Munka az EU - n belül


kamrusepha # 2012.11.28. 15:52

Tisztelt Fórumozók,Jogi Szakértők!

Két hetet dolgoztam egy Budapesti nyomdában.
Kb. 16 személyre jutott egy koedukált,igénytelen wc,amit kér kollégám még öltözőnek is használt,mert az öltözőhelyiség is kicsi volt.
Étkező sem volt,így a munkák közt evett mindenki.
Nem csak a higiénia volt a döntő ok,ami miatt otthagytam őket,de 17 éves szakmai gyakorlattal,érettségivel,nyelvtudással és ISO tanfolyamokkal rendelkezem és kemény 94700 ft bruttóval akartak felvenni.......
Mennyire jogszerű az ilyen körülmény,illetve fizetés?

Köszönettel,
L. M.

vini02 # 2012.11.11. 19:47

köszönöm

Sherlock # 2012.11.10. 11:14

Megoldható itteni kft-vel, de további tájékoztatást osztrák jogászok tudnak adni.

vini02 # 2012.11.10. 09:44

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy van egy Kft-m itt magyarországon,és szeretnék Ausztriában egy büfékocsit üzemeltetni,ahol sütemény féleséget készítek és árulok.Ehhez milyen engedélyekre,papírokra lenne nekem szükség? az itteni Kft-vel megoldható mindez? Honnan tudhatom meg az ottani higiéniai előírásokat,és vajon szigorúbbak mint itt?
Minden érdekel ezzel kapcsolatban!
Köszönöm előre is!

cuper77 # 2012.09.21. 07:17

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok:)
A következő a gondom megosztom veletek hátha valaki hasznos tanáccsal el tud látni esetleg szakmai véleménnyel mit lehet ilyen esetbe tenni és megéri e egyáltalán.

