Jogi segítségkérés


Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.21. 08:32
Nikolka # 2024.03.21. 08:30

Tisztelt Ügyvédek!
Segítséget szeretnék kérni valakitől, mert nagy bajban érzem magam. Online tanácsadásra lenne szükségem, természetes nem ingyen kérem. Nem tudom itt megosztani az ügyemet, mert nagyon egyedinek érzem. Én elgondolásom szerint társasági-gazdasági-büntető területet érint. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Majordomus # 2024.02.07. 20:42

Mindig az utolsó parancs az érvényes (Néphadsereg)

nanemaaa # 2024.02.07. 13:09

A jóváhagyásakor hatályos szabályoknak kellene megfelelniük.
Tekintettel arra, hogy ez évben a szabályok területén nagy világégés várható, valószínűleg egy önkormányzat se fog rohanni, hogy mielőbb jóvá hagyjon egy tervet, amit esetleg a szabályok változása okán rövidesen módosítania kellene. Egy településszerkezeti terv és a hozzá tartozó szabályozási tervek elkészítésének költsége kisebb települések esetében meghaladja a település teljes költségvetését.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.07. 12:35

Pardon?

Nagy Peter # 2024.02.07. 12:05

Jó napot!

Településrendezési terv készítése indult el 2022. évben. Az országos és a megyei területrendezési tervek azóta változtak. A településrendezési terv készítése azóta is folyamatban van. A területrendezési tervek 2022., vagy az aktuálisan hatályban lévő állapotát kell figyelembe venni? Vagy az övezetek, műszaki infr. vonalak esetében az aktuális területrendezési tervet, az egyéb előírásokat tekintve pedig a 2022. évi előírásokat kell figyelembe venni?

Köszönettel
Nagy Péter

drbjozsef # 2024.01.27. 06:49

László88,

Hogy van-e értelme? Azt honnan tudhatnánk mi? Nem láttuk a kerítésedet, nem ismerjük az ügy részleteit, a biztosítók álláspontját, miegymás.

Ha az a kérdésed, hogy indíthatsz-e pert, akkor a válasz igen, persze. Nem tilos azt. Ha úgy gondolod, hogy neked van igazad a helyreállítás költségeit illetően, akkor pereskedjél. Legfeljebb kiderül, hogy tévedsz, de mi ezt ugye nem tudhatjuk.

Azért az, hogy az egyik biztosító a 30%-át, a másik meg az 5%-át fizette ki, eléggé arra utal, hogy a biztosítók nemigen értenek egyet a te számításaiddal. Sajnos van az az álláspontjuk, hogy ha egy tök új kerítést építesz, oda is, amit nem rombolt le az az autó, akkor az nem számít a biztosítási eseménybe, ezért csak azt a részt fizetik, ami le volt rombolva. Akkor is, ha neked esetleg igazad van abban, hogy a baleset előtti, egységes állapotra nem lehet úgy visszaállítani a kerítést, hogy csak a sérült részt állítják helyre, mert az hülyén néz ki. Még azt sem mondom, hogy nem lenne esélyed a perben, legalább részlegesen. De hát ki tudja.

László88 # 2024.01.26. 21:25

Tisztelettel. Volt egy baleset aminek következében a kerítésemet megrongálta egy ittas sofőr, az autója biztosítója a költségvetés helyre állításhoz képest a 30% fizette ki krb, van lakás biztosításom is ők i fizettek krb. 5%, kérdésem az lenne hogy van e értelme perre vinnem a lakás biztosítómat mert a keletkezett kárt az autó biztosítója valamilyen szinten kifizette, de a teljes helyre állítás hogy a kerítés olyan legyen mint volt esztétikailag. Legyen kedves segíteni, szerencsére még nem volt ilyen eset.

drbjozsef # 2024.01.13. 07:54

félOFF
gerbera,
A közterület-felügyeleteket az önkormányzatok üzemeltetik. Van fővárosi, minden kerületnek saját, hogy hova kell bejelenteni, attól függ, melyik önkormányzat fenntartásában van a kérdéses utca. Ezért írtam általánosan, hogy keresse az önkormányzatot, majd eligazítják.

Majordomus # 2024.01.12. 21:21

De nem mindenki gerbera.

gerbera317 # 2024.01.12. 13:39

Én inkább a közterület-felügyeletnél jelenteném a dolgot.
OFF Ezt a kérdést én egy (kitérőkkel együtt másfél) sorban is fel tudtam volna tenni. ON

drbjozsef # 2024.01.12. 11:10

László88,

Rendszám nélküli autót közterületen tárolni tilos. (Ha van rajta rendszám, csak lejárt a forgalmi, akkor korlátozott ideig, mellékúton lehet)
Ha nincs rajta rendszám, akkor az önkormányzatnál kell bejelenteni. Raknak rá matricát, hogy pár hete van a tulajdonosnak elvinni, ha nem teszi, akkor elviszik ők.
Azért ez nem két nap, de a mi utcánkban egy ilyen otthagyott roncsnál a bejelentéstől kb. egy hónapon belül volt, mire eltűnt.

