Fórum segítségkérés régebbi elöl     új hozzászólás

Válás, vagyonmegosztás

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.01.10. 23:17

2005-ben egyből rá is vágta hogy már nem tudja ezt visszaperelni édesapám.
Nincs semmiféle időbeli korlát, amely az ajándékozás időpontjától függene.

a keresetlevélbe írhatom úgy hogy,válás, vagyonmegosztás közöshitel felének megfizetése és ajándékrész visszaperelése?
Nem. Az ajándékot nem te perelheted vissza, hanem a szüleid; ők pedig a bontóperben nem lehetnek felek.

Egyébként a gyakorlatban ilyenkor nem is szokás az ajándékot visszakövetelni - az egyszerűség kedvéért elfogadják a hivatkozást, hogy az ajándék a különvagyonod.

www.kbs-ugyved.hu

golden79 # e-mail 2014.01.10. 22:46

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm az eddigi válaszokat mert nagyon fontosak számomra,és én érdeklődtem az után,hogy hogy perelheti vissza édesapám az ajándékba kapott részt a férjemtől, és egy jogitanácsadó rá is kérdezett, hogy mikor kaptuk ezt az ingatlant ajándékba mondtam neki hogy 2005-ben egyből rá is vágta hogy már nem tudja ezt visszaperelni édesapám.
Szeretném megkérdezni hogy a keresetlevélbe írhatom úgy hogy,válás, vagyonmegosztás közöshitel felének megfizetése és ajándékrész visszaperelése?

xxxxxxxx # e-mail 2014.01.10. 22:43

Vagyonmegosztási perben a hűtlenség miatt lehet valaki pervesztes?

xxxxxxxx # e-mail 2014.01.10. 22:34

1,Vagyonmegosztás során mi történik, ha ha egy befektetést senki sem kér? ( Mivel tudjuk, hogy elveszett pénz?)Köteles vagyok elfogadni a felét?

2,Ha a családi ház rám eső részét a gyermekemnek ajándékozom, haszonélvezettel. A férjem kéri a fele részét a házból, kb 10 m lakás akkor mennyivel tartozok a férjemnek?

3, Ha valaki kevesebbet kér a közös vagyonból akkor azt a másik félnek pénzben kell megfizetni?

4, Ha kevesebbet kérek a közös vagyonból pereskedés után lehetek emiatt pernyertes?

pohicop # e-mail 2014.01.10. 22:32

A hűtlenséghez semmi köze a vagyonmegosztásnak.
Megértem egyébként a problémádat.

oktondi/oktAndi # e-mail 2014.01.10. 21:59

Igen,addig nem is éreztem gondnak amíg nem alakultak így a dolgok,csak míg én güriztem,hogy fogyjon a hitelünk,addig Ő napi 4 órát dolgozott,időközben "összeszedett" egy pasit,és miatta bomlik fel a házasságunk. Így ilyen körülmények mellett már méltatlannak érzem,hogy 2 M Ft-al kell távoznom a házasságból,aminek a megszakadása nem is miattam történt! Azt hittem legalább ilyen esetekben számít ez valamit!

pohicop # e-mail 2014.01.10. 21:52

A házasság alatt szerzett fizetésetek, teljesen mindegy mennyiben tér el. Egy családnak tekint ilyenkor a jog és nincs olyan, hogy te többet keresel mint ő. Eggyüt kerestek.

oktondi/oktAndi # e-mail 2014.01.10. 21:47

Így elég igazságtalannak érzem az osztozkodást!
Ezt minden bíróság így nézi? Semmi megoldás? Feleslegesen vállaltam a túlórákat,másodállásokat?

oktondi/oktAndi # e-mail 2014.01.10. 21:44

Magyarul 2 millió Ft-om marad új élet kezdésére?
Az nem számít,hogy bizonyíthatóan sokkal többet kerestem mint Ő,tehát sokkal több pénzt tettem bele a hiteltörlesztésbe?(több,mint dupláját) Nincs olyan megoldás ami számomra kedvezőbb lehetne?

pohicop # e-mail 2014.01.10. 21:09

Rendben... ez lesz akkor, mert így eléggé irritáló a dolog...