3-Hónappal ezelőtt felvettem a kapcsolatot egy ismerősöm által ajánlott Külföldi Munkaerő közvetítő cég fejvadászával.Mint ahogy az ilyenkor szokott törtnéi elküldtem neki az Önéletrajzom a kért adatokat és az ehhez szükséges dolgokat.Napi kapcsolatba voltunk a fejvadásszal így összesen 6 alkalommal kaptam idő pontot hogy hétvégén indulhatók ki dolgozni és mind a 6 alkalommal az utolsó pillanatba különböző kifogások miatt le lett mondva az indulás.Már le is mondtam erről az egész munkáról mikor ismét megkeresett ez a fejvadász aki közölte velem lenne egy nagyon jó lehetőség most egy cégnek építkezésen kéne beépíteni Ablakokat nagyon jó pénzért ami a gond vele hogy olyan autóval kéne ki menni amin van vonóhorog mert maga a cég ahova kell menni dolgozni biztosít utánfutót valamint nekünk saját maguknak kéne beszerezni ehhez a munkához a felszerelést kézi szerszámokat gépeket.Nehézségek árán de felszereltettük a kocsira a vonó horgot megvettük a szerszámokat ez az egész mutatvány közel 170 ezer forintunkba állt meg.Mi a kollégámmal jeleztük több alkalommal is maga a fejvadásznak hogy egyikünk sem tud Németül beszélni illetve a Barátom Angolul kommunikációs szinten beszél hogy elég lesz e maga az Angol nyelvtudása?Mire azt a választ kaptuk hogy igen!Megállapodás szerint azt az információt kaptuk hogy panzióba leszünk elszállásolva amit a cég megelőlegez nekünk és a fizetésből majd vissza vonják ami olyan havi 260-300 euro között lesz.Ezt követően megkaptuk maga a Munka erő közvetítő címét.Ekkor jött még egy kérés a fejvadásztól hogy fel tudnánk e venni út közbe még egy Magyar embert akit ki kéne vinnünk magunkkal mert ős is ugyan ehhez a munkaerő-közvetítő céghez jönne ki mint hegesztő.Természetesen igen mondtunk arra gondolva hogy kifele menet maga az üzemanyag költségünk is eloszlik 3 ember fele.Másnap reggel el is indultunk kifele.Oda érve egy úr jött ki aki ennek a közvetítő cégnek az egyik tulajdonosa.A szükséges bemutatkozások után beinvitált minket az irodába és a kollégámmal el kezdett Angolul beszélgetni ami úgy nézet ki hogy elmondott a főnök Angolul egy mondatot a kolléga azt fordította nekünk majd a kérdést 3-an megvitatva vállászólt neki.Hogy maga a szerződésbe mi állt azt nem mondta el a kérdésre mikor kérdeztük azt a választ kaptuk hogy általános dolgok de neki erre sajnos most nincs ideje hogy részletesen elmondja mert jönnek más munka vállalok is hozzá.A szállásra azt mondta amit korábban infot kaptunk majd egyeztettük hogy másnap hány órára kell reggel oda mennünk az iroda elé hogy elkísérjenek minket a munka adó céghez.Majd megkért minket hogy a felvett utast vigyük még el a szállására mert 2 különböző szálláson leszünk.A Panzióhoz érve oda mentünk és mondtuk illetve mutattuk neki a papírt amit az irodába kaptunk hogy innen és innen jöttünk és a srácnak itt van ettől a cégtől szoba foglalva.Foglalás valóban volt csak nem vasárnaptól hanem hétfő reggeltől na mentek össze vissza a telefonok hívtuk a fejvadászt maga a közvetítő céget azok hívták a panzióst 2 óra hadakozás után arra jutottak hogy a srác fizesse ki a panziót saját pénzből és másnap majd vissza kapja az árát.Na ezen történések után már félve indultunk el a barátommal kollégámmal a mi szállásunkhoz de ott nem jelentkezett ilyen gond megkaptuk a szoba kulcsokat tök simán ami nagyon furcsa is volt számomra:)Az emeletre haladva ki jött 2 ember egy szobából és Magyarok voltak megkérdezték honnan jöttünk stb stb hamar kiderült hogy ők is ennél a közvetítő cégnél vannak villanyszerelők.Na abba a pillanatba megindult a panasz áradat hogy nekik saját maguknak kell fizetni havonta a Panziót amiről 3 eltelt hét után szereztek tudomást és a 260-300 euros költség az igen csak havi szinten 480-500 eurot éri el valójában.