Lakcímkártyán tartózkodási hely


nonolet # 2018.01.30. 19:45

Rosszul feltett kérdésre más a válasz, mint a jóra...

wers # 2018.01.30. 17:29

Csak 12, az ország különbözől okmányosától bocsika már kormányhivatól kaptam ugyanazt a választ. Majd később folytatjuk.

nonolet # 2018.01.30. 13:51

Nem kell 4 év elég csak 2017.01.26.-ig elég visszanézned...

Azóta többször írtam le neked, hogy: nem úgy van, ahogy írtad.

Most már beláttad, hogy valóban nem úgy van, tévedtél.
Ennyi történt.

wers # 2018.01.30. 13:35

Most csak röviden, majd folytatom, nem felejtelek el
Az pedig, hogy előbb a jegyzőhöz kell menni, utána a polghivhez” Úgy gondolom, mivel a jegyző a poghivben dolgozik, nem lesz nehéz magát megtalálnia. :)
Nem igazán látom be, hogy mégegyszer próbáltad volna, mert eddig nem ezt írtad.
Az viszont szinte kizárt, hogy az előző kb. négy év minden részemről e témában írt bejegyzését előkukázzam.

drbjozsef # 2018.01.30. 05:26

Nem igazán látom be, hogy mégegyszer próbáltad volna, mert eddig nem ezt írtad. Hanem ezt :

De tudom, hogy a lakcímnyilvántartás "hülyebiztos" azaz, ha a cím nem lakás céljára van bejegyezve, akkor csak településszintű bejelentés lehetséges.

Ha a cím már be van jegyezve, akkor oda lakcím létesíthető kellene legyen. Mindegy, hogy az mi.

Az pedig, hogy előbb a jegyzőhöz kell menni, utána a polghivhez, az tényleg eddig nem szerepelt, de nem is állította senki ennek ellenkezőjét, minthogy erről konkrétan eddig szintén nem volt szó. Nem az eljárás sorrendiségét vagy hatásköreit rágtuk, hanem a puszta lehetőségét. Márpedig akkor végre Te is elismered, ha jól értelek, hogy ez lehetséges. Na, ez a mégegyszer.

wers # 2018.01.29. 16:22

Ezt magyarázom, csak senki sem akarja megérteni. A jegyző egy személyben (hivatalban) ezt már intézheti. Egy éve.

nonolet # 2018.01.29. 15:25

...és mi tartja vissza a polgárt, hogy

LOGIKUSAN!!! járjon el, azaz

  • előbb a jegyzőnél kérje az adott helyre a cím képzését
  • utána pedig a lakcím kártyáját az újonnan képzett címre

Ja semmi...

wers # 2018.01.29. 12:32

Bocs az elgépelésekért :)) nélkülük el sem hinnétek, hogy tényleg én írtam. Nem tudom enyhít-e , hogy három napja lázas vagyok.

wers # 2018.01.29. 12:28

A településszintű bejelentéshez ilyesmit kell aláírnia a személynek:
Nyilatkozom, hogy jelenleg nem lakás céljára nyilvántartott helyiségben élek.
Na persze kell a tulaj hozzájárulása is.

wers # 2018.01.29. 12:23

Kedvedért, drbjozsef, megpróbálom mégegyszer. Két külön hivatal. Régebben egy volt, most kettő. A törvényi szabályzás meg valahol a rejtvényfejtés és a verselemzés között. A kormányhivtalnak nincs hatásköre az utca, házszám megállapítására, és arra sem, hogy az a 5x6m-es helyiség mire is alkalmas. Zöldségbolt? Fogyorvosi rendelő? Gyerekszoba? Ez a jegyzö nyüge. Ami pedig még nincs megállapítva, oda kellene a kormányhivatalnak lakcímet bejegyeznie. Ami lehetetlen feladat, még akkor is, ha elszánt ügyintézők próbálják megerőszakolni a rendszert.

drbjozsef # 2018.01.29. 12:03

Igen. Településszintűt.

Igen, akkor, ha nem kéri a cím felvételét a nyilvántartásban, ami egy csomó határozat szerint nem tagadható meg akkor sem, ha zártkertről, gazdasági épületről, vagy putriról van szó, ha az megfelel a lakcímnyilvántartás tágan értelmezett "lakás" fogalmának.

nonolet # 2018.01.29. 12:01

...vagy kéri az adott helyre a cím képzést.

Aztán pedig már lesz is címe :-)
Kiadható a "normál címes" lakcímkártya rá.

wers # 2018.01.29. 07:50

Ha egyáltalán nincs bejegyezve a cím, de a kérelmező kéri, akkor kell kapnia lakcímkártyát.” Igen. Településszintűt.

nonolet # 2018.01.27. 21:41

"És a jegyző hogy tud fellépni ha lakásként használok egy olyan közterületre nyílóirodát amit nem enged a rendezési terv lakásként használni?"

kb. sehogy.

A rendezési terv az építésről szól
és a későbbi rendeltetés módosításról.

