Fórum segítségkérés régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 12:18

Akkor bizony az közös tartozás. (Ahogyan a vállalkozás haszna is közös vagyon volt.)

www.kbs-ugyved.hu

feketejanos66 # e-mail 2014.06.04. 12:16

Igen akkor fent állt.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 12:11

Nem az a kérdés, hogy a bevallás benyújtásakor fennállt-e az életközösség, hanem az, hogy az adóköteles jövedelem megszerzésekor fennállt-e.

www.kbs-ugyved.hu

feketejanos66 # e-mail 2014.06.04. 12:09

Köszönöm!

Fasza már bocsánat kifejezésért, már külön éltünk amikor gondolom beadta adóbevallását a 2012-es évre. Én úgy tudtam mindent rendesen fizet bevall.

feketejanos66 # e-mail 2014.06.04. 11:49

Én kérdeztem most állt elő ezzel az újabb igénnyel ..

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 11:46

Azt szeretném megtudni, hogy a jelenlegi helyzetben be lehet-e adni közös megegyezéssel a válópert?
Be.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 11:46

Feleség adótartozása ami egyéni vállalkozóként keletkezett házasság alatt , hibás könyvelés, stb miatt bele számít a közös vagyonba?

A vállalkozás haszna beleszámított?

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 11:45

Le a fórummotorral!

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.04. 11:45

Mi lenne, ha a "párod" kérdezne, és nem te tolmácsolnál?

www.kbs-ugyved.hu

feketejanos66 # e-mail 2014.06.04. 10:18

Tisztelt hozzáértők!

Feleség adótartozása ami egyéni vállalkozóként keletkezett házasság alatt , hibás könyvelés, stb miatt bele számít a közös vagyonba?

nemka #   2014.06.03. 19:02

Tisztelt Ügyvéd úr!
Több mint 4 éve külön élek a férjemtől,most szeretném a válást "papíron" is lezárni. A szándékunk közös,tehát mindketten válni szeretnénk,a gyerekeink felnőttek,de természetesen az anyagiak elosztása, annak megbeszélése még folyamatban van...
Azt szeretném megtudni, hogy a jelenlegi helyzetben be lehet-e adni közös megegyezéssel a válópert? Hogy "ketyegjen az óra", hiszen akár hónapok is eltelhetnek a tárgyalásig. Ha most beadnánk, akkor addigra, mire a tárgyalást kitűznék, elkészítenénk a vagyonmegosztást.
Lehetséges ez?
Köszönöm szépen a választ

ObudaFan # e-mail 2014.05.28. 14:10

grétike30

A helyzeteteket jól látod, de ez nem jogi kérdés szerintem.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

ObudaFan # e-mail 2014.05.28. 13:37

Cucu0711

Külön perben követelheted a volt párodtól. És természetesen ha még nem szüntetted meg a szerződést, akkor tedd meg.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.05.28. 07:20

Az azt jelenti, hogy ha az anyósod úgy akarja, mehetsz a híd alá. Igaz, ha meghal, visszaköltözhetsz - csak bírd addig a csövezést.

www.kbs-ugyved.hu

Mónika356 # e-mail 2014.05.28. 06:49

Tisztelt Ügyvéd Úr.
Válófélben vagyok. Anyósom segítségével veszek egy lakást. Hitelt veszek fel, ö lesz a kezesem.Cserében kéri, hogy övé legyen a holtig tartó haszonélvezeti jog, enyém a tulajdonjog.Mit jelen ez? Mi az a haszonélvezeti jog pontosan?Halála után a férjem ezt örökölheti?Köszönöm válaszát.

grétike30 # e-mail 2014.05.27. 22:51

Segítséget kérnék!
Feleségemmel ugy döntöttünk hogy elválunk. 2007-ben vettünk fel hitelt hogy tudjunk venni egy lakást. azóta fizetjük a hitelt közösen. havi 80.ezret. sajnos így a svájci frank miatt a hitel tartozás semmit nem csökkent. a lakás még mindig teljes egészében a banké. kb.8 milliót ér a lakás a hitel amit még vissza kell fizetni kb. 9 millió. így elég kilátástalan a helyet. ha elválunk a keresetünk feleződik amivel nem tujduk fizetni ezt az összeget. árfolyam rögzitést kértünk már a banktól. ami max 60.ezerre csökkentené le a hitelt. a keresetünk 80+110.ezer amiből látszik hogy amennyiben elválunk ezt nem fogjuk tudni fizetni főleg hogy nekem gyerektartást is kell fizetnem és valamelyikőnknek albérletbe kell költöznie ami szintén plusz kiadás. Került valaki hasonló helyzetbe? tudna valaki tanácsot adni hogy lehet ezt megoldani? úgy hogy a lakás is megmaradjon? nem birunk már együtt élni. Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot. üdv. Gréti férje.

trophy # e-mail 2014.05.27. 22:12

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Cucu0711 # e-mail 2014.05.27. 18:39

Tisztelt Ügyvéd!

Olyan kérdésem lenne,hogy én és a volt párom 8 évet voltunk együtt és be is voltam jelentve hozzá.Az Invitel az én nevemen volt,mivel ö sose dolgozott,kiderült,hogy nem fizette be a szamlakat és most nekem vonják a fizetésembol 30%ot és a 20% gyerektartást.Tudok bármit tenni,hogy ne egyedul viseljem a költséget?

Elöre is köszönöm!

xjahel # e-mail 2014.05.27. 10:30

Kedves fórumozók a segítségetekre lenne szükségem, véleményt szeretnék kérni Dr.Balogh Tünde ügyvédnőről (Alkotmány utca 4) válóperes ügyben lenne az ügyvédem. Talán van köztetek olyan személy aki ismeri.
Bármilyen véleményt előre is köszönök!

Ha valaki tud budapesten nagyon jó válóperes ügyvédet megfizethető áron =(közalkalmazotti fizetés), kérem segítsen abban, hogy leirja ide a nevét.

ObudaFan # e-mail 2014.05.26. 15:23

Szabo_Aladar

El kell számolnia vele a vagyonmegosztás körében.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

pazs #   2014.05.26. 14:11

trophy: a lakásra nem vonatkozik ez a 15 éves szabály, csak a szokásos mértékű felszerelési tárgyakra és berendezésekre (például: mosógép).

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.05.26. 13:19

Ez nem jogi kérdés.

www.kbs-ugyved.hu

Szabo_Aladar # e-mail 2014.05.26. 12:16

Üdvözlöm.

A közös családi kasszában lévő nagyobb mennyiségű készpénzt, ha az egyik fél leemeli és elrejti, azt valami úton módon vissza lehet szerezni a válás során?

Köszönettel: Szabó Aladár

trophy # e-mail 2014.05.24. 22:13

És 15 év házasság után már házastársi közös tulajdonná válik, és fele-fele arányban osztandó válás esetén? Azért lenne lényeges, mert 3 hónap múlva lesz a 15. évforduló, és még nincs elindítva a válás.

ObudaFan # e-mail 2014.05.23. 16:31