Úgy voltam vele majd másnap munka előtt valamint munka után úgy is be kell majd menni az irodába akkor majd rákérdezünk hogy is van ez mert nekünk nem ezt ígérték és tuti nem értettük félre mert maga a fejvadász Magyar származású csak a 80 évekbe kidisszidált Németbe valamint maga a cég főnöke is ugyan ezt az infót adta nekünk csak Angolul:)Másnap reggel oda értünk a Munkaközvetítő céghez akkor már mind a 2 főnök ott volt szóltak hogy kövesük őket kocsival.Na a munkáltató céghez érve lepasszoltak minket majd kaptunk 2 Német kollégát akikkel elmentünk az állítólagos építkezésre ami oda érve úgy nézett ki hogy rendes lakossági személyekhez kellett menni szó sem volt semmi féle irodaházról építkezésről!Már eleve furcsa volt hogy vinnénk mi ki az ablakokat akár utánfutóval is mikor a 2 német kisteherautójába alig fértek be.Na ezt követően neki álltunk dolgozni ment is minden flottul rendesen megértettük egymást meg szakmai tapasztalattal tudtuk mit kell csinálnunk.Délután 17 óra körül ettől a cégtől kijött egy ember valami nagyfőnök féle lehetett köszönt én köszöntem neki annyi Német tudás volt majd elviharzott és oda ment a kollégámhoz is.Majd elkezdett valamit mondani neki németül mire a társam megkérdezte tud e Angolul mert akkor beszélgessenek úgy.A főnök megkérdezte azzal a kocsival vagyunk ami a ház előtt áll?Mondta neki igen,majd ezt követően jött a másik kérdés hogy hogy nem beszélünk Németül?Hiszen itt ügyfelekhez kell kimenni kiszállítani az ablakokat redőnyöket ás amit kibontunk régi dolgokat azt is el kell szállítani.Na akkor már tudtuk hogy az még hadiján hogy nekünk csak beépítésre vannak szerszámaink de bontásra nincs és ha ezeket a szerszámokat kinn még meg vesszük az szintén forintra át váltva közel 100 ezer de az autónk is kicsi ehhez ebben a formában így és még Németül sem beszélünk.Nem telt el 20 perc hívott is minket a munkaközvetítő iroda hogy a munkánkkal maximálisan meg voltak elégedve de sajnos a kocsi kicsi és a nyelv miatt nem vagyunk jók majd másnap 10 órára mennyünk be az irodába.Kértük hogy had mennyünk be még aznap hozzájuk mert akkor ezek szerint munka nélkül maradtunk és elindulnánk haza fele Magyarba!De azt mondták maradjunk mert van más cég ahol szerdán kezdhetnénk ezért kell Kedden bemenni délelőtt 10 órára.Ennek tudatába maradtunk.Majd másnap bementünk ahol kérték hogy a munka lapokat adjuk le de nem írattuk alá maga azzal a céggel akiknek dolgoztunk így szóltak hogy mennyünk vissza és intézzük azt el mert úgy is kéne várni délután 4-5 óráig mire tudják mondani hogy akkor szerdával mi lesz.Elintéztük a papírt amit kértek majd vissza mentünk a megbeszélt időbe.Oda adtuk a papírt mire közölte a főnök majd csak Október elejétől tudnának munkát adni addig haza kéne menni.Mondtuk jó mi mást tudtunk volna tenni.Kérdeztük hogy a Hétfői munka bérünket akkor el kéne számolni mire közölte hogy Németbe úgy szokás hogy jövő hónap 20 án van fizetés akkor számolják el de mivel nem a munkánkkal volt gond és korrektül állunk a dolgokhoz Október 5 én megkapjuk a pénzünk mert addigra úgy is vissza kell mennünk mert addigra lesz munkánk.Megkérdeztem a szállásunkat kifizetik ők?Mire azt mondta a főnök természetesen.Az irodából kiérve kaptuk a telefont a másik sráctól akit mi vittünk ki hogy nem jó a munka a szállás az rossz és hogy nem felelt meg a próba munkán így haza kell jönnie de a Panziós követeli a pénzér a szállásért mert a cég nem fizette ki és ha nem fizeti ő ki rendőrt hívnak.Szintén ezen információk tudatában felmértük azt a társammal hogy pont annyi euronk forintunk van hogy talán pont hazáig elég lesz az üzemanyagra így bár nem szép dolog és szégyenlem is magam érte de úgy szöktünk meg a panzióból hogy még csak véletlen se járjuk így.Haza érve kaptam az információt hogy nagyon kicsi a valószínűsége annak hogy mi tényleg megkapjuk a pénzünket amiért megdolgoztunk tisztességgel becsülettel.
Amire kíváncsi lennék ha nem kapjuk meg a bérünket akkor van e valami lehetőség arra hogy jogi útra tereljük a dolgot esetleg milyen esély van rá hogy meg is nyerjük a dolgot?Vagy törődjünk bele hogy így jártunk?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.20. 07:40

