Külföldre kilehet vinni kiskorú gyereket?


pazs # 2012.03.23. 09:51

Ahhoz nem, hogy te költözz, de a gyereked költözésénél igen. Akkor teheted meg, ha az apa hozzájárul. Ha az apa nem, akkor a gyámhivatal.

nicky75 # 2012.03.23. 09:29

Ha nálam van elhelyezve, és én vagyok a teljes jogú gyámja, ki kell kérnem az apa engedélyét, ha költözöm? Ha ő pl. Debrecenben lakik, én pedig elköltözöm Mohácsra, akkor nem tehetem meg, mert neki sokba kerül az utazás láthatások esetén?

pazs # 2012.03.23. 09:00

Már csak azért sem, mert a gyerek lakóhelyének megválasztását nem intézheted önállóan, ahhoz mindkét szülő hozzájárulása kell (ugyanígy az életpálya megválasztásához, megegyezés hiányában a gyámhatóság dönt).

Sherlock # 2012.03.23. 06:22

Nem akadályozom a láthatást, csak máshová kell érte jönni.

Ezt te sem gondolod komolyan.

nicky75 # 2012.03.23. 05:21

A téma engem is érint...
Én is úgy olvastam, hogy egy évnél rövidebb időre kivihetem. A láthatás biztosítása pedig a bírósági végzés szerint: "a gyermeket lakóhelyéről elszállíthatja..."; ha ez a bejelentett lakóhely külföldön van, akkor is törvénysértő vagyok? Nem akadályozom a láthatást, csak máshová kell érte jönni.

pazs # 2012.03.13. 08:53

Részben igaz, egy évnél rövidebb külföldi tartózkodás esetén nem kell a gyámhivatal hozzájárulása, egy éven felül pedig igen, plusz még a másik szülő vagy a bíróság jóváhagyása is. És minden esetben a megállapodás/bírósági ítélet szerinti láthatást biztosítani kell.
Ha kiviszi minden formalitás nélkül, akkor a másik szülő a hágai egyezmény alapján hazahozathatja a gyereket.

sziszi77 # 2012.03.07. 09:54

Miért mi történik ha kivisz őket?Én azt olvastam valahol egy évig kint lehet lenni a gyerekkel,tovább meg kell a beleegyezés a gyámhatóságtól.Ez igaz?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.07. 09:35

Nem.

sziszi77 # 2012.03.07. 09:11

Üdv!
Kérdésem,a barátnőm elvált vannak kiskorú gyermekei,kiviheti-e az apa beleegyezése nélkül őket külföldre?Megismerkedett egy külföldi férfivel szerelmes lettek egymásba,nyáron össze is házasodnak.
Van útlevelük.A barátnőm a kizárólagos gyámja a gyerekeknek.Ha kint szeretne maradni akkor ,hogy zajlak a gyerekláthatás?
Lécíves aki tud segítsen fontos!