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 20:15

;)

wers # 2016.08.10. 16:24

Ja, és a hal iszik vizet. A maga módján. :))

wers # 2016.08.10. 16:23

Na most szerintem egy jogszabály alapján kellene dolgozniuk, nem?

Persze. Ha mindeki ugyanazt olvasná a jogszbályokból, akkor nem kellenének sem az ügyvédek, sem a bíróság. Márpedig kellenek.

wers # 2016.08.10. 16:05

Jajj istenem. Azért ha úgy ötvenedik-hetvenediknek sikerül érkeznie egy ügyfélnek az ügyintézőhöz, talán már nincs a toppon.
Egyébként, igen, sikerült visszagyömöszölni területi illetőségre, mármint az új lakhely szerintire. Hogy miért? Biztos van olyan öreg tengerész, aki tudja. Az is igaz, hogy az ovik hivatkozhatnak teltházra, és azokat kötelesek felvenni, akik oda vannak bejelentve. Azon kívöl az személy azonosításának feltétele a lakcímkártya, főként, hogy kötelező a tényleges lakóhely bejelentése (3 nap), érdekes a bekeményítés a bejelentés oldalról. Még a jogsit sem lehet meghosszabítani lekcímkártya nélkül

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 15:43

Nem tudjuk, hogy a hal iszik-e vizet - de a lehetősége megvan rá, az biztos.

Mondom másképpen is: egy csomó per kezdődik úgy, hogy "nem gondoltuk volna", meg hogy "de hát a rokona", illetve, hogy "megbíztunk egymásban".

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 15:29

De jó ötlet! Aztán ha egy év múlva a haszonélvező unoka kiköltözteti a nagymamát, befogadod?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 15:10

szinte csak azokat veszik fel oda aki a körzetben lakik!
Ugyan. Ez szerintem eleve nem igaz (ez csak egy jó kifogás az óvoda számára, ha egy gyerek vagy a szüleje nem tetszik neki), másrészt biztos vagyok benne, hogy van legalább egy kijelölt intézmény, amely köteles felvenni a településszintű lakcímmel rendelkezők gyerekét.

Amúgy hiába reszelgetjük itt a szellentést; ha egyszer nem lehet, akkor nem lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 15:05

Tehát elég sok mindenhez kell a bejelentett lakcí
Még egyet sem mondtál, amihez feltétlenül kellene...

kismikike # 2016.08.10. 14:05

Hát ez az ! Valamennyi kormányablaknál mindent lehet intézni, kivétel a lakcímbejelentést! Tehát csak a kerületileg illetékesbe lehet intézni! Ez a kormányablak.hu-n is fel van tüntetve! És Ők utasítottak el!

Ezért szívás! Mivel pár napon belül ki kell jelentkezni z eladott lakásból így jogszabály szerint 3 napon belül valahová be kel jelentkezni! De nem tudok hová!

Ok hogy cégnél kézbesítési megbízott! De tisztán szerettem volna mindent intézni!

Tehát kell a bejelentett lakcím!

Most bejelenkezhetnék vidéki rokonhoz, de ugye az jogsértő, ha nem lakom ott!
Tehát elég sok mindenhez kell a bejelentett lakcím!Ezirányban érdemes utána nézni!
"Az újonnan hatályba lépett köznevelési törvény értelmében az óvoda köteles felvenni a tanköteles (3. életévet augusztus 31. napjáig betöltő) gyermeket, akinek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye az adott óvoda felvételi körzetén belül található." A helyhiány miatt ez be is tartják, vagyis szinte csak azokat veszik fel oda aki a körzetben lakik!

Üdv:
Miklós

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 13:08

mind mást mondott,
Hát akkor ahhoz kell menni, amelyik beéri egy tulajdonos hozzájárulásával. Ha jól tudom, valamennyi kormányablak országos illetékességgel rendelkezik.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 13:06

Azt gondolod (szervusz), hogy akinek nincs bejelentett lakóhelye (vagy településszintű van neki), azt nem fogadja a házi orvos, a gyerekét nem veszik fel óvodába?

A cég székhelyével ugyanaz lesz a gond, mint a lakóhelyed bejelentésével - de a kettő egyébként egymástól nem függ. (Gazdasági társaságnak "tulajdonosa" nincs, tagja van. Ha a tagnak nincs magyarországi bejelentett lakóhelye, akkor kézbesítési megbízottat kell bejelenteni.)

kismikike # 2016.08.10. 12:57

Tisztelt Kovács Úr

Nem értem pontosan a kérdését: "Miért olyan fontos az a bejelentett lakóhely"
Orvosi ellátás, óvoda és még nagyon sok más miatt!
Cégem székhelye is az lesz, és azért az alapítóba mint tulajdonos lakóhelyéhez akkor mi kerüljön?