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 21:04

pohicop

Kérj ideiglenes intézkedést a bíróságtól a kapcsolattartásra. Akkor legalább fix lesz, hogy mikor kell odaadnia a gyereket. (Az elhelyzésre is lehet persze kérni, csak azt nehezebb elérni.)

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 21:02

kiskakas79

Ha a két gyerek az ingatlan két tulajdonosa, akkor a nálad elhelyezett gyerek képviseletében indíthatsz pert a közös tulajdon megszüntetése iránt a másik gyerek ellen. Hát, szép per lesz.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 20:58

oktondi/oktAndi

Az "olyan az esetünk, mint x-é" kérdések azért nem jók, mert sohasem teljesen olyan az az eset, de ha kölcsönből vettétek a lakást, illetve ha volt önrész, az közös vagyonból lett megfizetve, akkor az a lakás teljes egészében közös vagyon, ha kaptok 14-et, mindenkinek jár belőle 7. Viszont te mindenképpen tartozol a 10M Ft felével a párodnak, mert a különvagyonából törlesztette a közös adósságot.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

kiskakas79 # e-mail 2014.01.10. 20:55

Üdv mindenkinek !
Kérdésem a következő lenne..2013.10-ban elváltam férjemtől akivel közös megegyezésünk során a 13 éves fiam nála,a 10 éves fiam nálam lett elhelyezve. Édesapa a nagyobbik fiammal együtt abban az ingatlanban lakik ami a két fiam nevén van. Nincs rajta senkinek haszonélvezet.Mi a kisebbik fiammal albérletben vagyunk.Most eldöntöttük,hogy szeretnénk ha a kisebbik fiamnak is legyen saját ingatlana ezért van-e rá mód,hogy azt a házat ahol apuka a másik gyermekkel lakik eladjuk. Teszem hozzá apuka nem egyezik bele semmibe, a másik fiam házrésze után nem kértem és nem is fizetne semmit...2 éve költöztünk el tőle azóta ott lakik, a bíróságon a gyors válás miatt nem folytunk bele ingatlannal kapcsolatos részletekbe. Utólag lehet-e indítani a gyermek érdekében ilyen jellegű procedúrát. Hozzáteszem, a megvenni kívánt ingatlan is a fiam nevére kerülne,tehát nem lenne hátrányára az adás-vétel.Mivel édesapa új élettársát is odaköltöztette ,ezért lenne fontos a gyermekem számára az ingatlan eladása,ugyanis a nevezett ház két család ott lakására
nem alkalmas. Várom válaszotokat. Köszönöm.

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 20:55

golden79

A tulajdoni lap az 6250 Ft. Attól, hogy az ajándékozástól eltelt az 5 év, még könnyen elképzelhető, hogy ez az ajándék visszakövetelhető. Ugyanis az az igény nem az ajándékozáskor válik esedékessé, ezért nem akkor kezdődik az elévülése sem.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 20:50

TAmyka

Ahhoz, hogy a bíróság felbontsa a házasságot, elegendő, ha nyilatkoztok, hogy a vagyont megosztottátok.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2014.01.10. 20:46

vimona1

Nem tűnik úgy, hogy lenne jogos követelése a hitelre tekintettel.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

oktondi/oktAndi # e-mail 2014.01.10. 20:41

Elnézést,nem akarok erőszakoskodni,csak sürgős lenne a válasz a feltett kérdésemre! Valaki megtenné,hogy válaszol? Immaculata eléggé elveszett a válaszolók közül.Ez azt jelentené,hogy ObudaFan logikájával próbáljunk számolni?

TAmyka # e-mail 2014.01.09. 21:29

pohicop!