Átverés.

ildikoek # 2012.06.20. 06:48

Szeretnék segítséget ill. tanácsot kérni: Egy rokonom mehetne Németországba dogozni - építőiparba. Akivel itthon beszélt, azt mondta, hogy érdekelt egy német cégben és keresnek néhány főt ép.ip.munkára.Alkalmazotti viszonyt említett, de nem egyszerű munkaszerződéssel, hanem úgy mondta, hogy Bt. kültagként jelentenék be, mert (állítólag) így kedvezőbb.Azt mondta, hogy járulékokat fizetnek és úgynevezett projektszerződést fognak kötni. Németországban van ilyen lehetőség?

csumpo # 2012.06.06. 11:40

Akkor ezek szerint Németországban elég lefénymásolni az iratokat és semmi papírt nem kell aláírni és más tud csinálni neki az Ő nevében saját vállalkozást? Már itthon van Magyarországon és szeretnénk kideríteni, hogy tényleg az aláírása nélkül csináltak neki mások egy saját vállalkozást. Hol lehet ennek utána nézni?

Sherlock # 2012.06.05. 21:33

Leginkább németországban. Ha számlaképes, akkor valószínűleg van.

csumpo # 2012.06.05. 20:25

Segítséget szeretnék kérni. Édesanyám élettársa Németországba dolgozott, ahol a munkáltatója állítólag saját vállalkozást csinált neki. Lefénymásolta az iratait, de semmilyen hivatalos papírt nem írt alá. Hol tudunk utána nézetni, hogy most tényleg van-e Németországba saját vállalkozása? A "főnöke" abban az esetbe fizeti ki, ha leszámlázza, ami munkát megcsinált.

pottyosmehe # 2012.02.19. 20:49

Jó napot!
Egy kis segítséget szeretnék kérni:Olaszországban dolgozom szezon munkát így évente 7-8 hónap munka a többi szünet.Sok mindent hallottam már a munkanélküli segélyről illetve különböző egyszeri segélyekről,de soha senki nem tudta megmondani mi a feltétele az igénylésnek illetve hol és hogyan tudom ezt kérni.Ha valaki tud erről valami biztosat kérem válaszoljon!Köszönettel!

ilike54 # 2011.11.08. 10:34

Segítséget kérek! Szerettem volna igénybe venni a nők 40éves munkaviszony után igénybe vehető nyugdíjat, csak nekem nem egyszerű mert a ledolgozott idő felét Romániába dolgoztam .A Nemzetközi nyugdíj biztosító ki kérte az éveket. Elnézték az iratot, amit küldtek és 23 év és 4 hónap helyett csak 18 év 10 hónapról küldték az értesítést. Miután adat egyeztetést kértem, azzal magyarázták a dolgot, hogy effektív csak 18évet és 10 hónapot dolgoztam mert a többi év csak bonusz amiért a nehéziparban dolgoztam. De azért kijavította és hozzá tette, hogy azt a 4évet és pár hónapot nem veszik figyelembe ennél a nyugdíjba vonulásnál és ezért nem értesítettek róla. Kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy egy állam hivatalos igazolást felülbírálják és egy másik ország érdekei szerint értelmezik? Megjegyzem, hogy Romáiban alkalmazzák ezt a kedvezményt, és ha az Uniós szabályok szerint Ők fizetik az ott dolgozott évek után a nyugdíjat, akkor itt miért nyirbálják a keservesen ledolgozott éveket? Az igazolt 23 év alatt azt írja a Román iraton, hogy az igazolt időszak a ténylegesen ledolgozott idő. A JOGOSULTSÁGHOZ FIGYELEMBE VEHETŐ MAGYAR SZOLGÁLATI IDŐ:18ÉV 327 NAP EBBŐL FIGYELEMBE VEHETŐ 16 ÉV és 3NAP A ROMÁN SZOLGÁLATI IDŐ 23ÉV, 4HONAP, 17 NAP EBBŐL FIGYELEMBE VEHETŐ 18ÉV, 327NAP MERT A 4ÉV ÉS A 6 HONAP BONUSZ IDŐ.
KÉREM FELVILÁGOSÍTANI, hogy MIT ÍR ELŐ A NEMZETKÖZI JOG ILYEN ESETBEN.
Köszönettel:
ilike

Bartucz # 2011.09.26. 17:50

Tisztelt Jogi Fórum!

A problémám,hogy munkahelyi baleset ért Londonban,de a munkáltatóm nem hajlandó teljes táppénzt fizetni,és a biztosítójának továbbítani a kártérítési igényemet.
A munkahelyemen nem kaptam balesetvédelmi oktatást,és a megfelelő védőeszközöket sem biztosította számomra.
Jelenleg itthon regenerálódom,itthonról szeretném ezt az ügyet elintézni,ha lehet,minél hamarabb.

Üdv.:
Bartucz

orlandi # 2011.08.16. 19:32

Ha egy magyar nyugdíjas EU országban vállal bejelentett munkát, mennyiben vonatkozik rá a magyar jogszabály, vagyis az, hogy egy bizonyos összegű kereset után választania kell: vagy a nyugdíj, vagy a jövedelem?
Lehet, hogy Magyarországon ki sem derül a külföldi munkaviszony? Vagy becsülettel be kell vallani itthon, mert akár ki is derülhet? És ha bevallja, utólag kell valamit visszafizetni?
Elnézést a sok kérdésért, de sok múlik a válaszukon. Köszönöm!

Lacitalia # 2011.01.20. 12:18

Jonapot

En magyarorszagon szeretnek ceget alapitani es olaszorszagban dolgoztatni embereket.A kerdesem az lenne ha kikuldetesben dolgoztatok embereket mennyi adot kell fizetnem es hova .Amit tudok hogy van kettos adozast elkerulo torveny, es tarsasagi ado ami azt jelenti hogy olaszorszag eseten 33 szazalekot olaszorszagban kell kifizetnem ami utan nem eri meg a vallalkozas.Kerdesem ......barmilyen infot felvilagositast szivesen varok!