Nem a későbbi tényleges használatról...

wers # 2018.01.27. 16:54

2017-től a jegyzők visszakapták teljes hatállyal az ügykört, vagyis már mindkét hovatal eljárhat. Nem is nagyon érthető, hogy 2013-ban miért választották ketté.
Az ingatlan besorolása mindig a jegyző feladata volt.

Johnson # 2018.01.27. 14:11

Értem. Köszönöm.

És a jegyző hogy tud fellépni ha lakásként használok egy olyan közterületre nyílóirodát amit nem enged a rendezési terv lakásként használni?

netán végső esetben karhatalommal kirángatják a matracot alólam? vagy pénzbírsággal sújt?

drbjozsef # 2018.01.27. 13:50

146/1993. (X. 26.) Korm. rendelet
34§(2)

Ha egyáltalán nincs bejegyezve a cím, de a kérelmező kéri, akkor kell kapnia lakcímkártyát. Az, hogy a kormányhivatal nem ad, egy dolog, de meglepőnek semmiképpen nem az ebben az országban.

nonolet # 2018.01.27. 12:38

Ez sem igaz... erre is adj jogszabály helyet, ha már állítod.

wers # 2018.01.27. 12:15

Nonolet, bár mintha követnéd éltutamat, bazira le vagy maradva. De tudom, hogy a lakcímnyilvántartás "hülyebiztos" azaz, ha a cím nem lakás céljára van bejegyezve, akkor csak településszintű bejelentés lehetséges. Ez igaz pl. a zártkertekre is.

nonolet # 2018.01.27. 12:01

Johnson

NEM a jegyző dönti el, hogy te ott laksz-e valahol...
(ez a te hatásköröd kizárólag)

A jegyző csak regisztrálja a tényt, mait bejelentesz.
Plusz, ha kell címet képez (ha még nincs).

nonolet # 2018.01.27. 11:59

Johnson

Nem kell lakássá nyilvánítani!!!
Nem csak lakásban lehet lakni, ah nem akár egy sufniban is.

Csak az a tény számít, hogy éppen ott lakik valaki, ahol...
Ezt a tényt kell közölnie a hatósággal 3 munkanapon belül.

nonolet # 2018.01.27. 11:57

wers

Azért gáz úgy a kormányablakban melóznod, hogy ennyire gyenge vagy a saját melódhoz tartozó ismeretekből...

- -
http://kormanyablak.hu/…6/OKMIR00104

Lakcím adat: bejelentett lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címe.

Lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él.

A lakcím bejelentés szempontjából
lakásnak!!!!!!! tekintendő
az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész,
amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ,

továbbá az a helyiség!!!!!!!!!,
ahol valaki szükségből lakik,
vagy – amennyiben más lakása nincs – megszáll.

-

Tartózkodási hely: annak a lakásnak (lásd fentebb) a címe, ahol — lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül — három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.

- -

Szóval: miért nem jelenthető be egy irodába lakcím ?!

Johnson # 2018.01.27. 11:48

nem tudom lakássá nyilváníttatni mert a szabályozási és rendezési terv tiltja.

a kérdés továbbra is az, hogy ezt láthatja-e az ügyintéző a kormány ablakban, vagy simán kiadja a lakcímkártyát rá?

wers # 2018.01.27. 11:20

Fordítsd meg. Elóbb nyílvátatsd lakássá a jegyzővel. Ha nem, akkor nem lehet oda bejelenteni lakcímet. Mint nagyon sok olyan helyre sem, ami egyébként alkalmas lenne lakhatásra.

Johnson # 2018.01.27. 11:10

Na még egyszer:

van egy érvényben lévő városi szabályozási és rendezési terv, mely kimondja az adott épület vonatkozásában az alábbiakat:

14. Horizontális rendeltetés
Településközpont vegyes zóna
7.§b) A területen

  • lakóépület, - melyben a kiskörút tervezett nyugati szakasza mentén a közterülettel határos épületszárny földszintjén lakást létesíteni nem szabad -, igazgatási épület, kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szálláshely szolgáltató épület, egyéb közösségi szórakoztató épület a terület azon részén, ahol a gazdasági célú használat az elsődleges, egyházi, oktatási, egészségügyi, szociális épület, sportépítmény, parkolóház, üzemanyagtöltő,

továbbá különleges esetben

  • nem zavaró hatású egyéb gazdasági építmény

helyezhető el.

  1. A területen nem helyezhető el önálló parkoló terület és garázs a 3,5 t önsúlynál nehezebb tehergépjárművek és az ilyeneket szállító járművek számára, lakások az épületek földszintjén a közterülettel határos épületszárnyban nem helyezhetők el.

Ez az adott ingatlanra vonatkozik. Kérdés tehát ennek fényében, hogy ha lakcímet akarok oda bejegyeztetni, meg tudom-e tenni vagy sem.

Újabb kérdés:
ha az irodából lakást csinálok, és el kezdek ott lakni, és tegyük fel valakinek ez szemet szúr (közterületre nyílik az ajtaja), akkor kötelezhet-e a jegyző hogy ne lakjak ott, van-e valami eszköz a kezében erre vonatkozóan?