Hát ez az! Voltunk már a kormányablaknál és nem fogadták be a kérelmünket mondván minden tulajdonosnak kell a hozzájárulása. Ezért kell mást kitalálni!!!!!

Ja közben felhívtam még pár kerület kormányhivatalát kiváncsiságból mind mást mondott, és más doksikat kértek be, még a kiskorú gyermekem okmányai ügyében is! Na ezt nem értem!

Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 12:35

Megpróbáljátok a nagymama hozzájárulásával. Vagy sikerül, vagy nem.
Persze, a nagymama indíthat pert a közös tulajdon megszüntetése iránt, és ha egyedüli tulajdonos lesz, akkor egész biztosan elég a hozzájárulása. De ez egy kicsit aránytévesztésnek tűnik egy lakóhelybejelentés miatt.
Miért olyan fontos az a bejelentett lakóhely?

kismikike # 2016.08.10. 12:23

Tisztelt Kovács Béla Sándor

1 ügyvéd és 1 kormányhivatali ügyintéző is!

De akkor mi lenne a javaslat? Mit csináljunk, hogy be tudjunk jelentkezni, úgy hogy a feleségem nagymamája 75%-os tulajdonos és egy rokon 25%-os tulajdonos (öröklés útján jutott hozzá a részéhez) akiről nem tudunk semmit 5 éve és nem találjuk a régi címén nem tud hozzájárulni semmihez!
Szombaton ki kell költöznünk a lakásunkból (értékesítés miatt) úgyhogy onnan ki kell jelentkeznünk, de nem tudunk hová, ha nem engedik csak úgy, hogy minden tulajdonos hozzájáruljon a bejelentkezésünkhöz!

Köszönöm előre is válaszát a lehetőségünkről.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 12:05

Elméletileg... Melyik jogtudós fejtette ki ezt az elméletet?

kismikike # 2016.08.10. 11:59

Köszönöm a felvetéseket hozzászólásokat!

A nagymama 75%-os tulajdonos és a 25%-os tulajdonost nem érjük el sehol.
Elméletileg a tulajdonrészével mindenki szabadon rendelkezhet, vagyis a vele kötött magánokiratban ki kell térni, hogy a 75%-os tulajdonrészével kapcsolatban hozzájárul a szívességi lakáshasználathoz!

Ha ezt sem fogadják el akkor nem tudom mit tegyünk. Ugye a nagymama nem tud nyilatkozni a másik tulajdonos helyett a beleegyezése nélkül (nem elérhető) mert az igencsak jogellenes!

Egyébként több kormányablakot végig hívtam ma és 3-4 verzió is volt erre, hogy miként járnak el, miket kérnek be kötelezően. Na most szerintem egy jogszabály alapján kellene dolgozniuk, nem?

Jaaa igen! Az ügyintéző mindent TUD!

wers # 2016.08.10. 10:49

De az ügyintéző tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 09:55

Igaz.

gerbera317 # 2016.08.10. 09:25

Igen, de a kérdező kérdése is hiányos.
A 27/A. § (3) akkor működik, ha a bérleti szerződést valamennyi tulajdonostárssal, vagy valamennyi haszonélvezővel kötötte. Nem tudjuk, hogy a nagymama haszonélvező-e, illetve egyedüli haszonélvező-e. Mert ha igen, akkor elég vele szerződni, illetve elég az ő hozzájárulása.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 09:02

Szerintem ebből a fogalommeghatározásból éppenséggel következik, hogy a legtöbb esetben valamennyi tulajdonostárs hozzájárulása szükséges.

gerbera317 # 2016.08.10. 08:05

@kismikike

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról
5. § (5a) Szállásadó: az a személy, aki jogosult egy természetes személynek valamely lakás vagy lakás céljára szolgáló egyéb helyiség használatát biztosítani.
26. § (4) A lakcímbejelentéshez - jogszabályban meghatározott kivétellel - a szállásadó hozzájárulása szükséges.
27/A. § (3) [...] a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja.

Nem írod, milyen jogcímen költözöl be a házba. De ha a tulajdonossal kötött, írásba foglalt bérleti szerződés alapján, akkor a 27/A. § (3) a te barátod.

wers # 2016.08.10. 07:50

Elnézést, félreérthető voltam. Az ügyintéző a túlbuzgó.