Laci87 # 2010.01.12. 17:54

Üdv

Érdeklödnék ukrán államporgár vagyok 5 éves tartozkodási kártyával rendelkezem.
Van bejelentett lakcímem, tb kártyá,adó kártyá.
Szerettem volna jelentkezni a munkanélkülibe.
Ott közölték velem nem regisztrálnak, de a bevándorlási hivatalba azt mondták ezzel az engedélyel mindenre jogosult vagyok mint a magyar állampolgárok.
Kérem segitsen választ találni dolgozhatók-e?
Köszönöm.

frosch # 2009.10.09. 18:04

Sziasztok!

Érdeklődnék a németországi Au-Pair (babysitter) évvel kapcsolatban. Elviekben magyarok 1 évig csinálhatják ezt az au-pair tevékenységet, au-pair munkavállalási engedéllyel.

A kérdésem az lenne, hogy mi van ha vki ennek ellenére tovább marad? (Tehát Au-pair biztosítás, lakcím sem változik, csak a munkavállalási jár le).
Mik lehetnek ilyenkor a szankciók? Sehol sem találtam erre a kérdésre a választ, remélem valaki tud segíteni.

Előre is köszönöm!

zimcsi # 2009.03.11. 08:04

Jó napot mindenkinek!
Nem tudom,hogy jó helyre írtam-e.
Most a következő a problémám:
Az ex férj gyt. csökkentést akar arra hivatkozva,hogy már nem dolgozik Németországban.
De ezt igazolni nem tudja,csak azt,hogy a magyarországi cégnél,aki kiküldte,ott megszűnt a munkaviszonya.A kérdésemre azt a választ kaptam,hogy körülményes lenne beszereznie a német munkájának megszüntetését igazoló papírokat,mert Németországból kéne kikérnie.
A kérdésem az lenne,hogy ha kiküldetésben van magyar cégtől,-van kiküldetési utasítása-akkor a német cégnél is van-e ilyen vagy hasonló munkaszerződése?Tehát kötnek-e valamilyen szerződést?
Ha van,akkor kéne lennie egy megszüntetést igazoló papírnak is,vagy nem?Vagy ha van kiküldetési utasítása,akkor a németek már nem kötnek vele szerződést?

A segítséget előre is köszönöm

Dr. Lee # 2007.08.29. 07:35

Ja,és a leendő nyugdíjba beszámít,valóban elszámolják egymás között a TB szervek ezt.

Dr. Lee # 2007.08.29. 07:27

A tényleges munkavégzés helye lesz a döntő.Ha tudod bizonyítani, hogy te ténylegesen Olaszországban dolgoztál,akkor jár neked az olasz munkanélküli segély,ha arra jogosult vagy az olasz jogszabályok alapján.
Szvsz magyar munkanélküli segély nem jár.
Tehát így a cégnek igaza volt,mind1 tulajdonképpen,csak tudd bizonyítani.Szerintem is jobb,ha Olaszországban vagy bejelentve.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 06:48

No, ha nekik mindegy, akkor jelentsenek csak be Olaszországban. Szerintem.
A trükközéssel a munkavállaló ritkán jár jól.

Giglio # 2007.08.29. 06:29

Az olasz cégnél úgy tájékoztattak, mindegy, hogy az EU-n belül melyik országba vagyok bejelentve.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.28. 19:14

Biztos? Magyarországon dolgozik valaki két évet, amikor felmondanak neki, gyorsan elköltözik svédországba, és ott igényli, ls kapja a svéd munkanélküli segélyt?

ObudaFan # 2007.08.28. 18:58

EU-n belül ezt a tagállami tb-szervek egymás között elszámolják, és lehet majd itthon igényelni az egész tb-t.

Giglio # 2007.08.28. 18:17

Mondjuk kimegy a magyar állampolgár Olaszországba dolgozni és azt mondja az olasz cég, neki ezért-azért-amazért az a jó, ha Lengyelországba van bejelentve az illető, lengyelországi leányvállalatánál. Ilyenkor mi van? Vigyázat! Megtörtént esetekről beszélek, nem kitalációkról!