Én szeretnék elválni, mert egészségügyi okok miatt egyedülállónak kell lennem nagyon gyorsan! Bizonyos kezelésekre nem vagyok jogosult, ha nem válok el... (Aki ebben akar vájkálni, kérem kíméljen!)
A vagyonmegosztással az a gond, hogy hiteles a lakás és bárhogy egyezünk meg a hitel változatlan, így bármikor elővehetnek miatta akkor is, ha lemondok a lakásról! Ezért próbálok olyan lehetőséget keresni, ami a leggyorsabb! Közös gyerekeink nincsenek! Azóta neki már van, én csak szeretnék a páromtól, de így sajnos lehetetlen. A hitel a fő probléma. Így jó minden ahogy van a lakással, ő fizeti, ő lakik benne. De a hitel közös! Nem formalitás névváltozásra van szükségem, hanem arra hogy ne legyen házastársam! Egyébként is 5. éve külön élünk! Ezt kell megoldanom!

oktondi/oktAndi # e-mail 2014.01.09. 21:01

Imma,vagy más segítő!
Egyszer (2x) már feltettem a kérdésemet,de nem kaptam rá választ,így megismételném:
Ha olyan az esetünk,mmint kkkkkk-é,de mi el szeretnénk adni a házunkat,akkor hogy kell osztozni. Annyit se ér a házunk,mint amennyiért vettük,nem ám amit kifizettünk érte.Majd 2xanyit fizettünk,mint amennyibe került.
18m-ér vettük,29m-t fizettünk összesen,amiből a feleségem szülei attak végtörlesztéshez 10M-ót.Most 13-14m-ót ér. Ha kapnánk 14 M-ót,abból kit mi illet?Válaszukat előre is köszönöm!

Elnézést,hogy már többször megkérdeztem,de mind a 2 alkalommal válasz nélkül maradtam,mert " hátradobott" a gép.Immaculata eltűnt a segítők közül?

pohicop # e-mail 2014.01.09. 19:26

Nekem is van kérdésem. Válunk ugye. Feleségem 3 hónapja elköltözött a 1,5 éves kislányommal.

Én szépen kérem a kislányt mikor ráérek. Ő gonoszkodik, hol odaadja, hol nem. Ha odaadja direkt olyan időket szab meg, hogy azzal keresztbe tegyen.

Balhézni nem akarok. Tegnap előtt volt a békéltető. Béke nem lesz.

A gyerekelhelyezésről döntve nincs még.

Mik a lehetőségeim? Mit érdemes tenni? Félek ha elhozom és nem viszem vissza a megbeszélt időre akkor legközelebb oda sem adja, vagy rám hívja a rendőröket, bármi kitelik tőle.

Elméletileg nálam is lehetne a gyerek.... ugyan úgy a szülője vagyok... ugyan annyi jogom van látni, szeretni, gondozni.

Faramuci helyzet. Milyen taktikát ajánlotok???

pohicop # e-mail 2014.01.09. 19:22

Tamyka!

A férjezett neved egyébként is "leadhatod" válni sem kell.

Ha váltok és megegyeztetek a vagyonban és gyerek elhelyezésben akkor ripsz ropsz elválasztanak titeket...

golden79 # e-mail 2014.01.09. 17:39

ObudaFan
A gyermektartásdíj már meg van állapítva mert azt lehetett válás nélkül is megoldani.
Tulajdonilap kikérése az körübelül mennyibe fog kerülni?Gyakorlatilag a férjem és én ajándék jogcímen jutotunk a házhoz mert édesapám ajándékozta szóval elég bonyolult lesz minden ,mert ahogy én érdeklődtem édesapám már visszaperelni sem tudja a férjem részét mert eltelt azóta 5 év.
Tartok attól hogy a bíróság megint úgy fog dönteni hogy még véletlenül se jöjjek ki jól az ügyből.Első tárgyaláson(gyermek elhelyezésnél)még simán ment minden.Második tárgyalásnál (tartásdíj emelésnél)viszont nem vette figyelembe hogy nekem a gyermekek után járó ellátásból kell fizetem a hitelt és gyakorlatilag semmi pénzem nem marad így hát csekély összeggel emelte meg a tartásdíjat azzal a válasszal,hogy a férjem megélhetése se kerüljön veszélybe pedig a mi megélhetésünk van veszélyben.