László88 # 2024.01.12. 10:28

Üdv, a szomszédom fél évig előttem állt meg egy forgalmas fő utcán ahol a eléggé akadályozta akkor is forgalmat, meg nekem tették szóvá miért nem állok be a hidra vagy az udvarra, többször megkértem álljon maga elé vagy oldja meg máshogyan, egy darabi működött a dolog. Az autó a volt párjáé volt aki vissza ment bp. a ff többször bemérette direkt az autót és lelakta, így állt bosszút a nőn. Ezért a tulaj kivonatta a forgalomból, a rendszámát le vehették a rendőrök mert nincs rajta, most így áll ismét előttünk, majd nem egy mentő autó és egy telejáró frontálisan karambolozott miatta, akkor is szóltak nekem, elmeséltem kié, a tegnapi napon bejelentést tettem akadályozza a forgalma és rendszám nélkül már lassan 2 hete áll egy forgalmas úton. De nem történt semmi, előtte ismét megkértem álljon maga elé, vagy találjon ki más megoldást. Azt ígérte haza érkezik és rendezi ez 10 napja volt.

Majordomus # 2023.12.30. 21:05

Nem is akarom. Fogadja meg drb. tanácsát és jelentse ki a címről.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.30. 12:27

Ne ijesztgesd már szegényt!

Majordomus # 2023.12.29. 21:29

Nem beszélve arról ha kidobtad a 450 ezres plazma tv blokkját.
És viszi a végrehajtó...

drbjozsef # 2023.12.29. 15:50

delphi815,

A kormányhivatalnál kell beadnod a "Lakcím fiktívvé nyilvánítása iránti kérelem" c. dokumentumot.

https://www.kormanyhivatal.hu/…at%C3%B3.pdf

Tegyétek meg minél előbb ha tényleg nem lakik ott, mert lehet belőle baj : ha a tartozásai végrehajtóhoz kerülnek, akkor az kimehet a lakcímére, és lefoglalhat ott bármit, amiről feltételezi, hogy az adósé lehet, és más ott lakó nem tudja számlával igazolni, hogy az az ő tulajdona, és nem az (amúgy életvitelszerűen nem is ott lakó) adósé. Törvényi vélelem áll az előbbi mellett, úgyhogy ha a végrehajtó lefoglalja a dolgaidat, akkor neked kell majd igénypert indítanod. Macerás, idő, pénz, bosszúság.
Meg hát ha az albán maffiának tartozik, akkor ők is majd ott keresik, az sem biztos előnyös nektek.

delphi815 # 2023.12.29. 11:04

Az unoka öcsém nálam lakott állandó bejelentkezéssel, majd külfödre költözött de nem jelentkezett ki tőlünk. Külföldön büntetést kapott amit nem rendezett. a büntetéssel kapcsolatos felszólítások hozzánk érkeznek. milyen hátrányai lehetnek ebből nekünk és hogyan tudjuk őt a lakásunkból kijelentkeztetni?

Majordomus # 2023.12.28. 20:24

Szép kis kalamajka....

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 15:20

Valószínű, hogy védelembe veszik veszélyeztetettség miatt; de azt nem hiszem, hogy a családból is kiemeljék. (Ha csak nem részes az anya ebben a románcban, úgy értem a bűnös elnézéssel vagy ilyesmi.) Ennyi alapján annak sem látom okát, hogy az anya szülői felügyeleti jogát felfüggesszék, úgy pedig eseti gondnokra sem lesz szükség.

László88 # 2023.12.28. 14:53

igen mondták, köszönöm, még egy kérdésem lenne az édesanyjától kiemelhetik a lányt? azt az információt kapták hogy a gyámhivatal felé jelezve lett az eset, és kap a kk. kirendelt ügyvédet.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 11:01

És nem mondtuk, hogy a szexuális visszaélés miatt tegyél feljelentést?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 11:01

Nem mondtam, hogy magánvádas?

László88 # 2023.12.28. 10:28

Üdv, ma volt a rendőrségen és azt tanácsolták neki megírta egy beadványt dobja be a bíróságra, a rendőrség miért nem foglalkozik a testi sértéssel?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.12.28. 07:55

Amit egy kicsit komolyabban fenyegetnek, mint a testi sértést. És még csak nem is magánindítványos.