bekamerázott öltöző


Bea1 # 2015.03.30. 12:42

elküldtem a menedzsernek a törvényt, miszerint kötelező feltüntetnie az óraszámot a payslipen. ezt válaszolta:
Please see my response highlighted to your query

(1)

An employee has the right to be given by his employer, at or before the time at which any payment of wages or salary is made to him, a written itemised pay statement. - PIZZA ANGEL PAYSLIPS HAS ITEMIZED BREAKDOWN OF YEAR TO DATE, PAY, DEDUCTIONS, EMPLOYERS N.I, TAXABLE PAY, NON TAXABLE PAY, TOTAL PAY, & NET PAY WHICH COMPLIES TO EMPLOYMENT RIGHTS
.

(2)

The statement shall contain particulars of—
(a) the gross amount of the wages or salary, - PIZZA ANGEL PAYSLIPS SHOWS THE GROSS AMOUNT ON THE PAY SECTION
(b)the amounts of any variable, and (subject to section 9) any fixed, deductions from that gross amount and the purposes for which they are made, - PIZZA ANGEL PAYSLIPS SHOWS THE DEDUCTIONS FROM GROSS AMOUNT ON THE DEDUCTIONS SECTION
(c)the net amount of wages or salary payable, and - PIZZA ANGEL PAYSLIPS SHOWS THE NET AMOUNT OF WAGES ON THE NET PAY SECTION
(d)where different parts of the net amount are paid in different ways, the amount and method of payment of each part-payment. - NOT APPLICABLE

Please do not hesitate to contact your Store manager to find out your total hours worked for the payroll period.

Bea1 # 2015.03.29. 11:02

munkáltatói igazolásra lenne szükségem bankváltás miatt. az egyik munkatársam 2 hónappal ezelőtt kért, mai napig nem kapta meg. hivatalosan ennek hogyan kell működnie?

Bea1 # 2015.03.29. 10:38

mi van, ha a hivatal talál valamit? a 160 font bukik? mit vizsgálnak ilyenkor? ha ott ál az üzletben egy ellenőr, nyílván akkor üt ki, amikormár elmentem haza a busszal.

Bea1 # 2015.03.29. 10:35

köszönöm szépen a segítségedet, annak nagyon örülnék, nagy segítség lenne.
2014 november 1.-én kezdtem el itt dolgozni.
a munkaszerződést most írtuk alá, a múlt hét pénteken 2015 március 20.-án, ha jól emlékeszek. mi nem kaptunk belőlle, így nem tudom pontosan.
2015 február végén, március elején közölték, hogy nincs hely már, (azóta2-en még kaptak)
köszönöm szépen

Bea1 # 2015.03.29. 08:00

igen, most is többen elmentek. az elmaradt szabadságra ez a válasz: nem tudnak egy időpontra munkaidőt, és szabadságot is számfejteni, így nem tudják kifizetni, mivel dolgozok, nem lehetek szabadságon is, nem kaphatok egyszerre munkabért, és holidaybért is. sorry, de ezt mondtál. :-) mit tanácsolsz, mit lehetne tenni?

Bea1 # 2015.03.28. 08:46

így már érthető.
rendszeres, hogy mondjuk hajnal 2-2.30-ig dolgozunk, de már 10.30-ra, vagy 11-re menni kell. amikor mondtam nekik a két sift közötti minimun 11 órát, csodálkozva néztek.

Bea1 # 2015.03.28. 00:24

köszönöm. megkérdezhetem, hogy te hogyan vagy ilyen jól informált angol munkajogból?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.26. 12:11

Koedukált.... azt jelenti, hogy közös férfi-női öltöző. Ebből az következik, hogy a kabáton és a cipőn kívül, lejjebb nem vetkőznek.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.24. 13:28

:) Ha előre közlik, akkor a WC-t is be lehet kamerázni.

Bea1 # 2015.03.24. 10:58

londonban dolgozok, koedukált öltöző, és wc van, az öltöző raktárként is funkcionál, azaz alig lehet elférni, és be is van kamerázva. ez törvényes itt kint?