kilimandzsáró #   2014.01.09. 14:12

két évig tartó válóper után tavaly kimondták a válást párom és köztem.Vagyonmegosztás nem történt, mivel férjemmel nem lehet egyezkedni,mindent magának akar.több vendéglátó egység, jól termő több hektáros gyümölcsös ,közös tulajdonú családi ház és rengeteg föld képezi a házasság alatt szerzett vagyonunkat.Mivel állandóan zaklatott minket,a bíróság döntött arról,hogy a vagyonmegosztásig a ház kizárólagos használói vagyunk a a gyerekekkel.A ház fele kivételével minden házasság alatt szerzett vagyon a nevén van,azóta is ő használja.Dolgozom,nettó 100.000 ft bérem van, + a tőle kapott gyermektartás amit a bíróság két tartósan beteg gyermekünkre tekintettel megítélt,és a családi pótlék.Mivel a vagyon jelentős, a per elindításához szükséges illetéket nem tudom letenni, mivel megtakarított pénzzel nem rendelkezem, ő az elköltözésekor 25 millió ft.-ot vitt magával.Milyen lehetőségem van,hogy a pert eltudjam inditani?Neki nem fontos, ő ezért fizetni nem akar,állandóan azt hajtogatja, hogy ha a gyerekek felnőnek, kiszór bennünket a házból.Ha illetékfeljegyzési jogot kaphatnák, a vagyonmegosztás költségét teljesen egyedül kell viselnem, vagy neki is hozzá kell járulnia a költségekhez.Ha a per végén pl.csak a házat itélnék nekem, és pénzt nem kapnák, milyen lehetőség van,ha a birósági illetéket akkor sem tudom kifizetni?Mivel minden vagyonáról pontosan nem tudni mivel a házasság alatt is manipulálta a szerzéseket,kell-e neki is nyilatkozni a bíróságon a vagyonáról?Rendelhet-e el a bíráság vagyonvizsgálatot ellene?Ő a válás alatt is azt bizonygatta a bíróságnak, hogy napi megélhetési gondjai vannak, ezalatt külföldre jár wellnesekre új barátnőjével, szórja a pénzt,egyebek.az elköltözése utáni vásárolt dolgokat barátjai nevére vette, hogy ne tudják megosztani.Mit tehetnék?szeretném a vagyonpert elinditani, de anyagilag nem tudom most finanszirozni.

TAmyka # e-mail 2014.01.09. 14:05

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megtudni, hogy ha el akarok válni, akkor elegendő-e a keresetlevél benyújtása és abban nyilatkozni hogy megosztottuk a vagyonunkat?
Nálunk az a helyzet, hogy 2004-ben összeházasodtunk, majd 2008-ban elköltöztem...nem részletezném...
Vettünk 1 közös lakást, amin hitel van a mai napig. A férjem lakik a lakásban "az új" családjával. 1/2 tulajdoni hányadban leszünk tulajdonosok, ha a hitel letelik, de nem tudom hogy hogy lehet ezt megoldani, mert

• nem tudjuk és nem is akarjuk egymást kifizetni
  • én elköltöztem, ők lakjanak ott
  • én nem akarok veszekedni, maradjon közös tulajdonban a lakás, használja nyugodtan a férjem, majd talán 1x a gyerekeink látnak belőle egy kis pénzt
  • a hitel természetesen rendszeresen fizetve van!

Ez hogyan kivitelezhető?
Nekem 1 dolog van, ami fontos-jelen esetben hogy a férjezett nevem eltűnjön a személyimből!
Köszönöm a segítséget!