Lex CEU rövid magyarázata?


Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.19. 14:09

Ne köszönd, tévedett. A módosítás éppenséggel nem vonatkozik az unión belüli egyetemekre.

Mellon # 2017.06.19. 13:50

Köszönöm, Immaculata. :)

Dr.Attika # 2017.05.02. 16:03

Azt tanácsolom, hogy olvass minél többet John Lock-tól. Különösen az értekezéseit a polgári kormányzatról. A választ megleled.

alfateam # 2017.05.02. 15:19

Akkor ez így érthető is!

Dr.Attika#e-mailJelentem! 2017.04.02. 10:15
Sehogy. Az Egyház és Állam szétválasztása elvéből ez is következik.
Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com
kv.kata# Jelentem! 2017.04.01. 11:03
Lelkipásztori szolgálati éveket hogyan lehet beszámíttatni állami tisztviselői besoroláshoz?
Előre is köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2017.05.02. 14:39

Nem nálam van szétválasztva.

"Az állam és egyház szétválasztása a szekularizáció elvének politikai és jogi doktrínája, mely szerint állam és egyház egymástól külön és függetlenül kell, hogy működjenek. A kifejezést általában Thomas Jefferson egy 1802-es, Danbury-i baptistákhoz írt leveléhez vezetik vissza, melyben az Amerikai Egyesült Államok alkotmányának első kiegészítésére hivatkozva érvel egy „fal” létrehozása és fenntartása mellett a vallás és az állam között.

A koncepció, noha már az ókorban is megfigyelhető volt, mai tartalmában és formájában John Locke angol filozófustól eredeztethető."

Mélyedj el John Locke jogfilozófiájában.

alfateam # 2017.05.02. 13:14

Így már érthető miért van nálad az egyház és az állam szétválasztva...

Dr.Attika # 2017.05.02. 13:10

Ezek szerint a Marxista-Leninista esti Egyetem is elismert egyetemi végzettség. Még 10 nap tanulmányi szabadság is járt a vizsgák előtt. Szép piros "diplomát" is adott.

Dr.Attika # 2017.05.01. 20:27

Pontosan a jogi diploma az, amit az EU-ban minden különbözeti vizsga nélkül el kell fogadni.

Immaculata # 2017.05.01. 20:03

Az, pld. hogy a külföldi felsőoktatású intézményt előzetes kormányközi megállapodáshoz, vagy a kormány elismeréséhez kötik.
Ez az oktatási szabadság korlátozása, ugyanis az EU-n belül a tagállamokban kibocsátott okleveleket minden tagországban egyenrangúnak kell elismerni, kivéve, ha speciális tudást igényel, mint pld. a jog, akkor különbözetet kell tenni.

ius latratus # 2017.04.28. 18:27

Ez nem az a fórum.

Burn Out # 2017.04.28. 15:28

mi van?

Mellon # 2017.04.28. 14:20

Kedves Jogászok,

Ez nem személyes ügy (bár talán mindenki számára személyes ez az ügy), de rövid, lényegretörő felvilágosítást kérnék szépen a lex CEU kapcsán. Az egyik azt mondja, hogy de nem is, a másik meg kötelezettségszegési eljárást indít, a laikus választó pedig igazodjon el hitrendszer alapján… Tehát szakszerű adatokra lenne szükség.

Megnéztem a kapcsolódó törvénymódosítás szövegét, de attól tartok, jogi képzettség nélkül csak spekulálni tudnék, azt meg nem fogok.

Kérek szépen egy szakirányú jogászt, legyen kedves rávilágítani, az alábbi törvénymódosításnak mely pontja húzza ki a CEU alól a magyar talajt, és az hogyan, miért:
http://www.magyarkozlony.hu/…/megtekintes

A válaszra ezután majd hivatkozni lehet bárhol, ezért különösen hasznos lesz. Hálásan köszönöm.